Filip Mucha: Máme skvělou partu

F r ý d e k-M í s t e k - Jsou to příjemné starosti, řekl o gólmanské otázce po výhře ve Valmezu trenér Žižka. Poprvé v MSFL dal přednost před Richardem Mrozkem v bráně Filipu Muchovi, který předvedl dobrý výkon a připsal si čisté konto.

Filipe, jak to nyní je v otázce brankářů, budete se s Richardem Mrozkem střídat?
Nemáme to přesně určené, kdo bude chytat. Přišel jsem v průběhu sezóny, Mroza chytal výborně. Čekal jsem, kdy přijde moje šance, přišla proti Valašskému Meziříčí. Naštěstí jsme to zvládli, ještě navíc s nulou. Trenér má příjemně zamotanou hlavu.

První utkání za Frýdek-Místek v MSFL, první nula...
Musím říct, že to byl asi jeden z nejjednodušších zápasů s nulou, co mám za sebou. Jednoznačně jsme dominovali. Co se týče možností soupeře, nebyly to úplně těžké střely.

Ptal jsem si i Tomasze Gomoly, bylo pro tebe utkání s Valašským Meziříčím speciální?
Je pravda, že s Gomim jsme tam půl roku působili. Možná to trošku speciální bylo. Samozřejmě jsme chtěli vyhrát, připravovali jsme se na to jako na každý zápas s tím, že Valmez není v lehké situaci. Naštěstí jsme to zvládli.

Asi sis tolik nezachytal jako v poháru s Opavou?
Je pravda, že jsem dostal první šanci s Opavou, kde jsem dostali pětku...

To ale nebylo o brankáři...
Trénujeme tvrdě oba dva. Mroza chytal výborně, takže trenér neměl důvod udělat změnu. Uvidíme, jak to bude dále...

Před zápasem hodně pršelo, jak vypadal terén, mělo to nějaký vliv na hru?
Bylo to celkem hodně podmáčené, ale na to, že se spekulovalo, jestli se zápas vůbec odehraje, to zase tak strašné nebylo. U střel byl možná terén nepříjemný.

V sobotu se utkáme doma s předposledním Hulínem. Čekáš podobný zápas?
Čekám podobný zápas, doufám ale, že doma budeme více dominovat. Přece jen doma se musíme prezentovat trochu lepším, útočnějším fotbalem. Věřím, že to zvládneme. Chceme ze Stovek udělat opět nedobytnou tvrz, napravit utkání s Brodem.

Jak moc byla dle tebe důležitá výhra ve Valmezu? Pokud by přišla ztráta, vršek tabulky by nám odskočil...
Třetí liga je hodně našlapaná. Byli jsme na šestém místě, vyhráli jsme a dočasně jsme byli hned první. Čelo je hodně natěsnané, týmy jsou vyrovnané. Musíme pracovat dále, jít kolo od kola.

Jak se sžíváš s prostředím ve Frýdku-Místku?
Super. Máme mladé mužstvo, které se opírá o pár starších hráčů. Partu máme výbornou, hlavně, aby to tak pokračovalo

Na závěr odbočím. Fanoušci určitě dobře ví, že tvůj táta Josef je bývalý ligový hráč. Možná ale neví, že máš i slavnou sestru. Jak si prožíval Karolínino tažení na US Open?
Dokonce jsem s ní byl na Wimbledonu, kde ale bohužel v kvalifikaci vypadla. US Open se jí povedlo, měla tam jeden výborný výsledek. Doufám, že bude v úspěších pokračovat.

Ty jsi neuvažoval, že by z tebe byl tenista?
Ne, já to měl od malička dané. Navíc jsem se od mala pořád cpal do brány, nevím proč. (smích)

×
Dnes v 15:30 | A-tým
FK Frýdek-Místek
1. FC Slovácko B