Willwéber: Škoda té šance z poslední minuty

Jelikož špílmachra našeho týmu Nicolase Šumského nepustilo do utkání s Českými Budějovicemi zranění, ujal se dirigentské taktovky záložní řady Ľubomír Willwéber. A jaké byly jeho bezprostřední dojmy po utkání…

Po dvou venkovních zápasech jste se opět měli možnost představit domácím fanouškům. Jak hodnotíte utkání s Českými Budějovicemi z vašeho pohledu?

Byli jsme si vědomi toho, že Budějovice mají na jaře špatnou sérii (Jihočeši totiž v jarních odvetách do našeho utkání ještě nevyhráli, pozn. red.). Nám se naopak podařily poslední tři zápasy, kdy jsme uhráli sedm bodů za dvě vítězství a jednu remízu. I proto jsme chtěli z následujících dvou domácích zápasů nasbírat minimálně čtyři body. Proti Budějovicím to nakonec nevyšlo, takže nám nezbývá nic jiného, než naplno bodovat v úterní dohrávce se Znojmem. Tři body by mohly opět přinést větší klid.

Podle mého se utkání i přes naši porážku muselo divákovi líbit, jelikož šance si vytvářela obě mužstva. Co zápas ale rozhodlo? Byly to právě ty dvě standardní situace, ze kterých jsme inkasovali góly?

Je jasné, že ani z jedné té situace bychom neměli branku inkasovat. Ať už po naší útočné, či následně obranné standardky. U toho prvního gólu jsme nezachytili jejich rychlý protiútoku, i když možnost k tomu byla. No a u toho jejich rohu jsme už akci mohli přerušit o chvíli dříve na polovině hřiště. To se bohužel nestalo. Možná už byli všichni myšlenkami v šantě, jelikož se hrálo něco málo přesčas. U rohu jsme osobní obranu nezvládli, takové góly bychom určitě dostávat neměli.

Ve druhé půli jsme pár příležitostí na vyrovnání měli. Co k němu chybělo?

Možná i kousek toho štěstíčka, i když všichni víme, že na něj se zrovna fotbal nehraje. Velká škoda byla té šance v poslední minutě. Tam by pomohlajakákoliv teč, odraz, zkrátka cokoliv. Bohužel to nepadlo.

Prohrálo se, nedá se tedy nic dělat. Vám nezbývá než nabrat pořádně síly a začít se soustředit na úterní dohrávku se Znojmem…

Přesně tak, musíme se teď co nejdříve dát všichni dohromady. Důležitá bude také regenerace, jelikož nic jiného, než tři body nemůžou být.

Jsou pro vás tyhle anglické týdny hodně náročné?

Je to jiné hlavně z toho hlediska, že na to nejsme zvyklí. Je to náročné, ale tohle v sezoně potkává i jiné mužstva. My se s tím musíme nějak popasovat, nesmíme se ohlížet na nic a na nikoho. Pouze se soustředit na své výkony a záchranu soutěže. Natrénované podle mě máme, měli bychom tohle zvládnout.

Trenér Pulpit se po utkání vyjádřil, že je trochu zklamaný z atmosféry, která ve Stovkách během utkání panovala. Jak jste ji vůbec vnímali vy, hráči?

Přiznám se, že i já osobně čekal, že by ta návštěva mohla být o něco vyšší. Bylo pěkně, navíc i teplo. Také jsme doufali, že lidi přilákáme i těmi třemi povedenými zápasy, které jsme odehráli. Zkrátka lidi nepřišli.

Je to naopak pro vás ještě větší motivace?

Ale jo…ono se vždy hraje lépe, když vám lidi fandí a jsou slyšet. Každému hráči se hraje lépe, pokud je stadion plný.

×
Dnes v 15:30 | A-tým
FK Frýdek-Místek
1. FC Slovácko B