Chvěja: Po fyzické stránce jsme připraveni

Ostravský odchovanec a mládežnický reprezentant se na první mistrovské utkání ve Vlašimi těší.

Svůj vůbec první start v druhé nejvyšší soutěži si Ondřej Chvěja připsal ve svých osmnácti letech. Tehdy to bylo ještě v dresu jeho mateřského klubu, Baníku Ostrava a paradoxně to bylo proti Frýdku-Místku. Uběhlo ale pár týdnů a Chvěja nakonec v našem klubu zakotvil na hostování. Ve FNL má prozatím za Valcíře odehráno 12 utkání, na svůj první mistrovský zásah ve frýdecko-místeckém dresu ale stále čeká.

Ondřeji, to čekání na první jarní ostré utkání už musí být pro vás hodně zdlouhavé?

Máte pravdu, je to hodně dlouhá doba. Už se na první zápas v šatně všichni těšíme a věříme, že se nám podaří ve Vlašimi bodovat. Chceme odstartovat do odvet co nejlépe.

Je jasné, že v naší pozici, kdy jsme v tabulce FNL poslední, si moc vybírat nemůžeme. Přesto…je dobře, že začínáme na hřišti soupeře, nebo byste raději hráli první jarní utkání doma?

Podle mě by bylo lepší začínat asi doma, ale to už teď nezměníme. Hrajeme ve Vlašimi, ale ono je jedno, kde to je. My musíme bodovat jak doma, tak i venku.

Co k našemu pátečnímu soupeři?

Čeká nás opravdu těžký soupeř. Vlašim hraje každým rokem dobře a je jedno, kdo za ně zrovna hraje. Co víme, tak jim tam chodí šikovní hráči ze Sparty. Určitě se jen tak ale nedáme.

Takže s čím do Vlašimi tedy odjíždíte?

Chceme s nimi vyhrát a hlavně ukázat, že umíme tu náročnou přípravu, kterou jsme měli, zúročit. Po fyzické stránce jsme dobře připraveni, teď k tomu musíme přidat i tu fotbalovost.