Starší žáci vstoupili do jara domácími zápasy se Sigmou Olomouc

F r ý d e k-M í s t e k - Jako první ze všech týmů Frýdku-Místku odstartovali jaro starší žáci. A start to nebyl jednoduchý. Ve Stovkách jsme přivítali Sigmu Olomouc. U15 si připsala vítězný vstup do jara a po výborném výkonu porazila soupeře 3:1. To U14 se vůbec nedařilo a bohužel si připsala vysokou prohru.

20.k.MSŽL | U15: MFK Frýdek-Místek - Sigma Olomouc 3:1 (2:1)
Branky FM: 5. Kaňák, 32. Stareček, 52. M. Mikulenka - 16. Michl.
Rozhodčí: Kotala - Broskevič, Tvardek. ŽK: Stareček, A. Kowalczyk - Strnad, Michl. Diváci: 50.

Sestava FM: Folta - Šponer, Pešek, Ševčík, A. Kowalczyk, Veselý, Kaňák, Sušeň (36. Maléř), Králík (48. M. Málek), M. Mikulenka, Stareček (64. Bartek). Trenéři: Lubomír Macíček a Miroslav Poledník.
Sestava Sigmy Olomouc: Marek - Hapal, Strnad, Grulich (36. Slatinský), Janyška, Dohnálek, Kovařík (58. Skalský), Studený (55. Zelinka), Dvořák, Cahel, Michl. Trenér: Michal Kovář.

Lubomír Macíček (trenér Frýdku-Místku): Na to, že to bylo první jarní mistrovské utkání, tak bychom chtěli kluky pochválit. Zápas proti těžkému soupeři odmakali. Chvílemi jsme Sigmu přehrávali, především v první půli. V té druhé už nás soupeř zmáčkl a my těžili z rychlých protiútoků.

Michal Kovář (trenér Sigmy Olomouc): Stejně jako v neděli v Hodoníně to bylo z naší strany velice špatné utkání. Opět nedostatečná nabídka hráčů, časté ztráty míče, téměř nulová kombinace. Viděl jsem mírné zlepšení ve druhém poločase, díky neproměňování šancí jsme ale prohře nedokázali zabránit. Soupeř vstřelil všechny tři branky po našich chybách.


20.k.MSŽL | U14: MFK Frýdek-Místek - Sigma Olomouc 0:6 (0:3)
Branky FM: 37. a 43. Uriča, 1. Lenhart, 4. Táborský, 35. Chudoba, 67. Proniuk.
Rozhodčí: Broskevič - Kotala, Tvardek. ŽK: Bez karet.Diváci: 50.

Sestava FM: Řeha (43. Pohludka) - Kunčík (60. Žiga), Cudzik, Kuboš (51. Pikonský), Křížek, Hlosta, Švrček, V. Míček (c), Kováč, M. Málek, Rašovský (36. Chodura). Trenéři: Radek Šmíd a David Stachovec.
Sestava Sigmy Olomouc: Mazur - Proniuk (c), Mokrovics, Pavlíček (46. Řezníček), Chudoba, Knebl, Lenhart (46. Zdráhal), Foukal (36. Foukal), Uriča, Šembera, Táborský. Trenéři: David Čech a Martin Škoda.

Radek Šmíd (trenér Frýdku-Místku): Úvodní jarní mistrovské utkání se nám vůbec nevydařilo. Rozhodly individuální chyby, po kterých jsme čtyřikrát inkasovali. Také se nám nedařilo proměňovat šance, které jsme si vytvořili. I proto je bohužel výsledek takový, jaký je.

David Čech (trenér Sigmy Olomouc): V zápase proti agresivnímu a dobře napadajícímu soupeři jsme předvedli dobrý výkon, kdy jsme se důrazem dokázali vyrovnat soupeři a předčit ho ve fotbalovosti. Góly jsme vstřelili po pohledných akcích a týmovém výkonu podpořeném dobrými individuálními výkony všech hráčů.