Dvanáctka reprezentovala Lipinu na Ondrášovce Cupu

Mladší žáci kategorie U12 se o uplynulém víkendu představili na neoficiálním Mistrovství České republiky, které se konalo v Rokycanech.

Naše nejmladší kategorie žáků se vydala na západ Čech porovnat a poprat se s ostatními celky v turnaji, do kterého se probojovalo "pouze" 24 nejlepších (kategorie U12) z celé České republiky (plus slovenská Žilina). Mladí Valcíři odehráli v Rokycanech spoustu dobrých utkání, podařilo se jim porazit například Teplice 2:1, vyrovnaný duel sehráli i s brněnskou Zbrojovkou 0:0. Jenže velké množství remíz, je nakonec stál postup do finálové Zlaté skupiny. A to o pouhé dva body. "Tento turnaj byla jedna obrovská porce zápasů, ve kterých jsme střídali dobré výkony se slabšími. Určitě jsme ale byli ostatním týmům rovnoceným soupeřem," zdůraznil trenér týmu Radek Šmíd po návratu družstva domů. "Můžeme jen litovat málo vstřelených branek a tím pádem jsme byli takovými pomyslnými králi turnaje v remízových zápasech. A právě tyto remízy nás stále určitě lepší umístění. I tak jsme ale rádi za to, že jsme se mohli tohoto finálového turnaje zúčastnit a nabrat tak velmi cenné zkušenosti," dodal trenér naší U12ky. Mladí Valcíři skončili nakonec ve Stříbrné skupině pátí, což v konečném účtování znamenalo 17. místo.

MFK Frýdek-Místek U12 v Rokycanech reprezentovali: Řeha, Mařík - Žáček, Míček, Jedlička, D. Němec, Krejčí, V. Kováč, M. Málek, Kuboš, Kunčík, Konečný, Cudzik, Švrček, Ježík, Hlosta. Trenéři: Radek Šmíd a Radek Kuboš.

VÝSLEDKY V ZÁKLADNÍ SKUPINĚ

MFK FM: - Zbrojovka Brno 0:0, - MŠK Púchov 2:0 (branky FM: M. Málek, D. Němec), - FK Teplice 2:1 (M. Málek 2), - Bohemians 1905 0:2, - SK Benešov 0:0, - FK Dukla Praha 1:1 (M. Málek), - FK Pardubice 1:0 (M. Málek), - FK Mladá Boleslav 0:0, - 1. SK Prostějov 0:0, - FC Baník Ostrava 0:2, - SK Slavia Praha 0:2.

VÝSLEDKY VE STŘÍBRNÉ SKUPINĚ

MFK FM - FC MAS Táborsko 0:0, - MFK Vítkovice 1:1 (D. Němec), - FC Vysočina Jihlava 0:0, - MŠK Žilina 0:0, - SK Dynamo České Budějovice 1:2 (Žáček), - FC Hradec Králové 0:1.


Foto převzato z webu: www.ondrasovkafotbal.cz