Trenér U19 Hlaváč: Plzeň ukázala velkou kvalitu

F r ý d e k-M í s t e k - Starší dorostenci nastupovali do utkání proti třetí Plzni s cílem překvapit a v nejlepším případě uzmout nějaké body. I přes statečný boj však zvítězil soupeř větším rozdílem. Zápas jsme hodnotili v rozhovoru s trenérem Valcířů Radomírem Hlaváčem.

Trenére, výsledek nepříznivý, ale klukům se rozhodně nedala upřít snaha. Je to asi o kvalitě soupeře?
Určitě. Zmiňoval jsem to i po utkání se Zbrojovkou Brno, že proti takovým soupeřům musíme být maximálně koncentrovaní. Dát do toho maximální úsilí. Každou naší chybu je takový protivník schopen využít, což se potvrdilo. Kvalita týmů ze špičky tabulky je velká. Zbrojovka je první, Plzeň třetí. Navíc byly tyto dva těžké zápasy v krátkém časovém sledu, v sobotu a v úterý. Hrajeme s užším kádrem, někteří kluci jsou zranění. Třeba Kuba Buchlovský nastupoval po dvoutýdenním zranění až dvacet minut před koncem. Kuba Pánek, který nám je svojí postavou schopen udržet na hrotu hodně míčů, je také zraněný. Kvalita Plzně se zkrátka projevila. Myslím si, že zápas se lámal za stavu 0:1.

Po prvním inkasovaném gólů se hra opticky vyrovnala. Michal Hladík měl šanci na vyrovnání. Berete to jako klíčový moment?
Asi ano. Michal je typ hráče, který se svojí vitalitou dokáže dostat do šancí. Zatím je ve fázi, kdy koncovku špatně řeší. Někdy je tam zbrklý a ztrácí orientaci. Pod ním byl tuším Honza Fukala, stačilo mu to přistrčit a Honza by to asi dával do prázdné brány. Anebo to řešit opačnou nohou. To byl právě rozdíl v tom, jak zakončovala Plzeň. Samozřejmě jsme ale nováčci a tato soutěž je pro nás jiný level, jiná soutěž. Ale jak si říkal, klukům se nedá upřít snaha.

Z následujícího protiútoku navíc Plzeň skórovala na 0:2. Nedolehlo na tým právě to?
Navíc to ani nebylo z nějaké úplně vytvořené stoprocentní šance, byla tam taková trma, vrma. To má na psychiku vliv. Kluci nejsou hloupí, ví, jakou mají sílu. Ví, co s utkáním mohou za určitého stavu udělat. 0:2 je pořád otevřený výsledek, ale bohužel už jsme pak dopředu moc nehrozili.

Výsledek je takový, jaký je. Ale dá se z tohoto utkání vzít do dalších zápasů něco pozitivního?
Klukům jsme v kabině řekli, že musíme brát situaci takovou, jaká je. Soutěž ještě není u konce. Je před námi ještě dost zápasů. Každý pro nás sice bude těžký, ale stále se hraje. Zápasy dají hráčům hodně zkušeností. Porovnání Celostátní dorostenecké ligy a Moravskoslezské ligy je opravdu velký rozdíl. V neděli nás čeká Slovácko. Půjdeme do utkání opět uhrát co nejlepší výsledek. Vím, že za rozhodnutého stavu se hraje jinak, ale i proti Plzni tam bylo pár věcí, které se nám povedly.

×
Dnes v 16:00 | A-tým
FC Slovan Rosice
FK Frýdek-Místek