U19: Kdybych vyrovnal, mohlo to být jiné, mrzelo Hladíka

F r ý d e k-M í s t e k - U19 v úterý podlehla v domácím utkání Viktorii Plzeň. Soupeř, který je v tabulce dorostenecké ligy na třetím místě, potvrdil roli papírového favorita. Mladí Valcíři ale nebyli bez šance, v první půli měl velkou možnost na vyrovnání Michal Hladík. Bohužel to však nevyšlo a hosté vzápětí zvýšili na 0:2. Právě s Michalem jsme utkání hodnotili.

Výsledek bohužel nepříznivý, v čem byl krom výsledku soupeř lepší?
Prakticky ve všem. Bylo to hodně těžké. Záložní řada soupeře pracovala velice dobře. My jsme vepředu nepodrželi balóny, čímž bychom se mohli chytnout. Měl jsem v první půli gólovku na 1:1, místo toho jsme vzápětí bohužel dostali na 0:2. Dostáváme blbé góly, ale soupeř byl tak o tři třídy určitě lepší.

Jak bys svoji šanci popsal, co se nepovedlo, co se dalo udělat lépe?
Nevím, Kovy (Petr Kováč pozn. red.) mi to dal dobře. Chtěl jsem si to zpracovat, ale odskočilo mi to. Chtěl jsem to dát z voleje k pravé tyči, ale hodně mi to sjelo. Trenéři mi říkali, že jsem mohl ještě možná nahrávat doleva nebo jsem měl možná vystřelit levačkou. Je to obrovská škoda. Kdybych proměnil, mohli jsme urvat alespoň bod.

Bereš jako klíčový moment, že Plzeň hned nato zvýšila na 0:2?
Určitě by bylo jiné, kdybychom vyrovnali. Chytli bychom se, věděli bychom, že by to šlo. Ale místo toho dostaneme vzápětí branku a pochopitelně mrzí, když to může být 1:1 a místo toho je to 0:2. Proti takovému soupeři, který je navíc třetí v tabulce, se to těžko dohání.

Zmínil si, že Plzeň je třetí v tabulce. Před tímto utkáním jste hráli na půdě lídra tabulky ze Zbrojovky Brno. Kdybys mohl tyto dva soupeře porovnat, který zápas byl obtížnější?
Těžko říct. Proti Zbrojovce nám chyběl Michal Fukala, což je náš klíčový hráč. Soupeři jsou na kvalitativně stejné úrovni. Oba dva zápasy byly těžké. Zbrojovka byla dle mého ještě o chlup lepší. Byla lépe sehraná.

Dá se vzít z utkání s Plzní i přes výsledek něco pozitivního?
Těžko se mi hledají plusy...

...Na druhou stranu jste si dokázali i proti tak kvalitnímu soupeři vypracovat dobré možnosti...
...Šance jsme si vypracovali, ale bylo jich málo. Dvě, tři gólovky jsme měli...Na lajně máme rychlé hráče, to šlo vidět. Honza Fukala předběhne prakticky každého. Na tom se dá stavět. Michal Fukala zahrál také hodně dobře. Zouhy (Matěj Zouhar pozn. red.) výborně zachytal i přesto, že jsme dostali pět gólů. Ještě tak další tři chytil. Od toho se dá odrazit. Každý z nás ale musí tak ještě o třicet procent přidat.

Fotografie: Foto Sport

×
Dnes v 15:30 | A-tým
FK Frýdek-Místek
1. FC Slovácko B