Fukala uzavřel s klubem smlouvu na dva roky

Po Janu Hruškovi si frýdecko-místecký klub pojistil dalšího mládežnického odchovance, když s talentovaným obráncem či záložníkem Michalem Fukalou uzavřel profesionální smlouvu na dva roky.

Ta cesta výchovy a prosazování svých mládežnických odchovanců do kádru A týmu byla klubem nastolena již dříve. Postupně se slova začínají i naplňovat. Po podpisu profesionální smlouvy s Janem Hruškou, byla v minulých dnech podepsána smlouva s dalším našim mládežnickým odchovancem, Michalem Fukalou. „Musím zdůraznit, že jednání byla z obou stran velmi férová a korektní. Našim velkým zájmem bylo, aby Michal u nás podepsal dlouhodobější kontrakt, a jsme rádi, že se vše dotáhlo do zdárného konce,“ pochvaluje si Mario Cartelli. „Michal byl velice vstřícný a klub v něm vidí velkou budoucnost Frýdku-Místku,“ dodal.

I ze slov samotného Michala Fukaly je zřejmé, že jej zájem klubu potěšil. „Podle mě je to do budoucna ta správná cesta, aby klub zapracovával do áčka kluky ze své mládeže,“ myslí si stále ještě nejmladší střelec MFK Frýdek-Místek (6. září 2016 dal Fukala ve svých teprve 15letech první gól za A muže, když se trefil do sítě Zvolenu). A co vlastně při jeho rozhodování převážilo? „Určitě to, že jsem se postupně do áčka adaptoval. Začal jsem s nimi více trénovat, navíc cítím od trenérů důvěru. To bylo pro mě hodně rozhodující,“ podotkl Fukala, který s fotbalem začínal v nedalekém Frýdlantu nad Ostravicí.

„Jak Hruška, tak i Fukala jsou prvními vlaštovkami. Jednání s našimi odchovanci budou nadále pokračovat a my všichni v klubu věříme, že těch hráčů z našich řad se bude do kádru áčka zapojovat co nejvíce. A to je náš dlouhodobý cíl,“ naznačil plány klubového vedení Cartelli.

V loňské druholigové sezoně odehrál Fukala za Valcíře tři mistrovské utkání (musíme tady zdůraznit, že hráč je stále ještě v dorosteneckém věku a momentálně patří k lídrům prvoligového týmu FM U19), v té letošní dostal příležitost ve dvou zápasech. Ten poslední odehrál na hřišti ve Vlašimi, kde Valcíři prohráli o minulém víkendu 0:4. „To utkání jsem začal na lavičce a ani moc nečekal, že půjdu do hry tak brzo (Fukala střídal ve 35. minutě zraněného Přichystala). Určitě mě každá šance zahrát si druhou ligu těší,“ usmívá se Fukala.

„Věk fotbalisty nikdy nezastavíte. I proto by mělo být vizí klubu, aby se co nejvíce začali v seniorské kopané prosazovat mladí a nadějní hráči. Mě osobně se Michalův výkon ve Vlašimi líbil,“ řekl trenér Valcířů Martin Pulpit.

„Michal už během přípravy dokázal, že dozrál do dospělého fotbalisty. Při trénincích byl velmi poctivý, i tento fakt rozhodl při jednáních o podpisu profesionální smlouvy. Na to, jak je stále mladý, tak je nejen fyzicky, ale i psychicky vyzrálý. Věříme, že nám pomůže nejen teď se záchranou druhé ligy, ale i v dalších letech,“ sklonil poklonu před sedmnáctiletým fotbalistou Mario Cartelli.

O zimní přípravě Valcířů toho bylo napsáno již hodně. I Fukala si jí pod trenérem Pulpitem odbyl a přiznal, že byla jedna z nejtěžších vůbec. „Tak já už dopředu tušil, že zimní příprava s áčkem nebude lehká. I proto jsem si udělal takovou malou běžeckou předpřípravu, kdy jsem chodíval sám běhat. Jinak po každém tréninku se ještě věnuji hodně protahování, doma jsou to pak navíc „CORE“ tréninky,“ sdělil hráč, kterého fotbalovým vzorem je španělský obránce Sergio Ramos. „Libí se mi jeho styl, jakým hraje,“ doplnil Fukala.