Varadi: Další body nás mohou posunout nahoru

Předlouhých 17 zápasů musel Adam Varadi čekat, než se mu v mistrovském zápase podařilo přelstít soupeřova gólmana. Adamovi to konečně vyšlo, když na Žižkově srovnával stav na 1:1.

Když budeme mluvit nejprve o týmových věcech, tak ta otázka se přímo vybízí. Adame, z posledních třech zápasů jste dokázali vyválčit sedm bodů, to už přeci jen musí být u vás v kabině lepší nálada?

Ale jo, máte pravdu, ta nálada je určitě teď lepší, jelikož se nám ty body podařilo nasbírat. Hlavně s klukama vnímáme ten posun v tabulce, že se už nevidíme na tom chvostu.

Když se vrátíme ještě k utkání na Žižkově, tak ten začátek nám moc nevyšel. Po rohovém kopu jsme docela brzy inkasovali…

Neříkám, že by to byl smolný gól, ale jak říkáte, přišel docela brzo, navíc to byl zápas venku, kór, když hrajete ještě na Žižkově. Ale Buča (brankář Antonín Buček) za něj nemohl, stálo před ním několik kluků, přes které tu střelu neviděl. Navíc to ten borec trefil opravdu krásně. Možná nám ale ten inkasovaný gól paradoxně pomohl. Tak od třicáté minuty jsme už na hřišti měli převahu, dokázali jsme se semknout a následně i utkání otočit.

Škoda bylo už těch šancí Tandira a Šumského, vyrovnáno mohlo být podstatně dříve, než se nakonec stalo?

Přesně tak. Už ke konci první půle bylo na nás poznat, že tady nechceme body jen tak nechat a jsme moc rádi, že se nám to povedlo.

Po změně stran přišlo vyrovnání z vaší kopačky. Jak jste tedy viděl svůj gólový zápis?

Zprvu jsem si říkal, že mi odmávají asi ofsajd, ale nestalo se tak tomu. Od gólmana šel rychlý výkop a po odraženém míči mě našel krásnou přihrávkou za obranu Venca Mozol. Já si už jen míč navedl a snažil se trefit balon k tyči. Zaplaťpánbůh, že to tam takhle spadlo.

Kdybychom ale těsně předtím inkasovali na druhé straně, bylo by už asi rozhodnuto. Souhlasíte?

Tam jsme měli obrovské štěstí, jelikož kdyby to dali na dva nula, tak by to pro nás bylo strašně těžké něco s tím ještě udělat.

Jak dlouhé bylo pro vás čekání na gól v ostrém zápase? Přeci jen jste byl zvyklý dávat více branek v sezoně…

No zvyklý (smích)…nevím, jestli jsem zvyklý, ale už jsem si říkal, že to je nekonečně dlouhé čekání. Jsem ve Frýdku skoro rok a ten gól tam pořád ne a ne padnout. Snad vše přišlo v pravou chvíli a teď už by to mohlo jen pokračovat. Důležité pro nás ale bude, abychom se tou tabulkou pohybovali pořád nahoru a soutěž se pro Frýdek zachránila.

V sobotu hostíme ve Stovkách České Budějovice, které osobně z vašeho působení na jihu Čech dobře znáte. Co tedy k soupeři, kterému se v jarních odvetách příliš výsledkově nedaří?

Budou nejspíš hrát u nás pod tlakem. Vím, jelikož jsem tam hrával, tak tam bývá tlak velký. Oni vyhlásili útok na postup, což jim teď asi už nevyjde. Zdá se mi podle výsledků a také podle hry, co jsem měl možnost vidět, že už kluci možná trochu i rezignovali, že už mají v hlavách, že tu ztrátu jen tak nedohoní. Takže uvidíme, s čím přijedou v sobotu k nám. Doufejme, že se jim bude dařit tak, jak se jim prozatím daří.

To utkání bude ale i pro nás důležité. Přeci jen jsme teď přivezli čtyři body z venku, z toho pohledu jsou třeba teď ty body doma potvrdit, ne?

Ono se vždy říká, že když vyhrajete venku, tak pak to musíte doma potvrdit. I s tím tedy do obou domácích zápasů, které nás čekají, půjdeme. Jsme si totiž vědomi, že nás další bodový zisk může posunout směrem nahoru.

Očekáváte, že po zkvalitnění naší hry a postupným sbíráním bodů, by mohla být v sobotu ve Stovkách daleko větší divácká návštěva, než tomu bylo v posledních zápasech?

Přiznám se, že se o těchto věcech v kabině společně bavíme a všichni v podporu našich skvělých fandů vnímáme. Ty výsledky teď jsou, ta hra si myslím není taky špatná, navíc se udělalo pěkně, takže je ideální vyrazit v sobotu odpoledne na fotbal. Doufejme a my si to přejeme, aby na Budějovice přišlo co nejvíce diváků.

×
Dnes v 15:30 | A-tým
FK Frýdek-Místek
1. FC Slovácko B