V. Vokoun: Nepřišlo mi, že máme přesilovku

F r ý d e k-M í s t e k - Po delší době nakoukl odchovanec Valcířů Vojta Vokoun do základní sestavy. Při výhře 1:0 nad Hodonínem odehrál ve středu zálohy celé utkání. Jak zápas viděl? Pomohla Lipině červenou karta pro soupeře? To vše v našem povídání a došlo pochopitelně i na nedávnou svatbu mladého záložníka.

Začátek utkání nebyl optimální, v podstatě až úvodní, a nakonec jediný, gól nás "nakopl"...
Je pravda, že se nám úvod utkání nepovedl. Byli jsme pozdě u hráčů a soupeř měl tak více času na rozehrávku, čehož využíval. Zachránil nás gól z rohu, od tohoto okamžiku jsme se zvedli.

Poté jsme měli do přestávky několik velkých šancí...
Těch je škoda, mohli jsme rozhodnout. Myslím, že ze standardek bychom mohli dávat ještě více gólů, ale trápí nás koncovka.

Standadky jsou naší silnou zbraní. Jak velký prostor jim je věnován na trénincích?
Standardky většinou nacvičujeme na předzápasovém tréninku, i když před Hodonínem jsme se standardkám tolik nevěnovali. Je pravda, že z těchto situací v zápasech těžíme.

Byla klíčová červená karta, kterou hosté obdrželi v úvodu druhé půle? Nebo jinak, byla to pro nás výhoda?
Myslím si, že ani ne. Třeba pro mě se vůbec nic nezměnilo, nepřišlo mi, že bychom měli o jednoho hráče navíc. Pořád jsme hráli stejně, měli jsem soupeře více dostat pod tlak a více dominovat.

Získali jsme však tři body, navíc s čistým kontem, což je rozhodně povzbudivé...
Určitě, výhru samozřejmě bereme, čisté konto je taky super, povzbudí do dalších utkání. Navíc si myslím, že to byl poměrně těžký zápas.

Po delší době jsi nastoupil v základu, jak se ti hrálo, dařilo podle tvého soudu?
Řekl bych, že nic moc extra, ale to musí posoudit někdo jiný.

Fanoušci určitě ví, že ses nedávno oženil. Pozoruješ na sobě nějaké změny?
Žádné změny nepozoruji, na fotbal to také nemá vliv. (s úsměvem) Být v manželství je fajn pocit. Manželka mě navíc hodně podporuje, za což ji děkuji.


REPORT: MFK F-M - HODONÍN 1:0
TRENÉR ŽIŽKA: MOHU BÝT SPOKOJENÝ POUZE S BODY