V dohrávce 18. kola hostíme doma Znojmo

Jak se říká, do třetice všeho nejlepšího. Dvakrát totiž nevlídné počasí nepovolilo odehrát duel Valcířů se Znojmem. V úterý by se ale již hrát mělo.

A půjde o hodně. Ve hře budou nejen tři body, ke kterým frýdecko-místecký tým společně se svými fanoušky toužebně vzhlíží, ale případné vítězství by nás mohlo přiblížit celkům, které jsou v tabulce jen těsně nad námi. „Nic jiného, než tři body, ani být nemůžou,“ vidí situaci jasně náš středopolař Ľubomír Willwéber.

Jak bude nakonec vypadat základní jedenáctka a zda-li se někdo z našich marodů dal již zcela do pořádku, o tom se budeme moci všichni přesvědčit v úterním odpoledni (hraje se od 17 hodin), kdy duel s „okurkáři“ ve Stovkách začíná.

Znojmu se sice v posledních zápasech Fortuna národní ligy nedaří, ale to vůbec neznamená, že na sever Moravy míří lehký soupeř. Poslední naše vzájemné zápasy totiž naznačují, že Valcíře čeká tým, kterému budeme mít rozhodně co vracet. Naposledy jsme se s Jihomoravany střetli v rámci 4. kola FNL (18. srpna), kdy jsme po výsledku 2:1 odjížděli ze Znojma zklamaní. „Za stavu 1:1 přišel zlom. Byli jsme blízko třem bodům, když jsme měli tři vyložené šance, které prostě musíme proměňovat. První poločas byl z naší strany velmi špatný. Absolutně bez pohybu, tak si fotbal nepředstavuji. Po důrazném pohovoru jsme nakonec ukázali, že fotbal hrát umíme,“ okomentoval tehdejší zápas dnes již bývalý trenér Frýdku Peter Venglarčík.

Znojemští momentálně prožívají výsledkovou krizi. Tým trenéra Leoše Kalvody po vydařené zimní přípravě sice v úvodním jarním kole porazil doma hladce 3:0 Ústí nad Labem, od té doby ale na další vítězství čeká. V posledních třech zápasech dokonce Znojmo prohrálo (Opava 0:3, Sokolov 0:1 a naposledy Pardubice 1:3). „Myslím, že se ve Znojmě dlouho nestalo, že by se tady tolikrát za sebou prohrálo. Nálada určitě není optimální, ale musíme to hodit za hlavu a soustředit se dopředu. Ve Frýdku půjde o hodně důležitý zápas. Pro vítězství tam uděláme maximum,“ sdělil před utkáním znojemský záložník Jan Javůrek.

Hostům budou v úterním utkání chybět zranění kapitán Tomáš Cihlář se stoperem Radkem Mezlíkem. „Jde o zkušené hráče, kteří jsou ve Znojmě dlouho. Umí si to uřvat, mluví nahlas a defenzivu si dirigují. Chybí nám, ale máme v týmu hráče, kteří je zastoupí. Navíc to není jen o obraně, ale celém manšaftu,“ dodává Javůrek.

Představme si ještě trojici rozhodčích, kteří budou naše utkání se Znojmem řídit. Jako hlavní to bude Jan Machálek, kterému na lajnách budou pomáhat Dan Vodrážka s Michalem Novákem.

Kromě našeho zápasu se bude ještě souběžně hrát také ve Varnsdorfu, kam míří dnes fotbalisté Vlašimi.

Takže ať stadionem zní: Lipina, do toho!!

MFK FRÝDEK-MÍSTEK - 1. SC ZNOJMO FK
úterý 17. dubna 2018 - stadion Stovky (17.00 h)

×
Dnes v 16:00 | A-tým
FC Slovan Rosice
FK Frýdek-Místek