Tandir: Věřím, že se mi tady bude střelecky dařit

Ve Frýdku-Místku je 22letý Ismar Tandir sotva pár dní a už se stává 196 cm vysoký útočník hrdinou svého nového mužstva.

Rodák z německého Frankfurtu, který vlastní jak bosenský, tak i americký pas, se hned ve svém prvním utkání za frýdecko-místecké Valcíře zapsal mezi střelce zápasu. Jeho gól do sítě Táborska byl totiž jediným v utkání, Frýdečtí tak potřetí v letošní sezoně FNL vyhráli.

Ismare, do Frýdku jste přišel na poslední chvíli. Jak k tomu vůbec došlo?

Bylo to přes anglickou agenturu, která mě Frýdku doporučila. Pak se mě jen zeptali, zda-li bych měl zájem to tady zkusit a podepsat kontrakt.

Co jste za tu krátkou dobu, co jste tady, měl možnost poznat?

Je to tady na velmi profesionální úrovni. Máme tady výborné podmínky k trénování, je tu spoustu hřišť. Jsem moc rád, že jsem dobře zapadl i do kabiny. Teď už je to pouze na mě, abych byl týmu prospěšný. Pevně věřím, že se mi bude dařit i střelecky.

Jak jste si užil první domácí zápas, navíc vítězný?

Samozřejmě, že respektuji sílu soupeře, ale po utkání musím říct, že jsme byli zkrátka lepší. Celý zápas jsme šli za vítězstvím, což se nám nakonec i podařilo. Teď už je jen na nás, abychom získali co nejvíce bodů a postupně se posouvali tabulkou směrem nahoru.

Nebyl jste už v závěru utkání nervózní? Přeci jen šance byly, ale ten vytoužený gól ne a ne padnout…

Nervózní jsem nebyl. Věděli jsme, že ty šance postupně přijdou a bylo úplně jedno, zda gól dáme v prvním, nebo v druhém poločase. Bylo to jen otázkou času a ten se naplnil až v samém závěru. Určitě jsme teď všichni strašně spokojeni.

Nejvíce spokojený budete teď asi vy sám, vždyť to byl váš gól, který zápas rozhodl?

Určitě jsem spokojený a těší mě, že můj gól utkání nakonec rozhodl. Ale já se ještě necítím tak úplně fit, věřím, že týmu můžu dát daleko víc.

×
Dnes v 15:30 | A-tým
FK Frýdek-Místek
1. FC Slovácko B