Dudek proti Belgii v základní sestavě

Frýdecko-místecký obránce Jakub Dudek odehrál proti belgické reprezentační sedmnáctce celé utkání.

Future tým ČR U17 má za sebou první ze dvou přípravných utkání proti Belgii U17. Trenér družstva Radek Bejbl dal od samého úvodu příležitost i našemu Jakubu Dudkovi. „Nastoupil jsem na postu pravého obránce, co je můj obvyklý post,“ řekl po zápase Dudek, který s prvními fotbalovými krůčky začínal v Kozlovicích. „Snažil jsem se hrát tak, jak jsem zvyklý. Tedy dobře bránit a podporovat pak náš útok, aby vznikaly nějaké šance. Jsem moc rád, že jsem odehrál celé utkání,“ svěřil se sedmnáctiletý fotbalista MFK.

Belgičané nakonec duel vyhráli těsně 1:0. „Musím sportovně uznat, že soupeř byl lepší na míči. Hrozil hlavně po jejich levé straně, kde měli dost dobrých šancí, ale neproměnili je. Ve druhém poločase jsme chtěli zlepšit hlavně přesnost přihrávek, což se nám z počátku takových asi dvacet minut i dařilo. Jenže pak jsme inkasovali takový blbý gól z rohu a pak už nás Belgičané k ničemu nepustili,“ dodal Dudek.

Kvalitu soupeře uznal rovněž i trenér českého Future týmu Radek Bejbl. „Tým Belgie byl dominantní v individuálních dovednostech i v týmovém výkonu. V prvním poločase jsme měli problémy i s odvahou našich obránců pokusit se o konstruktivní rozehrávku. V přechodové fázi jsme po několika slibných ziscích míče, bohužel tyto situace nevyužili našimi nepřesnostmi,“ řekl k první půli Bejbl. „V začátku druhého poločasu jsme se zlepšili a po několika změnách v sestavě jsme byli přesnější a nebezpečnější. Měli jsme velkou šanci po výborné a rychlé rozehrávce brankářem Trefilem, ale bohužel Martiník tuto šanci neproměnil. Branku jsme obdrželi po rohovém kopu hlavou. V závěru měl soupeř převahu a několik šancí, které nevyužil. Vítězství Belgie bylo zasloužené,“ dodal bývalý český reprezentant.

Future ČR U17 – Future Belgie U17 0:1 (0:0)
ČR U17:
Trefil - Dudek, Waltr, Nejeschleba (67. Jeřábek), Podsadlo (52. Hausknecht) - Rollinger (52. Janas), Sychra (41. Rolinek), Martiník (52. Šmíd) - Hapal (67. Kozel), Zemánek (41. Škrabal), Sláma (41. Černý).

Foto převzato z www.facr.cz a archiv Jakuba Dudka.

×
Dnes v 15:30 | A-tým
FK Frýdek-Místek
1. FC Slovácko B