Přehled zápasů v týdnu od 12. do 18. 11. 2018

Přehled utkání týmů MFK Frýdek-Místek v týdnu od 12. do 18. listopadu 2018.

1. SK Prostějov - starší dorost U19 1:1 (0:0) - branka FM: 86. Kudláček
Sestava FM: J. Málek - Procházka, Kudláček, Bányácski, Pavela - Křenek, Pavela, Blahuta, J. Dudek - P. Kováč (46. Corriero), D. Maceček (88. Chýlek) Trenéři: Roman Vojvodík a Radomír Dian.
Mrzí mě, že jsme zaspali začátek druhé půle. Byla to škoda, protože jsme vedení domácím v podstatě darovali. I za nepříznivého stavu jsme ale pořád věřili, že předvedenou hru přetavíme v nějaký gól. Stupňovali jsme tlak, nepřipouštěli jsme si, že bychom měli odjet bez bodu. Škoda, že nebylo po vyrovnání ještě více času. Jeli jsme si pro tři body, máme bod, takže spokojenost není.

1. SK Prostějov - mladší dorost U17 0:1 (0:0) - branka FM: 50. Siedlok
Sestava FM: Hatoň - Hammer, Murín, M. Merta, Rakovcij - Brojač (41. Kopčo), J. Mikulenka (62. Nytra), Mohyla, Zrůnek - Siedlok (78. Gödel), Marciňa. Trenéři: Karel Orel a Roman Vojvodík.
Zápas na těžkém terénu spíše bojovný než fotbalový, domácí hráli takový silový jednoduchý fotbal, což nám především v osobních soubojích dělalo problémy. Na můj vkus jsme měli i velké množství jednoduchých a nevynucených ztrát míče. Utkání se lámalo ve druhém poločase, kdy po dorážce vstřelil branku a rozhodl zápas náš kanonýr Marek Siedlok. Další 3-4 velmi dobré příležitosti se nám bohužel nepodařilo proměnit a mohlo nás to mrzet, protože i domácí měli v závěru nějaké možnosti ke skórování.

starší dorost U18 - MFK Havířov 3:6 (1:4) - branky FM: 7. Chýlek, 81. Corriero, 88. Bányácski

mladší dorost U16 - MFK Havířov 5:0 (3:0) - branky: 3. Brojač (Šeba), 6. Šeba (Marciňa), 29. Marciňa (pk), 53. Kulhánek (Marciňa), 74. Klimeš (pk)
Sestava FM: Kavka (41. Müller) - Střižík, Büchi, Březina, Račev - Kulhánek (64. Kakara), Klimeš, Brojač (59. Plucnara), Jurga (41. Hrabec) - Marciňa, Šeba. Trenéři: Kamil Raška a Milan Šponer.
V posledním mistrovském utkání podzimu jsme se konečně prezentovali hrou jakou bychom chtěli předvádět po většinu soutěžního ročníku. Kluci byli aktivní, vytvářeli si brankové příležitosti, poměrně dobře kombinovali a po ztrátě míče se jim dařilo získat jej brzy zpět. Výsledkem toho pak bylo pět vstřelených branek, několik neproměněnych šancí a v neposlední řadě sladký pocit vitězství. Kluci si tentokrát zaslouží velkou pochvalu.

mladší žáci U13 - halový turnaj O pohár města Ostrava (7. místo)
Výsledky MFK FM: - MFK Vítkovice 0:0, - Górnik Zabrze 4:1 (branky FM: Táborský 2, Michalík, Stryja), - SFC Opava 1:3, - MŠK Žilina 0:5, - SK Sigma Olomouc 0:1, - SK Slavia Praha 0:3, - BTS Rekord Bialsko-Biala 0:3.
Sestava FM: Šimeček - Tománek, Matula, Táborský, J. Míček, Foldyna, Michalík, Stryja, Teichmann, Vrobel. Trenéři: Ján Balko a František Hlavatík.
Po velmi dobře rozehraném začátku turnaje, kdy jsme měli jednu remízu a výhru, se naše hra začala pomalu vytrácet. Chyběl nám větší pohyb na hřišti bez míče. U některých hráčů pak i bojovnost, nasazení, důraz v osobních soubojích a také návrat po ztrátě míče. Někteří zkrátka nepodali takový výkon, jaký jsme od nich očekávali. Co však byla největší naše slabina, že jsme nedokázali proměňovat dá se říct i stoprocentní šance. Pět vstřelených gólů ze 7 odehraných zápasů je velmi málo. Takovou malou útěchou je alespoň to, že Šimon Šimeček byl vyhlášen nejlepším brankářem celého turnaje.

1. SK Prostějov - starší žáci U15 2:1 (2:0) - branka FM: 45. Stareček
Sestava FM: Dragon - Šponer, Vykopal, Štětinský, F. Kowalczyk - Kaňák, Janyška, Pešek, Vachník (61. Chodura) - Stareček, Maléř (34. Barčák). Trenéři: Lubomír Macíček a Miroslav Poledník.
V posledním mistrovském utkání v roce jsme hráli u soupeře, který je v tabulce pod námi, a tak jsme se chtěli s podzimem rozloučit vítězně. Utkání bylo dvou rozdílných poločasů. V tom prvním jsme byli málo důrazní v osobních soubojích, dopouštěli jsme se zbytečných chyb a neproměňovali vyložené šance, proto soupeř vedl po první půli dvoubrankovým rozdílem. Do druhého poločasu jsme vstoupili aktivně, bohužel opět zahozenou 100% šancí. Ve 45. minutě se podařilo po čtyřzápasové pauze vinou nemoci snížit Starečkovi. Po této brance jsme soupeře přitlačili na jejich polovině hřiště, ale do konce utkání se nám již nepodařilo vyrovnat. Za výkon ve druhém poločase a snahu s výsledkem něco udělat kluci zaslouží pochvalu, ale s výkonem v prvním poločase nemůžeme být vůbec spokojeni.

1. SK Prostějov - starší žáci U14 0:1 (0:0) - branka FM: 39. Rašovský
Sestava FM: Pohludka (36. Řeha) - Jedlička, V. Míček, Křížek, Pastucha (36. Kuboš) - P. Žáček (56. Žiga), Hlosta, Krejčí, Švrček - Rašovský (47. Ježík), D. Němec (67. Cudzik). Trenéři: Radek Šmíd a David Stachovec.
Poslední mistrovské utkání tohoto roku jsme začali aktivně a vytvářeli jsme si slibné šance, ale finální část nám nevycházela. Začátkem druhého poločasu jsme vstřelili jedinou branku tohoto utkání, která nám přidělila po podzimní části v tabulce místo mezi prvními šesti týmy.

mladší žáci U13 - FC ODRA Petřkovice 19:2 (7:0, 7:0, 5:2) - branky FM: Novák 3, Vrobel 3, Stryja 3, Kabát 2, Roman 2, Teichmann 2, Maté 2, Foldyna, Maruchnič
Sestava FM: Maruchnič, Strack - Tománek, Matula, J. Míček, Foldyna, Michalík, Stryja, Teichmann, Vrobel, Novák, Vavřík, Roman, Maté, Kabát, Grygar. Trenéři: Robert Schedling, Petr Vokoun a Ján Balko.