U19 / Vojvodík: V poli jsme to zvládli výborně

F r ý d e k-M í s t e k - Po složitém skládání týmu pro aktuální sezónu Moravskoslezské dorostenecké ligy si může trenér Roman Vojvodík říct, ano, začíná to klapat. Prakticky v žádném utkání jeho svěřenci nepropadli a v sobotu si připsali prestižní vítězství nad osmnáctkou Baníku Ostrava.

Zablácení, mokří, unavení, dokopaní, ale čítám, že spokojení?
Spokojení. Kluci plnili vše, co jsme si řekli. Chtěli jsme hrát vysoký pressing, což bylo fyzicky velmi náročné. Ke konci už trochu docházely síly. Ale zvládli jsme to, nechtěli jsem nechat Baník dostat se do hry. Kluci si hrábli tak, jak si hrábli na Sigmě. Za výkon si určitě tři body zasloužíme.

Jak vám bylo, když Baník zahrával v závěru zápasu velice nebezpečný přímý kop?
To jsou takové ty trenérské tepovky, kdy je to na infarkt. (s úsměvem) Samozřejmě inkasovat gól ze standardky gól v 94. minutě, to by zamrzelo. Věřil jsem, že to Baník netrefí, že to ustojíme a všechny tři body zůstanou doma.

Překvapil vás něčím Baník?
Nepřekvapil. V podstatě jsme opravdu eliminovali jeho sílu v kombinaci. Dostávali se prakticky do šancí pouze z našich chyb a ztrát. Opravdu si myslím, že v poli jsme to zvládli výborně. To co jsme si nachystali, to kluci dodrželi.

Utkání bylo opravdu na krev. V druhé půli jsme přišli kvůli zranění hned o tři hráče...
Křeňa (Matěj Křenek pozn. red.) má něco s kotníkem, David (David Maceček pozn. red.) čelil nepříjemnému faulu zezadu, kdy nebyl zpevněný. Kudlu (Vojtěch Kudláček pozn. red.) chytaly křeče, opravdu se jako správný kapitán vydal. Ale měli jsme kvalitní lavičku. Kluci byl nachystaní, čekali na šanci a zaskočili výborně, Strouhy, Bačis i Míček. (Jakub Strouchal, Dominik Bača, Martin Míček pozn. red.)


REPORT: MFK F-M - BANÍK OSTRAVA 2:1

×
Dnes v 15:30 | A-tým
FK Frýdek-Místek
1. FC Slovácko B