Žižka: Byli jsme pouze sparingpartneři

P e t ř k o v i c e - „Možná jsme takovou facku potřebovali,“ přemítal trenér Valcířů Jan Žižka po utkání v Petřkovicích, které se jeho svěřencům vůbec nevydařilo. Mladý kouč byl samozřejmě z vysoké prohry a výkonu zklamaný. Zápas však hodnotil věcně a s nadhledem.

Trenére, co říct k takovému zápasu?

K tomu snad ani není, co říct. Prohráli jsme zaslouženě, dělali jsme na hřišti akorát sparingpartnery. Nepřijeli jsme do Petřkovic pro body, nepřijeli jsme hrát fotbal. Gratuluji soupeři k bodům a vítězství.

Nabízí se taková tradiční otázka, podcenění?
V žádném případě. Petřkovice mají dobrý tým. Určitě to nebylo z naší strany podceněné. Dneska prakticky není, co hodnotit, nedařilo se nám nic.

Čítám, že o přestávce jste chtěli něco změnit, udělat něco s nepříznivým výsledkem. Druhý poločas byl ale ještě horší...
Vždycky se snažíte kluky uklidnit a nabádat, aby první nepovedený poločas pustili z hlavy a do druhé půle šli s odhodláním s výsledkem ještě něco udělat. Ale, jak říkáš, druhý poločas byl ještě horší. Nechápu reakce některých hráčů...nevím, co mám na utkání hodnotit, tam není k hodnocení nic.

Po těsné výhře s Hodonínem jste byl k výkonu kritický, vypadá to však, že si to hráči k srdci příliš nevzali?
Můžeme si malovat, co chceme, ukazovat si na trénincích, říkat si, co budeme hrát. Ale to, co někteří hráči poslední dobou předvádějí...jestli si myslí, že mají něco jisté, určitě jisté nemají.

Je škoda, že ve stínu tohoto výsledku asi nyní zůstanou předchozí dobré výkony. Všichni budou mít v hlavě tento nepovedený výsledek...
Zápas se nám vůbec nepovedl, ale život nekončí. Asi jsme takovou facku potřebovali, možná přišla v pravou chvíli a další zápas bude o něčem jiném.

Budete z této prohry vyvozovat nějaké důsledky pro hráče?
Těžko bych z toho mohl něco vyvozovat. Tento tým je složený z hráčů, kteří ještě pár měsíců zpátky hráli dorosteneckou soutěž. Zápas nám nesedl, nikdo z hráčů nepodal optimální výkon, v podstatě se mu ani nepřiblížil. Ale nějaké důsledky z toho vyvozovat nebudu. Jsme rádi, že máme devatenáct bodů a jsme tam, kde jsme.

Nadcházející zápas budeme hrát také 10:15. Nebude to v hlavách hráčů, že se hraje opět dopoledne a předchozí zápas se nám nepovedl...
Myslím, že ne. Do Petřkovic jsme to měli dvacet minut, sraz jsme měli normálně. O půl sedmé, v sedm vstanete, posnídáte, jde na sraz, úplně v pohodě. To jsou úplně normální věci. Nemůžeme se vymlouvat, že hrajeme ráno, odpoledne, večer. Fotbal je o tom, že je daný termín, a na ten se musíme připravit. Vůbec bych neřešil, že se hrálo ráno. Utkání nám nevyšlo, samozřejmě se k němu vrátíme, ale není to konec světa.


REPORT: PETŘKOVICE - MFK F-M 6:0