Literák před Hulínem: Bude to o prvním gólu

F r ý d e k-M í s t e k - V sobotu přivítáme ve Stovkách v rámci 8. kola MSFL předposlední Hulín. Nejen o nadcházejícím utkání jsme si povídali s kapitánem Valcířů Petrem Literákem. Jak vidí po třech měsících atmosféru kabině? jak velkou roli v ní hrají s Adamem Varadim a Michalem Švrčkem? A další témata v našem předzápasovém rozhovoru.

Tým je pohromadě už skoro tři měsíce. Jak se ti to zatím jeví v kabině? Jak to cítíš jako nejzkušenější hráč a kapitán?
Myslím, že máme výsledky nad očekávání. Od nás nikdo nečekal, že na tom takhle výsledkově budeme. Kabina si sedla, v pohodě.

Hrajete v kabině společně s Adamem Varadim a Michalem Švrčkem stěžejní roli?
Asi, ano. Kdybychom tady nebyli, nechci se nějak chválit, ale asi by to tak nevypadalo. Kluci se od nás učí.

Musíte mladší hráče hodně regulovat v některých věcech?
Spíše poučit, říct, ať to takhle nedělají, ať to dělají jinak. Trochu více je řídit.

Stěžejní bylo chytnout začátek ligy, co si myslím, že se povedlo...
Hned úvodní výhra 1:0 s tak kvalitním soupeřem jako je Kroměříž nás posunula. Zvedli jsme si sebevědomí, protože v přípravě to nebylo moc ideální. Pak jsme u velkého favorita ve Velkém Meziříčí málem vyhráli. Takže začátek byl super, hodně nám pomohl a odráží se to na výsledcích.

Jak se dle tvého pocitu změnila MSFL od doby, kdy jsi hrál naposledy?
Naposled jsem hrál MSFL před pěti lety. Jak se změnila, nemůžu moc porovnávat. Myslím, že její úroveň už není taková.

Pojďme k sobotnímu utkání. Fanoušek si řekne proti předposlednímu Hulínu jasná výhra, ale takové zápasy bývají většinou nejvíce nepříjemné...
Jasně. To bylo vidět i Valmezu. Ze začátku to nebylo moc ideální, protože hrál soupeř dobře zezadu, čekal na brejky. Jde o to dát první gól. Pokud si necháme dát od Hulína gól jako s Uherským Brodem, tak už to bude těžké. Takže ideálně dát brzy gól a poté přidat nějakou pojistku. Hulín zde přijede bránit a hrát na brejky.

Máš nějaké povědomí o Hulínu? Ono je asi těžší přečíst týmy v MSFL než ve druhé lize...
Znám tam nějaké kluky. Hraje tam Martin Vyskočil, který zde dříve hrával, stejně jako Michal Šrom, Ondřejka, který hrál ligu za Slovácko.

V tabulce karetních trestů jsme na vedoucí pozici. Čím si vysvětluješ, že máme tolik žlutých?
Rozhodčí jsou na nás zlí (smích). Ne, to asi ne. Nevím, jestli do toho chodíme nějak ostřeji, zkrátka to takhle vyplývá ze hry. Někdy tam žlutá karta je, někdy není. To patří k tomu.

Můžeš fanoušky pozvat na utkání s Hulínem. Doma předvádíme solidní výkony...
Doufám, že solidní jsou, i když jsem zatím z návštěv zklamaný. Nevím, jestli je to časem, možná kdyby se hrálo dopoledne, tak je to lepší. Ale určitě bych chtěl fandy na utkání pozvat, ať se přijdou podívat, jak se nám daří a ať je jich co nejvíc.

×
Dnes v 15:30 | A-tým
FK Frýdek-Místek
1. FC Slovácko B