Ve Valmezu se radovali pouze domácí

V a l a š s k é M e z i ř í č í - Naše kategorie U18 a U16 v sobotu společně vyrazily k přípravným utkáním do Valašského Meziříčí. Osmnáctce se utkání nevydařilo a soupeři podlehlo 2:5. To šestnáctka proti staršímu soupeři z U17 předvedla solidní výkon, bohužel však i přes sympatické představení domácím těsně podlehla.

U18: TJ Valašské Meziříčí U19 - MFK Frýdek-Místek 5:2 (2:2)
Branky FM: Psota 2.
Sestava FM: J. Málek (46. Majer) - Kudláček (70. Niesner), Niesner (46. Bányácski), Pavela - Forch - Koval (46. Procházka), Packo, Psota, Dudek (70. Koval) - Křenek, Chýlek. Trenéři: Lukáš Čerňák, Roman Vojvodík a Radomír Dian.

Těžký, zmrzlý terén a tradiční soubojový fotbal na užších umělkách. S tím se musela proti Valašskému Meziříčí vypořádat naše U18. Bohužel se jí v tom příliš nedařilo. Soupeř byl agresivnější, důraznější a od úvodu utkání agilnější, což se také odrazilo na skóre v úvodních minutách, kdy se dostali domácí do dvougólového vedení. Valcířům se nedařilo hru zjednodušit, čímž přicházely ztráty, z kterých Valašské Meziříčí těžilo. Zlepšit projev se povedlo až v závěr první půle, za což přišla zasloužená odměna. Nejprve v podobě snížení, kdy našel Chýlek obloučkem za obranu rozběhlého Martina Psotu. Ten zakončil nekompromisně. Do přestávky se pak povedlo ještě srovnat. Dudek byl faulovaný v pokutovém území a nabízenou možnost proměnil i trochu se štěstím opět Martin Psota.

Obrat se však v druhém dějství nekonal. Naopak, Valcíři lacinými chybami rychle nabídli Valmezu opět dvoubrankové vedení. Ač se Frýdek snažil se skóre něco udělat, nebylo to nic platné. Kombinace byly ve skrze složité, což na zmíněném tvrdém a rychlém povrchu nebylo účinné. Přesto se do dvou příležitostí dostal agilní Psota, v obou případech ale bránu těsně minul. To Pavela sice bránu neminul, ale z ostřejšího úhlu orazítkoval brankovou konstrukci. Křenek pak v tandemu s Chýlkem nevyužil ideálně slibný protiútok. Tečka utkání tak patřila soupeři, který využil další chyby v rozehrávce a pohodlně uzavřel na konečných 5:2 z pohledu domácího týmu.

Lukáš Čerňák (trenér Frýdku-Místku): Z naší strany velice špatné utkání. Po všech stránkách jsme byli horším týmem. Soupeř byl pohyblivější, lépe kombinoval. Hlavně rozhodl důraz v šestnáctkách, kde jsme pozdě dostupovali hráče, nekomunikovali jsme spolu. Tomu odpovídá i konečný výsledek.


U16: TJ Valašské Meziříčí U17 - MFK Frýdek-Místek 2:1 (0:0)
Branky: 42. Veselý, 62. Klanica - 70. Šeba (Sušeň).

Sestava FM: Müller - Tichánek (40. Kocián), Střižík, Büchi (60. Tichánek), Račev - Kocián (20. Sušeň), Nevola, (60. Hrabec), Klimeš (70. Nevola), Hrabec (40. Rimmel) - Rimmel (20. Králík), Šeba. Trenér: Kamil Raška.

Sestava VM: Vrba (60. Večeřa) – Sekyra, Němec, Nevařil, Bumbala – Válek, Nerušil (41. Woloczij), Číp – Maléř (41. Menšík, 60. Maléř), Klanica (41. Veselý), Kopecký (60. Klanica).

Stejně jako U18, se museli Valcíři vypořádat s těžkým terénem, a jako již celý půlrok v mistrovské soutěži i z fyzickou a výškovou převahou staršího soupeře. Bohužel také stále vinou absencí a zranění s úzkým kádrem. Svěřenci trenéra Rašky se však se situací poprali solidně. Ostatně do velkých šancích se v první půli dostávali jen oni. Dvakrát se propracoval do dobré příležitosti Sebastian Šeba. Nicméně, skóre se ani v jednom z případů neměnilo. Dobrou možnost měl i hlavičkující Králík.

V druhém dějství už začali být nebezpeční i domácí. Prakticky první střela soupeře na bránu skončila bohužel ve 43. minutě gólem a v 65. minutě využil Valmez nepřesné hostující obrany rozehrávky a skóre navýšil. Náš tým se však nevzdal. Po několika nadějných situacích se však usmálo štěstí až v 70. minutě. Domácí v domnění, že je míč v autu, přestali na chvíli hrát, čehož využil Sušeň, který našel před vápnem Sebastiana Šebu. Ten nabídku využil a obstřelil brankáře. Vyrovnat už se však našim barvám nepovedlo. Brankář Müller musel naopak v závěru ještě likvidovat velkou šanci soupeře.

Kamil Raška (trenér Frýdku-Místku): I přes porážku hodnotím utkání pozitivně. Byli jsme silní na míči, dobře kombinovali, akorát v útočné fázi nám chyběla větší kvalita. Nedokázali jsme si vytvořit více finálních situací. Když už jsme se do nějaké možnosti dostali, tak to bylo buď nepřesné nebo nedůrazné. Ale jak jsem zmiňoval, s výkonem jsem spokojený. Chtěl bych poděkovat třem klukům z U15, kteří mimochodem podali velice dobrý výkon. A také trenéru Macíčkovi, že nám, jako už poněkolikáté, pomohl v naší svízelné situaci.