Švrček: Konečně jsme zápas dobře začali

F r ý d e k-M í s t e k - Z kraje obrany se Michal Švrček v průběhu sezóny přesunul do středu zálohy, kde diriguje mladší hráče. A klape to výborně, vždyť v sobotu Valcíři porazili Hulín vysoko 5:1. Michal si pochvaloval, že se nám povedl nejen začátek utkání, ale také začátek sezóny.

Celkem střelecký koncert, i když proti předposlednímu týmu...
Sice předposlední tým, ale zkušený tým. Konečně jsme zápas dobře začali. Vedli jsme 3:0. Potom jsme polevili a Hulín snížil na 1:3, přičemž nás mohl potrestat ještě více. Začátek druhé půle pak z naší strany nebyl optimální. Bylo to takové zbrklé, zbytečně jsme ztráceli balóny. Naštěstí toho Hulín nevyužil a následně jsme dvěma góly zápas rozhodli.

Ptal jsem se i trenéra, čím to, že přišlo polevení, protože první půlhodině byla z naší strany jasně dominantní?
Asi jsme se trochu výsledkem uspokojili. Druhá věc je, že Hulín zjednodušil hru. Za začátku chtěl hrát fotbal, hodně vzadu kazil a my se dostávali o šancí. Pak začal nakopávat a tím se dostával trochu do šancí.

Museli jste třeba apelovat na mladší hráče, kteří vidí výsledek 3:0 a samozřejmě nejsou tak zkušení?
Určitě. Mladí kluci vidí výsledek 3:0 a to, že už se nemůže nic stát. Přitom mohl být poločas také 3:3. Hulín to nepoložil, naštěstí vstřelil jen jeden gól, i když šancí měl více.

Byl to na dálku trochu střelecký souboj s Líšní, kterou vyhráli v Rýmařově 8:1. Právě k lídrovi tabulky příští sobotu zajíždíme...
Mají tam Kubu Přichystala, který byl na jaře ve Frýdku, a kterému to teď střílí. Budeme se na něj muset připravit. Určitě to bude zajímavý zápas. Nám se daří, daří se i Líšni. Myslím, že to bude kvalitní zápas.

Hulínu jsme vstřelili sice pět gólů, ale hodně šancí přitom ještě zahodili. To by se v Líšni nemuselo vyplatit...
Proti Hulínu jsme měli celkem dost šancí, tolik možností proti Líšni určitě mít nebudeme. Pokud je budeme zahazovat, tak těžko odvezeme nějaké body.

Jak ti vyhovuje přesun z kraje obrany do středu zálohy?
Už jsem si to loni párkrát vyzkoušel v druhé lize, takže to pro mě není nic nového. Třetí liga není tak kvalitní, ve druhé lize je to o něčem jiném, proti i přechod z kraje obrany do středu zálohy není tak velký rozdíl.

Ta role od trenéra je čítám řídit celý střed zálohy?
Ano, dirigovat. Kolem mě jsou šikovní kluci, ale mladí, takže na ně hodně mluvíme.

Jak jsi osobně spokojený s naším dosavadním účinkováním v MSFL?
Podle mě nikdo nečekal, že budeme hrát takhle na špici. Přece jen mámě úplně nový tým, mladý tým. Dobře, že jsme chytli začátek. Kdybychom jej nechytli, bylo by asi hodně těžké se zvedat s mladými hráči.

Pozitivum je, že se nám daří střílet branky, i přes řadu šancí neproměněných šancí. V tomhle asi jednoznačné plus, třeba i pro diváky?
Pro lidi je určitě lepší, když zápas skončí 5:1 nebo 2:3, i když jsme zápas prohráli. Alespoň padají góly, než kdyby to mělo skončit 1:0, 0:1. Diváci jsou tady vděční za každou šanci, za každý náš gól.

Dá se o nadcházejícím utkání v Líšni říct, že by mohl být klíčový ohledně postupu nebo je ještě na takové úvahy brzy?
Myslím, že je to ještě hodně daleko. Před námi je přes dvacet zápasů. Myslím, že se to může ještě změnit, může někdo vyskočit nahoru. Nejsem úplně aspiranti na postup, ale budeme se snažit.

Špice tabulky už pomalu odskakuje. Na šestý Vyškov máme pěti bodový náskok...
U týmů na předních pozicích je rozdíl v kvalitě znát, takže je dobře, že se odskočilo, a že jsme tam i my.

×
Dnes v 15:30 | A-tým
FK Frýdek-Místek
1. FC Slovácko B