Žižka: Odehráli jsme dobré utkání

F r ý d e k-M í s t e k - Valcíři ukončili rok 2018 přípravným utkáním proti polskému Tychy. Soupeři jsme sice podlehli těsně 0:1, trenér Jan Žižka byl však s výkonem svých svěřenců spokojený.

Hned na úvod se zeptám, jak je to s hráči, kteří do utkání nezasáhli - Richard Mrozek, Patrik Strnad, David Dendis a řada dalších. Zůstávají nadále v kádru?
Nikdo neskončil. Do hry je bohužel nepustili různé okolnosti. Nemoc, zranění, někteří měli pracovní povinnosti.

Teď už pojďme k samotnému utkání...
Myslím, že jsme odehráli na závěr roku dobré utkání. Hráči, co tu byli na zkoušku, potvrdili svoji kvalitu...

...Asi zamrzí, že jsme nakonec inkasovali, když to bylo tak dobře rozehráno, byť to byl "jen" přípravný zápas?
Samozřejmě to zamrzí, soupeř byl sice oslaben, protože hráči základní sestavy dostali volno. Měl tam nějaké hráče na zkoušku, ale protivník je to stále kvalitní, je to druhá nejvyšší polská soutěž. Myslím, že se nemusíme stydět, odehráli jsme dobré utkání. Gól samozřejmě mrzí, protože to byla nepohlídaná standardka, je to škoda. Už se to blížilo k remíze, a i když je to přátelské utkání, vždy chcete uhrát dobrý výsledek.

Poslední mistrovské utkání jsme odehráli 11. listopadu, přesto nevypadalo, že bychom měli oproti soupeři nějaký fyzický deficit...
Stále jsme měli nějaké tréninky, kluci se udržovali. Měli individuální plány, které si plnili.

Nastoupili i dva hráči ze staršího dorostu, Matyáš Blahuta a Vojta Kudláček. Jak jste byl spokojený s jejich výkonem?
Byl jsem s jejich výkonem spokojený. Sice hrají za dorost, ale když se s nimi bude dále pracovat, určitě půjdou ještě nahoru.