Kádr Valcířů dostává konečnou podobu

Trenér našeho A týmu, Jan Žižka, chtěl mít ještě před odletem na herní soustředění v tureckém Beleku o skladbě svého týmu v jarních odvetách MSFL jasno. Kádr už má víceméně kompletně složený.

Kádr třetiligového A týmu doznal oproti podzimu spoustu změn. Pozitivem je však fakt, že naprostá většina nově příchozích fotbalistů, se stala hráči MFK Frýdek-Místek (pouze Hykel s Hýblem jsou u nás na hostování, Telnar prozatím na zkoušce). "Chtěli jsme, aby se náš kádr stabilizoval a nově příchozí hráči byli našimi," naznačil trenér áčka Jan Žižka. "Chceme teď pracovat s kmenovými hráči s výhledem do dalších let. Všichni víme, že opravdu nemá smysl každým půlrokem do mužstva přivádět desítky nových fotbalistů. Filosofie je taková, že do týmu budeme v budoucnu zasahovat už jen minimálně," zdůraznil kouč Valcířů.

Z podzimního kádru už tedy fanoušci MFK neuvidí dvanáctku fotbalistů. V týmu skončili: Michal Střižík (ten se vrátil zpět do 1. BFK Frýdlant n. O.), brankáři Richard Mrozek (nyní Odra Wodzisław Śląski - Polsko) a Filip Mucha (1. SK Prostějov). Dále hráči Jan Farský, David Dendis, Patrik Strnad, Radek Smékal, David Hutník, Radim Šafner a Bohdan Velička. Jan Ciesarík se v zimě rozhodl ukončit svou aktivní činnost a Vojtěch Vokoun byl uvolněn na hostování do divizního Nového Jičína.

Mezi novice, ale také i staronové tváře frýdecko-místeckého celku, patří: Michal Skwarczek, Patrik Kaizar (oba přestup z Viktorie Otrokovice), Zdeněk Kofroň, Pavel Hloch (oba přestup z SK HS Kroměříž), Matěj Hýbl (host. s případnou opcí z SK Sigma Olomouc), Marek Kalina (přestup z 1. HFK Olomouc), Lukáš Vychodil (přestup z MFK Vyškov), Václav Vašíček (přestup z SK Sigma Olomouc), Václav Mozol (přestup z SFC Opava), Tomáš Hykel (host. z Baníku Ostrava), Martin Kutáč (přestup ze Sokola Kateřinice), Jakub Buchlovský (z dorostu), Mario Telnar (na zkoušce z Viktorie Žižkov) a Zdeněk Behan (který hrával naposledy ve Viktorii Otrokovice, momentálně se ale zotavuje po operaci kolene).

Kmenovými hráči MFK se tak stalo v zimním přestupním období 9 fotbalistů. "Tady musím říct, že je to především zásluha nového sportovního vedení, které chce všem fanouškům Frýdku-Místku dokázat, že to myslí se vstupem do klubu vážně," uzavřel Jan Žižka.