Přehled zápasů v týdnu od 20. 8. do 26. 8. 2018

Přehled utkání týmů MFK Frýdek-Místek v týdnu od 20. do 26. srpna 2018.

MUŽI

Jiskra Rýmařov - muži 2:1 (1:0) - branka FM: Šumský

DOROST

starší dorost U19 - FK Fotbal Třinec 3:1 (2:0) - branky FM: Křenek 2, Bányácski

mladší dorost U17 - FK Fotbal Třinec 3:1 (0:0) - branky FM: 53. Corriero z pk 1:0, 59. Siedlok 2:0 (Zrůnek), 62. Siedlok 3:0 (Corriero)
Sestava FM: Hatoň - T. Hammer (41. Rakovcij), M. Merta, Kolář, Mokroš - Gödel (41. Marciňa), Packo (71. Hodula), Mohyla (76. Kopčo), Zrůnek - Corriero, Siedlok. Trenéři: Karel Orel a Miroslav Onufer.
I přes velmi špatnou produktivitu v prvním poločase, kdy jsme nedokázali proměnit velké množství šancí, jsme zápas s regionálním rivalem z Třince zvládli a zaslouženě zvítězili. Branky ve druhém poločase jsme vstřelili po hezkých individuálních i kombinačních akcích, za což kluky chválíme. Ovšem je třeba se taky zaměřit na to, aby výkon mužstva byl konstantní po celou dobu utkání, ne jenom v jednotlivých poločasech, nebo jen v určitých pasáží utkání, jak se nám to zatím v prvních kolech soutěže daří.

starší dorost U19 - FC Zbrojovka Brno B 2:3 (0:2) - branky: 50. Křenek, 59. Bányácski z pk - 34. a 67. Matula, 8. Peška.
Sestava FM: J. Málek - Dudek, Kudláček, Bányácski, L. Maceček, Koval, Křenek, Packo (84. Pavela), D. Maceček (71. Zrůnek), M. Míček, Želazko. Trenéři: Roman Vojvodík a Radomír Dian.
Musíme kluky pochválit, jak se porvali s nepříznivým stavem po první půli. Soupeř představoval maximální kvalitu a my s ním drželi krok. Bojovné utkání rozhodla větší zkušenost v pokutovém území. Věřím, že se zase poučíme a posuneme se výkonnostně opět o krůček dál.

mladší dorost U17 - FC Zbrojovka Brno B 1:1 - branky: 65. Corriero z pk - 43. Ševela.
Sestava FM: Moják - T. Hammer, M. Merta, Kolář, Mokroš, Hodula (62. Brojač), Mohyla, Corriero, Zrůnek (70. Packo), Siedlok, Rakovcij. Trenéři: Karel Orel a Miroslav Onufer.

starší dorost U18 - FK Nový Jičín 1:3 (1:3) - branky: 42. Pavela - 18. Rončka, 22. Ševčík, 44. Janovský.
Sestava FM: Majer - Bányácski (62. Murín), Koval, Myška, Kopčo, Bača, Chýlek, Pavela, Brojač (78. Jurga), Mika, Marciňa. Trenéři: Roman Vojvodík, Lukáš Čerňák a Radomír Dian.
Utkání se nám vůbec nevyvedlo. Moc dobrých věcí dnes k vidění nebylo. Chyběla chuť vyhrát a celé to na mne působilo odevzdaně. Hloupými góly jsme soupeři darovali tři body. Jediné pozitivum vidím, že mladší hráči odehráli slušný zápas.

mladší dorost U16 - FK Nový Jičín 3:1 (2:0) - branky FM: 5. Šeba (Rimmel), 39. Murín (P. Vyvial), 74. Šeba (Jurga)
Sestava FM: Müller - Březina (53. Račev), Büchi, Murín (41. Střižík), P. Vyvial - Klimeš, Jurga, Nevola, Kulhánek (60. Marciňa) - Šeba, Rimmel (41. Hrabec). Trenéři: Kamil Raška a Milan Šponer.
První mistrovské domácí utkání jsme sehráli na hřišti v Chlebovicích. Na těžkém terénu jsme předvedli velmi dobrý výkon, kdy se nám dařila kombinační hra a k vidění byly rychlé, přímočaré akce, které vyústily v několik brankových příležitostí a tři pěkné góly. Ve finální fázi nám sice ještě chybí dostatek klidu a rozvahy, ale i přesto jsme tentokrát byli s předvedenou hrou i výsledkem velmi spokojeni.

ŽÁCI

starší žáci U15 - FC Vysočina Jihlava 6:2 (4:2) - branky FM: 1. M. Málek 1:0 (Kaňák), 2. 1:1, 9. M. Málek 2:1 (M. Mikulenka), 15. M. Mikulenka 3:1 (Kaňák), 17. 3:2 z pk, 31. Stareček 4:2 (M. Mikulenka), 50. Maléř 5:2 (Kaňák), 68. M. Mikulenka 6:2 (pk)
Sestava FM: Dragon (63. Pracuch) - Šponer, Janyška, Vykopal, A. Kowalczyk - Kaňák (60. Chodura), Pešek, M. Mikulenka, Maléř - Stareček (63. Barčák), M. Málek (55. F. Kowalczyk). Trenéři: Lubomír Macíček a Miroslav Poledník.
Dnešní utkání nebylo jednoduché, ale vítězství jsme si zasloužili svou větší vůli chtít vyhrát. Byl to bojovný zápas se spoustou soubojů. Naši kluci se snažili dostávat do zakončení a dařilo se nám tyto šance proměňovat. Za předvedený výkon chceme kluky pochválit, budeme se snažit v tomto trendu pokračovat a dále se zlepšovat.

starší žáci U14 - FC Vysočina Jihlava 3:7 (0:4) - branky FM: 37. Krejčí (Hlosta), 42. Krejčí, 70. Švrček (V. Míček)
Sestava FM: Pohludka (57. Řeha) - P. Žáček, V. Míček, Křížek (57. Cudzik), Jedlička, Švrček, Hlosta, Kuboš (36. Konečný), D. Němec (42. Kunčík), V. Kováč (36. Rašovský), Krejčí. Trenéři: Radek Šmíd a David Stachovec.
Naše individuální chyby a fyzická vyspělost soupeře byly v tomto utkání hlavní aspekty. Nutno dodat, že i produktivita, kterou se předvedla Vysočina, byla víc než dobrá.

starší žáci U14 - turnaj v Polsku - (5. místo)
Výsledky FM: - MKS Zaborze 1:0, - Garbarnia 2:0, - AP Champions Źory 0:1, - GKS Katowice 3:1, - Górnik Zabrze 0:0, - Piast Gliwice 1:4, - Hutnik Kraków 0:1...branky FM: V. Kováč, Švrček po 2, Krejčí, Rek, Rašovský po 1
Sestava FM: Řeha, Pohludka - Jedlička, Šimíček, V. Míček, Cudzik, Kunčík, Žiga, Rašovský, Rek, P. Žáček, Krejčí, D. Němec, Ježík, Kuboš, Pastucha, V. Kováč, Švrček. Trenéři: Radek Šmíd a David Stachovec.
V každém zápase jsme určovali tempo hry, měli spoustu šancí, které jsme si vytvářeli, ale bohužel to vždy skončilo na naší pasivitě při zakončení. Konečné páté místo je pro nás impulsem, nač se máme zaměřit, jakým směrem jít a s tímto jsme také do turnaje šli. Stále si zvykáme na velké hřiště, ale musíme kluky pochválit za jejich nasazení a bojovnost, a to i na tak těžkém terénu, který nás na turnaji čekal. Věříme, že nám tento turnaj pomůže do naší ligové soutěže.

MFK Karviná - mladší žáci U13 5:6 (0:4, 5:1, 0:1) - branky: 17. Táborský 0:1 (Vrobel), 19. Roman 0:2 (Foldyna), 22. Teichmann 0:3 (Strack), 30. Roman 0:4 (Táborský), 32. D. Míček 1:4, 40. Michejda 2:4, 46. Drobek 3:4, 48. Michejda 4:4, 50. Táborský 4:5 (J. Míček), 56. Issa 5:5 (pk), 69. J. Míček 5:6
Sestava FM: Šimeček - Vrobel, Tománek, Teichmann, Táborský, J. Míček, Roman, Foldyna, Strack, Matula, Karas, Deingruber. Trenéři: Robert Schedling, Petr Vokoun a Ján Balko.
Proti výbornému soupeři kluci zahráli v první třetině moc pěkný fotbal. Snažili se o kombinační hru, góly dávali po rychlých akcích, snažili se být důrazní, v bráně nás několika zákroky podržel Šimeček. Druhou třetinu jsme naopak přenechali iniciativu domácím. Možná přišlo uspokojení, soupeř byl více nahecovaný, zkrátka nás přehrál. Rozhodlo se ve třetí části, která už možná nebyla tak fotbalová. Snažili jsme se hrát zezadu zodpovědně a bez chyb. Byli trpěliví a nakonec dali rozhodující branku. Pak jsme měli ještě dvě tutovky, gólmana Karviné se nám však překonat nepodařilo. Kluky chválíme za snahu, výborně sehranou první třetinu, v čem ale vidíme stále nedostatky, tak nám chybí taková ta týmová nahecovanost...povzbuzení jeden druhého. Je to stále první utkání, věříme, že se budeme zlepšovat a fotbalově porosteme.  

MFK Karviná - mladší žáci U12 2:5 (1:0, 1:3, 0:2) - branky: 12. Valošek 1:0, 34. Valošek 2:0, 42. Tvarůžka 2:1, 57. Pečiva 2:2, 60. Bojda 2:3, 75. Molitor 2:4, 84. Volný 2:5
Sestava FM: Cáder - Rek, Chovančík, Hlavatík, Gongol, Volný, Meca, Tvarůžka, Pečiva, Nešetřil, J. Žáček, Krasula, Haslhofer, Molitor, Bojda. Trenéři: Martin Rojíček a František Hlavatík.
Své první mistrovské utkání v kategorii U12 mají za sebou naši nejmladší žáci. Ve velice kvalitním utkání nakonec zvítězili, i když průběh zápasu se nevyvíjel v náš prospěch. Domácí Karviné se podařilo proměnit dvě šance, a tak to s našimi chlapci nevypadalo příliš nadějně. Snad až nepříznivý vývoj jakoby kluky nastartoval k parádnímu obratu a pěti brankami skóre otočili na konečných 5:2 v náš prospěch. Trenéři hodnotili utkání takto: „Velice nás potěšil přístup chlapců za nepříznivého stavu. Šlo vidět, že nechtějí prohrát a zaslouženě utkání otočili. Vítězství jim pak je největší odměnou. Nutno podotknout, že dnes jsme podali výborný týmový výkon, za který chceme kluky pochválit."

starší žáci Future - Lok. Petrovice - utkání odloženo na středu 19. 9.

mladší žáci Future - Lok. Petrovice - utkání odloženo na středu 19. 9.

PŘÍPRAVKA

v o l n o