Silvestrovské derby "mladých" se hraje již posedmé

Už zítra, na Silvestra, se diváci mohou těšit na sedmé Silvestrovské derby hráčů nad 35 let. Proti sobě se znovu postaví fotbalisté Válcoven a Slezanu.

Ještě než ale rozhodčí poslední den v roce foukne do píšťalky, popovídali jsme si s oběma trenéry frýdecko-místeckých celků. Za tým Slezanu odpovídal na otázky Roman Konečný, za "domácí" Válcovny naopak odpovídal Martin Blahuta.

Romane, když se řekne Silvestrovské derby, co se ti vůbec vybaví?

Především je to setkání s přáteli. Pak se mi ale vybaví vzpomínky na časy, kde jsme rozdávali fotbalovou radost my, jako mladí kluci. 

Předpokládám, že nebudeš chybět ani v letošním derby?

Máš pravdu, ani to letošní si nenechám ujít. 


Roman Konečný (alias Čert) nám toho více neprozradil, naopak jeho kolega, Martin Blahuta, byl více upovídanější...

Martine, když se řekne Silvestrovské derby, co se ti vybaví?

Já na tyhle vzájemné zápasy strašně rád vzpomínám. Jako první se mi vybaví derby z doby, kdy jsme byli ještě dorostenci. Po sestupu z druhé dorostenecké ligy jsme na Slezan narazili hned v prvním kole. Dnes je tomu sice už dvaatřicet let, ale pořád je to vzpomínka hezká a nezapomenutelná. Vím, že jsme tehdy vyhráli 2:1 a pak jsme šli výhru oslavit na zábavu do nedalekého Lískovce.

A co tedy to derby Silvestrovské?

Já jsem za něj moc rád. Je dobře, že se něco takového vymyslelo, a že se ta tradice udržuje. Sám z vlastní zkušenosti ale vím, že dát každý rok hráče dohromady, není vůbec jednoduché. Ale můžu říct, že se nám to podařilo a pevně věřím, že i letos se z výhry budou radovat Válcovny (úsměv). Víte, já ty řeči, že výsledek není důležitý, moc rád nemám. Já chci vždy zvítězit. Jen jednou ten výsledek ale důležitý nebyl. 

A to kdy?

V památném roce 2014, kdy jsme se Slezanem prohráli těsně 3:10 (smích). Ale to bylo jen proto, aby derby nezaniklo (rýpnul si do městského rivala Martin Blahuta).

Předpokládám, že u toho letošního derby nebudeš znovu chybět?

Tak zatím jsem ještě derby nevynechal. I proto, že se na setkání se svými bývalými spoluhráči moc těším. Vždyť třeba Čenda Cebula přijede kvůli derby až z Uherského Hradiště. Před ním opravdu smekám. I proto bych si do vedení trochu rýpnul.

Povídej...

Já bych pro příště navrhoval, aby se derby hrálo spíše 28. prosince, což by bylo určitě lepší. Hodně kluků mi totiž odmítlo, jelikož jednatřicátého je pracovní den, takže jsou v práci. Jiní zase chodí poslední den v roce na hory. Vlastně i já už sedm let odolávám manželce, kdy fotbal vždy zvítězil před horama. Ale nevím, co bude příště (smích).

Dalším hráčem, který ani jedno Silvestrovské derby nevynechal, je hráč Lipiny, Roman Vyvial. I jemu jsme tedy před zápasem položili stejné otázky.
Romane, když se řekne silvestrovské derby, co se ti vybaví?

Tak je to tradiční setkání dvou rivalů. Pro mě osobně je to setkání s bývalými spoluhráči.

Zúčastníš se toho letošního?

Ano, letošního derby se rád zúčastním, bude to mé sedmé derby.

A co na zápas, který se hraje pokaždé na sklonku roku, říká bývalý hráč Válcoven, Roman Vojvodík?

Romane, když se řekne Silvestrovské derby, co se ti vybaví?

Je to setkání s legendami Válcoven. Vždy se ve Stovkách sejde spousta kamarádů. Já jsem neuvěřitelně hrdý, že můžu být součástí této fotbalové rodiny a obléknout dres s pruhem. Z lidského hlediska ovšem vše přebíjí radost, že se zúčastní silvestrovského setkání i můj táta, který po těžké nemoci dokázal porazit a přemoci životní nástrahy, které jej potkaly. Táta je můj vzor a jeden z nejvěrnějších fanoušků Lipiny. 

Zúčastníš se toho letošního?

Derby se samozřejmě zúčastním a znovu věřím v naše vítězství, i když vím, že to není v tomto klání vůbec důležité.