U19 / Jiří Prokel: Baník? Byl to pro mě hodně speciální zápas

F r ý d e k-M í s t e k - Jestli je pro starší dorost v této sezóně něco typické, tak to, že dostávají šanci mladí gólmani. Za U19 si v přípravě zachytal teprve v patnácti letech Šimon Hatoň, tradiční oporou je sedmnáctiletý Honza Málek. V jarní části se k němu přidal i ještě o rok mladší Jirka Prokel. Ten již v minulosti ve Stovkách působil. Jeho posledním klubem byl ale Baník Ostrava. Právě proti ostravské osmnáctce jsme se v sobotu střetli a Jiří hajíl naší bránu. Bohužel musel stejně jako celým tým skousnout prohru.

Jirko, ty jsi prakticky ještě nedávno působil v Baníku Ostrava, jaký to pro tebe byl zápas?
Byl to pro mě hodně speciální utkání. Chtěl jsem se předvést před tolika trenéry, kteří mě znají. Byl jsem poměrně hodně nervózní, což šlo znát i na mojí hře, byl jsem více zbrklejší.

Neopadla nervozita v průběhu utkání?
Právě ani moc ne. Vždy to ze mě v utkání spadne, ale teď jsme byl pořád nesvůj.

Byl to tedy pro tebe nejtěžší zápas, který si na jaře odchytal?
Dá se říct, že ano. My jsme měli lepší první půli, Baník druhou. Ze strany soupeře letálo do vápna hodně nepříjemných centrů. Když, si to tak vezmu zpětně, mohl jsem někdy zasáhnout více, více tyhle centry sbírat.

Utkání ti nedalo vydechnout, pořád se něco dělo...
Je to tak, pořád jsem musel být v pozoru a na špičkách. Jak jsem zmiňnoval, první půle se nám povedla, dařilo se nám kombinovat, ta druhé už patřila spíše Baníku. Měli tam hodně nepříjemných sitaucí. Přesto jsme byli blízko bodu. Inkasovat branku v závěru utkání je vždy nepříjemné.

Když si vezmeš všechny jarní zápasy, který se ti nejvíce povedl? Vybavuje se mi třeba Třinec...
Je to právě ten Třinec, tam se mi povedlo úplně všechno. Navíc bod pro tým a čisté konto. (s úsměvem) I v Novém Jičíně za U18 se mi celkem dařilo.

Co je tvoji nejsilnější stránkou? Co jsem tak vypozoroval, máš skělý reflex, tak ten?
Asi ano, řekl bych, že reflex mám celkem dobrý. Pak mám rád ještě střely k tyči na delší ruku. Proti Baníku jsem ale bohužel právě takový dostal gól, neudělal jsem úkrok. To jsem mohl chytit. Jinak mám takové střely rád.

Už poměrně tradiční otázka, kdo u tebe vede v brankářích?
Hodně se mi líbí Ederson z Manchesteru City a Alisyon z Liveropoolu, oba brazilští gólmani. Hodně se mi líbí nejen jejich brankářský um, ale především hra nohou, ta je fantastická.

Když jsme u hry nohou, jak bys ohodnotil tu svoji? Jdem tam ještě něco vylepšit?
Nemám moc silnou levačku, tam to chce vylepšit, a také zapracovat na přesnosti. Takže to je třeba vypilovat. (s úsměvem) 


REPORT U19: BANÍK OSTRAVA B U18 - MFK F-M 3:1