Letošní semifinále Memoriálu Vl. Marečka je u konce

V minulém týdnu byly dohrány semifinálové skupiny Memoriálu Vlastimila Marečeka, který se hraje v rámci Českého poháru v kategorii mladšího dorostu.

I letošního ročníku MVM se zúčastnila frýdecko-místecká U16, která si ve své skupině A zahrála dvoukolově s týmy jako: FC Hradec Králové, FC Baník Ostrava a FK Dukla Praha.

Vítězi základních skupin se staly celky FK Mladá Boleslav, SK Sigma Olomouc, SK Slavia Praha a FC Baník Ostrava. Všechna čtyři družstva si tak vybojovala postup do závěrečného finálového turnaje.

"V semifinálové skupině D jsme odehráli šest velice kvalitních utkání a poměřili své síly se špičkovými týmy naší  republiky. Když se ohlédneme od velice nepovedeného úvodního střetnutí s Baníkem Ostrava, dá se říct, že jsme byli ve všech ostatních zápasech důstojnými soupeři. V závěrečném vystoupení na Dukle jsme se nakonec dočkali i zaslouženého vítězství," řekl k vystoupení mladých Valcířů v letošním ročníku MVM trenér Kamil Raška.

"Zápasy nám ukázaly to, s čím jsme se potýkali už celý podzim - směrem dopředu jsme produktivní (s 15 vstřelenými brankami jsme se vyrovnali druhému týmu naší skupiny Hradci Králové a celkově jsme nastříleli pátý nejvyšší počet gólů ze všech šestnácti zúčastněných týmů), ovšem v defenzivní fázi "vyrábíme" velkou spoustu individuálních a taktických chyb, které takto kvalitní týmy dokážou nemilosrdně trestat. Každopádně jsme ale velice rádi za takto kvalitní konfrontaci a myslíme si, že klukům tyto zápasy pomohly k jejich dalšímu fotbalovému růstu," dodal Raška.