U15 dominovala, blízko výhře byla i U14

F r ý d e k-M í s t e k - Dva zahraniční soupeři byli dalšími soky našich starších žáků v přípravě na jarní část sezóny. U15 proti Juventusu Žilina dominovala a skóre 3:0 bylo pro soupeře ještě přívětivé. Více ze hry měla proti polskému Źory i U14, ovšem chyby a neubráněné standardky ji nakonec o výhru připravily. Slavil tak soupeř.

U15: MFK Frýdek-Místek - Juventus Žilina 3:0 (1:0)
Branky FM: 15. Králík, 51. M. Málek (Vykopal), 67. Králík (M. Málek)
Sestava FM: Folta - Šponer, Pešek (45. Bartek), Bartek (20. Vykopal), Maléř (60. Pešek) - Kaňák (60. Kocián), Berek, M. Mikulenka (65. Kaňák), Kocián (45. M. Málek) - Králík (20. Stareček, 45. Králík), M. Málek (20. Sušeň). Trenéři: Lubomír Macíček a Miroslav Poledník.

Lubomír Macíček (trenér Frýdku-Místku): Další utkání během zimní přípravy jsme odehráli proti Juventusu Žilina. Kluci se snažili soupeře napadat už při rozehrávce a nutit jej k chybám. Toto se nám dařilo hlavně v prvním poločase, kdy neustálým napadáním při rozehrávce soupeře jsme si vypracovali hodně gólových situací. Je velká škoda jejich neproměňování. Musíme pochválit soupeře, že chtěl hrát fotbal po celé utkání i v situacích, ve kterých se ocital.

Další přípravný zápas: MFK Frýdek-Místek - FK Format Martin (Sobota 16. února 10:00 - UT Martin)


U14: MFK Frýdek-Místek - AP Champions Źory 4:5 (3:3)
Branky: 18. Švrček (V. Kováč), 25. Hlosta (V. Míček), 40. V. Kováč (Švrček), 42. V. Míček (Švrček) - 7. Szotowicz, 9. Bocianowski, 35. Kołodziej, 52. Kołodziej, 73. Szotowicz
Sestava FM: Cáder, Strmiska - T. Rek, Gongol, Prepsl, J. Žáček, Meca, Volný, Molitor, Bojda, Tvarůžka, Haslhofer, Závodný, Moravec, Kakara, Krasula, Majer, Uhlář. Trenéři: Martin Rojíček a František Hlavatík.
Sestava Żory: Hejdkukowski, Kocjan – Kołodziej, Holona, Morys, Parma, Głowacki, Bochenek, Norek, Drobot, Bocianowski, Szotowicz. Střídali: Węgrzyn, Chwołka, Pukajło, Niewelt, Chamot. Trenér: Damian Mikołowicz.

Radek Šmíd (trenér Frýdku-Místku): O výsledku rozhodly dvě věci, a to naše čtyři obdržené branky. Ve dvou případech jsme sami nahráli soupeři tak, že šel sám na našeho brankáře a pak to byly dva rohy soupeře. U těch jsme nepohlídali nejvyššího hráče, který úplně sám uklidil míč do naší branky. V opačném případě jsem byli málo produktivní, protože brankový šancí jsme si vytvořili dosti.

Damian Mikołowicz (trenér AP Champions Żory): Utkání s Frýdkem se ukázalo jako skvělý test. Valcíři, jak se domácím přezdívá, hráli tvrdě a bylo těžké se s nimi porovnávat. Nicméně klukům gratulujeme, že bojovali proti velmi silnému a hlavně fyzicky zdatnému soupeři. Výhra těší, ale objektivně by remíza byla nejspíš spravedlivější.

Další přípravný zápas: MFK Frýdek-Místek - FK Format Martin (Sobota 16. února 11:45 - UT Martin)