Šumský: Zápas jsme měli dotáhnout do vítězného konce

Po utkání seděl v kabině hostí hodně zklamaný. Jako kapitán týmu věděl, že to z naší strany mohlo být o něco lepší.

V derby s Třincem nám vyšly nástupy do obou poločasů. Dvakrát se tady vedlo, nakonec je z toho remíza 2:2…

Musím říct, že pro nás je výsledek velkým zklamáním. Šli jsme brzo do vedení a navíc soupeř dostal hned vzápětí červenou kartu. Tohle si už prostě musíme pohlídat. Když si vezmu, jaké góly jsme dostali, kór hlavně ten druhý, kdy se z nakopnutého balonu dostane k míči hlavičkující hráč, který nám dá góla…to se prostě nesmí stát. My hrajeme o všechno a tohle jsou zkrátka chyby, které nás mohou stát hodně.

Asi bylo zásadní, že jsme po vedoucí brance nějak vyklidili hřiště. Soupeř si standardkami a nakopávanými míči vynutil menší převahu…

No hlavně soupeř pak zalezl a my se přes něj velmi těžko dostávali. Při útocích Třince jsme pak dělali velmi laciné chyby. První gól přišel z penalty, kdy jejich hráč střílel někde z velkého úhlu a o tom druhém už ani nemluvím. Jak říkám, sami jsme si ten zápas prohráli.

Je pravda, že domácí po změně stran ještě více zalezli před svou branku. Nám nejspíš taková hra do plných moc nesedí, nebo bych spíš řekl, že na ní nejsme po podzimních zápasech zvyklí…

Je pravda, že je to pro nás něco nového. Jsme zvyklí hrát spíš na rychlé protiútoky a teď ten vývoj nás trochu zaskočil. Bylo právě vidět, že jsme na to nebyli dost zkušení, abychom je otevřeli, nějak si na ně počkali a pak je natáhli na sebe a zaútočili. Říkám, jak Třinec zalezl, tak jsme se tam těžko dostávali.

Přesto je to ale stále plusový bod z venku?

Před zápasem bychom asi takový výsledek brali, ale vzhledem k tomu vývoji utkání je to velká škoda. Ten zápas jsme měli dotáhnout určitě do vítězného konce.

Co se týče součtu výsledků v derby, tak jsme vlastně vítězové, jelikož doma jsme vyhráli 1:0 a v Třinci remizovali 2:2…

Podle mě v naší momentální situaci na to nikdo ani nemyslí. Jak říkám, pro nás je teď hlavní zachránit tu druhou ligu, aby z toho měl člověk dobrý pocit a po sezoně se mohl na sebe kouknout i do zrcadla.

Vy jste teď přebral kapitánskou pásku po Petrovi Literákovi. Je to pro vás na hřišti o větší zodpovědnosti?

Tak kapitánská páska určitě přináší zodpovědnost. Já jsem za ní rád, ale beru to tak, jak to je. Pro mě se nic na hřišti nemění, vždy chci v každém zápase hrát na sto procent.

Zatím nevíme, jak na tom jsou zranění obránci Biolek se Slaninkou. Vás už v neděli čeká další těžké utkání na hřišti žižkovské Viktorie…

No právě, a to je všechno se vším. Ještě jsme si nechali od nich nakopat. To se prostě nesmí stát takový zápas. Nechci to přímo svádět na ten sobotní těžký zápas, co jsme měli. I tam se hrálo o všechno. Byla ale na nás vidět ke konci trochu ta únava a možná se to pak projevilo i v těch zraněních. Musíme se o to víc semknout a zabojovat.

×
Dnes v 15:30 | A-tým
FK Frýdek-Místek
1. FC Slovácko B