Žižka: 2. půle byla podle mých představ

F r ý d e k-M í s t ek - Ačkoliv výsledek utkání proti Vrchovině 4:1 mluví jasně, nebyl to pro trenéra Jana Žižku klidný zápas. Zvláště v první půli musel být zasmušilý, jeho svěřencům se totiž nedařilo podle jeho představ. Důrazná promluva v kabině a trio střídání však nakonec znamenaly v druhé pětačtyřicetiminutovce tři trefy a zaslouženou výhru.

Těsně před utkáním došlo ke kýženému posílení kádru v podobě Tomasze Gomoly a Davida Dendise...
Kluci s námi trénovali celou přípravu a byli plnohodnotnými členy kádru. Štvalo mě, že se to takhle táhlo, ale je to vyřízené, za námi, kluci nám proti Vrchovině pomohli.

Pro zmíněné hráče to asi muselo být hodně těžké? Trénovali s týmem, pracovali, ale zápasy sledovali pouze z tribuny...
Řešili jsme to spolu. Kluky jsem se snažil uklidňovat, že to dobře dopadne a dopadlo to dobře (s úsměvem). Pro kluky to bylo těžké, trénovali, ale dobře to dopadlo, udělejme za vším tlustou čáru a jdeme dále.

Pojďme k utkání. První půle asi nebyla podle vašeho gusta?
Nechci být moc kritický, ale nemůžeme hrát tak, jako v první půli. Pětačtyřicet minut jsme prohospodařili. Že jsme vedli, to nic neznamená.

Znamená to, že přestávka byla v kabině trochu důraznější?
O přestávce byla v kabině trochu důraznější promluva. Kluky jsme nabádali, že je třeba hru zklidnit, bylo to nervózní, utřepané. Bez pohybu se fotbal hrát nedá, neběhali jsme, nenabízeli jsme se. Druhý poločas už proběhl podle mých představ.

Rozhodly i zkušenosti Adama Varadiho? Dva góly..
Určitě. Adam je zkušený fotbalista, má na svém kontě několik ligových startů. Tým na něj pracuje, on mu to zase vrací vstřelenými góly. Pracujeme jako tým a jsme tým, tím se chceme prezentovat. Chceme hrát atraktivní fotbal pro diváky, střílet branky, myslím, že druhý poločas to splnil. Musím ale říct, že Vrchovina byla kvalitním soupeřem, srovnal bych to zkušenostmi s Frýdlantem.

Vrchovina je nováčkem MSFL, doposud hrála divizi, bylo těžké se na soupeře připravit z hlediska shánění informací?
Povím to takhle, můžete si pustit TV COM a najdete tam všechna utkání. Na soupeře se sice připravuji, ale klukům vštěpuji to, že chceme hrát naši hru, náš fotbal. Soupeře přehrávat, přehrávat naším fotbalem, ne abychom byli zalezlí a čekali, co s námi Vrchovina udělá.

Utkání navštívilo 393 diváků, nezamrzí to vzhledem k povedenému vstupu do sezóny?
Tu otázku, ať si každý položí sám. Jsme rádi za lidi, kteří nás přišli podpořit. Doufám, že jsme je ve druhém poločase potěšili. Byl bych samozřejmě rád, kdyby jich chodilo více, ale za každého fanouška jsem rád. Že jich bylo jen 393, to není otázka pro mě.