Mihalek: Byly to zbytečné a laxně ztracené body

V dohrávaném utkání 19. kola FNL dostal mezi třemi bílými tyčemi tentokráte příležitost brankář Matej Mihálek. Pro šestadvacetiletého gólmana tak šlo o vůbec první odchytaný zápas v probíhajícím ročníku druhé nejvyšší soutěže.

Mateji, na svou premiéru jste čekal předlouhých jednadvacet kol. Jak jste si utkání se Znojmem užil?

No řeknu to tak, že jsem si po tak dlouhé době určitě představoval jiný vývoj utkání. Každopádně je to pro mě motivující, jelikož chci samozřejmě chytat. Přiznám se, že určitá nervozita tam před utkáním byla, ale jakmile jsem se poprvé dostal do kontaktu s míčem, tak to vše ze mě spadlo.

Utkání se pro tým nezačalo vyvíjet vůbec špatně, nakonec z toho byl jen bod. Co k samotnému zápasu?

Bohužel jsme ve druhém poločase udělali taktické chyby, za které nás soupeři v sezoně už několikrát trestali. Pokud se to bude i nadále opakovat, tak to s námi nemůže dopadnout dobře. Určitě se nad tím musí v kabině každý sám zamyslet.

Ten první poločas mi tak trochu připomínal váš duel na Žižkově. Opakovala se totiž situace, kdy nedokážete trefit naprosto prázdnou branku a pak přijde vyloučení soupeřova hráče...

Té šance Mozyho (Mozol) je opravdu škoda. Už jsem si myslel, že to bude gól. Nebylo tomu tak, ale i přesto jsme si pak do půle vytvořili dvoubrankový náskok. V kabině si pak řekneme, že nemůžeme ve druhém poločase nic podcenit a my nastoupíme na hřiště jako vyměnění. Já k tomu nemám snad ani slov. Vždyť my hráli přesilovku, měli jsme mít míč na svých kopačkách, uklidnit hru, ale my místo toho celých pětačtyřicet minut nesmyslně nakopávali míče na Varyho (Varadi) a vůbec k němu pak neměli podporu. Takže jsme ani nezachytávali ty druhé míče. Určitě jsme si takto ten druhý poločas nikdo nepředstavovali.

Souhlasíte, že na hřišti to moc patrné nebylo, že bychom měli o jednoho hráče navíc…

Když mužstvo takto rychle vstřelí dva góly, tak to každému narostou pak křídla. Ale jak jsem již řekl, to jsme si zavinili naprosto sami a to svými hloupými chybami. Pak už byla patrná nejistota na kopačkách. Jenže takto se o záchranu nehraje. My tu jistotu mít musíme a také musíme hrát odzadu zodpovědně. Být důrazní a agresivní, zkrátka tak, co nás zdobilo v předchozích zápasech.

Ta konečná remíza může mrzet o to víc, že i Varnsdorf ve středeční dohrávce „jen“ remizoval. Mohli jsme se mu tedy bodově přiblížit…

Přesně, jsou to zbytečné a velmi laxně ztracené body. Chtěli jsme Znojmo porazit za každou cenu a bodově se zase přiblížit celkům, které jsou před námi. Zkrátka se stalo, my nesmíme ale věšet hlavy dolů. Stále je před námi ještě spousta zápasů a my zkusíme odčinit tenhle domácí výpadek třeba už teď v Praze s Olympií.

×
Dnes v 16:00 | A-tým
FC Slovan Rosice
FK Frýdek-Místek