Na fotbal netradičně už v pátek

V předehrávce 22. kola Moravskoslezské fotbalové ligy hostíme na našem stadionu ve Stovkách tým z Valašského Meziříčí, který se již pomalu smířil se svým osudem sestupujícího a připravuje si mužstvo pro příští sezonu. Kromě našeho duelu se budou v pátek hrát ještě další tři zápasy tohoto kola.

Valaši během letošní třetiligové sezony posbírali pouhé čtyři body za čtyři remízy. Na své premiérové vítězství tak svěřenci trenéra Mariana Bedricha stále čekají. „Čtyři body, to je strašidelně nízké číslo, ale dostali jsme se do toho sami a jen my s tím můžeme něco dělat. O záchraně se bavit nemusíme, to se ukáže až na konci sezony. Do odvet ale půjdeme s hlavou nahoře. Nic jiného nám ani nezbývá. To je prostě sport. Někdo musí vyhrát a někdo prohrát. Nám nezbývá než se poprat v patnácti kolech o body,“ hovořil krátce před startem jarní odvetné části valašskomeziříčský stoper Tomáš Dekleva. Sedmadvacetiletý rodák z Brumova patří k nejzkušenějším fotbalistům Valmezu.

Naposledy náš soupeř prohrál v domácím prostředí s Rýmařovem 0:3. Jiskra rozhodla zápas v rozmezí 28. až 38. minuty. „Všichni víme, že našemu týmu chybí kvalita. Pokud ale hráči nedají do utkání ani nasazení, nikam se nepohneme. Kluci se mají o vítězství a body rvát i za bezbrankového stanu, ne když prohráváme 0:3 a zápas se pouze dohrává,“ řekl po posledním utkání asistent trenéra Valašského Meziříčí René Bača.

Zatímco Rýmařov získal důležité body v boji o záchranu MSFL, Valašské Meziříčí sezonu dohrává pouze z povinnosti. „Utkání jsme nezvládli. Do zápasu jsme sice vstoupili aktivně a v prvních dvaceti minutách hráli vyrovnaně a měly i náznaky dobrých příležitostí, pak se naše hra vytratila na nulu. Nebyli jsme schopní si přihrát balon na metr a soupeři vlastními chybami nabídli branky na podnose,“ prohlásil Bača.

Valaši se z těžkých direktů soupeře docela dlouho zvedali. „V kabině jsme to hráčům hlasitě vysvětlili. V první půli totiž individuální ani týmový výkon nebyly dobré. Do druhého poločasu jsme ale vstoupili aktivně a měli dvě dobré příležitosti ke skórování, ale štěstí při nás nestálo a utkání už jsme nedokázali zvrátit,“ povzdechl si Bača.

Valmez do posledního mistrovského zápasu nastoupil v této základní sestavě: Pobořil – Michálek, Kocián, M. Kundrát, Matyáš, Vrána (88. Koleček) - Bartozel, Dekleva, Žilinský, Fojtík - Furmánek (73. Horáček), Pop (34. Sovák).

Utkání s Valašským Meziříčím se hraje už v pátek 26. dubna od 17.00 hodin, a jako hlavní rozhodčí jej bude řídit Dalibor Černý z Běhařovic (ten shodou okolností odřídil také náš podzimní vzájemný duel s Valmezem, pískal nám i domácí střetnutí s Uničovem).Tomu na pomezí budou pomáhat Jan Mikyska z Lelekovic (toho jsme ve Stovkách viděli naposledy počátkem dubna, když stál na pomezí v duelu s Rýmařovem) a Luboš Popelák ze Zbýšova u Slavkova (s ním se naši fotbalisté setkali pouze při domácím utkání s Otrokovicemi). Delegátem utkání je Ladislav Kundelius.

PODZIMNÍ VZÁJEMNÉ UTKÁNÍ

TJ Valašské Meziříčí – MFK Frýdek-Místek 0:3 (0:2)
Branky: 19. Hruška, 33. Varadi, 57. Gomola. Rozhodčí: Černý – Nováček, Z. Kneisl. ŽK: Dekleva – Literák. Diváci: 127.

Valašské Meziříčí:
Michut – Michálek, Dekleva, Sovák, Vrána (78. Pop) – Bartozel (64, Gajdoš), Žilinský, Pěnička, Pospíšil – Výmola, Furmánek (64. Matyáš). Trenér: Marián Bedrich.
Frýdek-Místek: Mucha – Střižík, Literák, Bialek, Hruška - Švrček - Kutáč (64. Vokoun), Dendis (75. Mrkvička), Strnad (46. Gomola), Smékal - Varadi. Trenér: Jan Žižka.

KÁDR SOUPEŘE

Brankáři: Milan Michut (1988), Lukáš Pobořil (1999).
Obránci
: Jiří Matyáš (1999), Radim Michálek (1996), Zdeněk Sovák (1999), Šimon Vrána (1999), Michal Kundrát (1991), Aleš Michálek (1986), Jiří Koleček (1999).
Záložníci: Tomáš Dekleva (1991), Olin Bartozel (1992), Adam Fojtík (1998), Petr Gajdušek (1999), Petr Gold (1999), Jiří Kocián (1999), František Palo (1999), Patrik Ryšánek (2001), Marek Šichor (1990), Viktor Žilinský (1990).
Útočníci
: Patrik Furmánek (1999), Martin Gajdoš (1999), Ivo Pop (1999), Martin Výmola (1989), Daniel Horáček (1995).
Trenér:
Marian Bedrich, asistent trenéra: René Bača, vedoucí mužstva: Petr Masařík, trenér brankářů: Michal Štěpán, masér: Jaromír Kolář.