Druhý gól utkání zlomil, říká Honza Hruška

V a l a š s k é M e z i ř í č í - Po utkání s Tychy jsme si povídali nejen s trenérem Žižkou, ale také obráncem Honzou Hruškou. Mladík, který má na svém kontě jedenáct druholigových startů z uplynulého jara, rozebíral příčiny prohry s polským soupeřem.

Honzo, jak bys zhodnotil utkání s polským soupeřem?
Co se týče herní stránky, byli jsme spíše tým, který běhal za balónem, soupeř měl poziční převahu. Myslím, že jsme v obranné fázi do druhého inkasované gólu splňovali určitě věci dobře. Dle mého se právě druhým gólem utkání zlomilo. Samozřejmě nás srazila i branka do šatny. Máme určitě stále co zlepšovat.

Tychy vstřelilo tři ze čtyř branek za standardních situací, to byla hlavní zbraň. Dalo se tomu předejít?
Soupeř zahrával přímé kopy opravdu skvěle. Určitě se tomu dalo předejít. Zbytečně jsme ztráceli míče, z čehož to celé vznikalo.

V kádru je nyní hodně mladých hráčů. Ty jsi jedním z nich, ovšem máš už jedenáct startů ve druhé lize, takže si i přes svůj věk jeden z těch zkušenějších v kádru. Jak to vnímáš?
Sice mám zkušenosti z druhé ligy, ale pořád jsem mladý hráč a mám se co učit. Snažím se poslouchat Šuma (Nicolas Šumský pozn. red.) a Variho (Adam Varadi pozn. red.) Což jsou v kádru dvě ikony. Právě oni se nám snaží pomoci, dávají nám rady.

Zmínil si Nicolase Šumského a Adama Varadiho. Jedním z velezkušených je i Petr Literák, chyběl hodně?
Určitě. Petr Literák hodně chyběl, stejně jako Švrk (Michal Švrček pozn. red.). Jsou to pilíře obrany. Musím ale pochválit Dana Bialka, pokud můžu? (s úsměvem)

Máme za sebou čtyři přípravná utkání, sleduješ nějaký posun nebo se tým stále sehrává a dává dohromady?
Měli jsem nyní dva těžké zápasy, o víkendu Zlín a teď duel s Tychy. Nyní nás čeká Havířov a tam jsme naopak favority, tedy tým, který by měl diktovat tempo. Určitý posun tam je, ale nezvládáme určité situace a na tom musíme zapracovat. Stejně jako musíme zapracovat na finální fázi.

Jak se ti zatím kouše letní příprava?
Zažil jsem zimní přípravu pana Pulpita. (s úsměvem) Takže nyní máme také náročné tréninky, ale už jsem zvyklý. (s úsměvem)