U13 stříbrná na mezinárodním turnaji!

F r ý d e k-M í s t e k - Skvělého úspěchu dosáhli o uplynulém víkendu mladí Valcíři. Na dvoudenním klání O pohár města Velká Bíteš skončili ve velmi silné konkurenci na výborném druhém místě.

Zatímco Áčko ztroskotalo v Líšní, U13 si užívala ve stejnou chvíli stříbrnou radost. Frýdek-Místek čekala ve Velké Bíteši opravdu velice, velice kvalitní konkurence a v konečném součtu dvanáct těžkých utkání. Lipina si i přesto proklestila cestu do semifinále, kde oplatila prohru ze skupiny Pardubicím. Vítězství 3:1 znamenalo jistotu stříbrných medailí a duel se Sigmou Olomouc. Na zlato to nakonec nevyšlo, i přesto je však druhé místo parádním výsledkem. Vždyť až za naším týmem skončila Zbrojovka Brno, Jihlava či rakouský Sturm Graz. Nejlepším střelcem se stal navíc Jáchym Foldyna (na fotu vpravo).

„Během dvou dnů museli kluci zvládnout porci 12 utkání. Nakonec si z Vysočiny odvážíme krásné druhé místo. Klukům patří velká pochvala, odehráli totiž spoustu vydařených zápasů, ale hlavní byl pro nás týmový výkon. Trenéři jsou naopak rádi, že jsme mohli tuhle určitě kvalitní konfrontaci absolvovat, a že turnaj kluky zase posune o kousek dál. A za to patří velký dík všem rodičům. Těm rovněž děkujeme za podporu, v Bíteši jsme byli vidět i slyšet, hodnotili turnaj trenéři Robert Schedling a Ján Balko.

MFK F-M - Spišská Nová Ves 2:0
(branky FM: Foldyna, Stryja)

MFK F-M - Sturm Graz 0:2

MFK F-M - FK Pelhřimov 4:1
(Foldyna 2, Michalík, Karas)

MFK F-M - Třebíč 5:0
(Táborský 2, Foldyna, Michalík, Hlavatík)

MFK F-M - Zbrojovka Brno 0:0

MFK F-M - Velká Bíteš 9:0
(Foldyna 4, Táborský 3, Karas, Teichmann)

MFK F-M - FK Pardubice 0:6

MFK F-M - Vysočina Jihlava 3:0
(Táborský 2, Kabát)

MFK F-M - Sigma Olomouc 0:0

MFK F-M - Vyškov 2:1
(Foldyna 2)


SEMIFINÁLE

MFK F-M - Pardubice 3:1
(Michalík 2, Foldyna)


FINÁLE

MFK F-M - Sigma Olomouc 0:3


Konečné pořadí: 1. SK Sigma Olomouc, 2. MFK Frýdek-Místek, 3. FC Zbrojovka Brno, 4. FK Pardubice, 5. Sturm Graz, 6. Spišská Nová Ves, 7. FC Vysočina Jihlava, 8. MFK Vyškov, 9. FŠ Třebíč, 10. Velká Bíteš, 11. FK Pelhřimov.

Nejlepší hráč turnaje: Denis Šuka (Graz), nejlepší střelec: Jáchym Foldyna (MFK FM), nejlepší brankář: Martin Švajda (Olomouc).

Sestava FM: Šimeček - Vrobel, Karas, Tománek, Matula, Teichmann, Kabát, Táborský, Stryja, Roman, Michalík, Hlavatík, Foldyna. Trenéři: Robert Schedling a Ján Balko.