U19 | Daniel Packo: Na jaro jsme připraveni, přípravu jsme odmakali

F r ý d e k-M í s t e k - Starší dorost v sobotu odstartuje domácím zápasem s Opavou jarní část Moravskoslezské dorostenecké ligy. Jak už bylo na podzim několikrát zmíněno, v kádru Valcířů je několik talentovaných mladíků. Jedním z nich je i teprve šestnáctiletý záložník Daniel Packo. Dana jsme se ptali na uplynou přípravu a samozřejmě i na blížící se start ligy.

Dane, jak hodnotíš uplynulou zimní přípravu?
Určitě kladně. Měli jsme náročné tréninky, i když samozřejmě přišlo nějaké odlehčení. Myslím, že jsme přípravu odmakali, takže jsme připraveni podat proti Opavě dobrý výkon.

Tradiční otázka nemine ani tebe. Co máš na zimní přípravě nejméně rád?
Asi jako každý, běhání, i když toho jsme moc neměli. V podstatě veškeré kondiční věci děláme s míčem.

Jak jsi spokojený ze svého pohledu se zimní přípravou, co týče tréninků, zápasů?
Předně bych chtěl říct, že jsem rád, že mi dává trenér šanci hrát a ukázat se. Přece jen je mi 16 let. Někdy to nebylo úplně ono, ale v globálu jsem se svými výkony v přípravě spokojený. Sice mě občas trápí zranění, ale snažím se na to nemyslet a makat na sto procent.

Zmínil jsi tvůj věk. Byl jsi překvapený, že se ti na podzim naskytla možnost hrát za starší dorost?
Překvapený jsme byl, vůbec jsem to nečekal. Trénoval jsem, trénoval a najednou přišel pan Vojvodík, že bych mohl hrát za U18 a U19.

Navíc to není jen sbírání pár minut v každém utkání. Máš už v týmu poměrně velkou roli. Bereš to tak?
Myslím si, že asi jo. Když mi trenér dá šanci odehrát celý zápas, tak jsem samozřejmě rád.

Po odchodu Matyáše Blahuty, to vypadá, že střed hřiště bude doménou tebe a David Forcha. Jak se vám spolupracuje? Jak máte rozdělené role?
Já jsem spíše do ofenzivy, ale co se týče defenzivní práce je na tom určitě lépe David. Mým úkolem je být konstruktivní, rozdávat míče, vytvářet šance a hlavně zahrávaní standardek. Jsem rád, že z nich dáváme hodně gólů, věřím, že na tom mám také svůj podíl. (s úsměvem)

Jsi přímo určený nebo je to na vaší domluvě přímo na hřišti?
Jsem přímo určený, někdy si to vezme Libor Pavel, protože je levák.

Jednou otázkou se ještě vrátím ke generálce, kdy jsme vyhráli 3:2 nad A-týmem Dobré. I přes výhru se nám úplně optimálně nedařilo...
Nenastoupili jsme do zápasu dobře. Bylo tam hodně chyb, ale zase to nebylo úplně špatné utkání.

První mistrák proti Opavě. Dle tvého pohledu, stěžejní zápas jara?
Zápas je to pro nás hodně důležitý. Kdybychom uspěli tak si zachováme naději na postup. Ostatně je to náš cíl, chceme se rvát o postup.

Takže jasné tři body?
Jasný tři body.

Máš pro jaro nějaký osobní cíl? Třeba počet gólů?
Já jsem spíš na nahrávky, takže kdyby se mi povedlo šest asistencí, byl bych celkem spokojený. Na podzim jsem jich měl hodně, chtěl bych to zopakovat.

Martin Psota v rozhovoru prozradil, že hodně sleduje Noa Langa z Ajaxu. Máš ty nějaký vzor?
Sleduju Paula Pogbu z Manchesteru United, což je zároveň i můj oblíbený tým. Jsem rád, že jim to teď jde. Trenér Solskjær to hodně zvedl. Pogbovi se pod ním hodně daří.