Přehled utkání v týdnu od 29.4. do 5.5.2019

Přehled utkání všech týmů MFK Frýdek-Místek v týdnu od 29. dubna do 5. května 2019.

MUŽI

muži - FC Dolní Benešov 6:0 (6:0) - branky FM: 20. a 45. Hykel, 7. Duda, 15. Vašíček, 22. Varadi, 29. Hýbl

Spartak Hulín - muži 0:1 (0:0) - branka FM: 62. Varadi z pk

DOROST

FC Hlučín - starší dorost U19 1:2 (0:0) - branky FM: L. Maceček, Křenek
Sestava FM: J. Málek - Bača (88. Koval), L. Maceček, Bányácski, V. Procházka - Psota (72. Kudláček), Packo, Forch, J. Dudek (7. Strouhal) - Křenek (66. Kováč), D. Maceček. Trenéři: Roman Vojvodík a Radomír Dian.
Kluci mají za sebou náročné období. V osmi dnech odehráli tři utkání a proti Hlučínu se doslova vyždímali, klobouk dolů. Utkání jsme začali sice dobře, v druhé části první půle jsme ale lehkovážnějším bráněním pustili soupeře do několika šancí, které naštěstí neproměnil. Po naší vedoucí brance z druhé půle jsme utkání kontrolovali a přidali ještě druhý gól. Místo, abychom utkání v klidu dohráli, udělali jsme z něj ještě drama, ale zvládli jsme to. Jak jsem zmiňoval po Vítkovicích, potvrdilo se, že je to o jedné výhře. Tam jsem to zlomili a teď se po zásluze daří. Tři zápasy, devět bodů, absolutní spokojenost. Ještě nás však čekají další zápasy, kde samozřejmě budeme chtít také uspět, nesmíme usnout na vavřínech.

FC Hlučín - mladší dorost U17 0:2 (0:2) - branky FM: Cempírek, Hodula
Sestava FM: Hatoň (71. Rusek) - Hammer, M. Merta, Brojač, Hodula (71. Büchi), Kolář, Marciňa, Packo, Nytra, Siedlok (63. Račev), Cempírek. Trenéři: Karel Orel a Miroslav Onufer.
Další utkání, ve kterém jsme těžce skládali 11 zdravých hráčů do hry, jsme výsledkově, a ve většině pasáží hry, i herně zvládli. V prvním poločase jsme šli do vedení po hezké individuální akci, kterou chladnokrevně zakončil gólem Kuba Cempírek. Hned za chvíli jsme zvyšovali na 2:0 po křídelní akci z levé strany a dorážce Tomáše Hoduly. Ve druhém poločase jsme si znovu dokázali vytvořit tři velké šance, ovšem bez konečného brankového efektu. Hlučín se snažil vstřelit kontaktní branku, která by zřejmě utkání zdramatizovala, ale naše defenzíva pracovala spolehlivě a do nějakého tlaku, nebo velkých šancí jsme do konce utkání domácí nepustili.

FC Vsetín - starší dorost U18 2:3 (1:1)branky FM: Strouhal, V. Procházka, Křenek
Sestava FM: Prokel - Hammer, Šostý, Strouhal (62. M. Merta), Pavela (56. Želazko), Křenek (77. Pětroš), Koval, Psota, Procházka, Bányácski, Chýlek. Trenéři: Lukáš Čerňák a Petr Schmidt.

FC Vsetín - starší dorost U16 2:2 (1:0) - branky FM: 69. Střižík (M. Merta), 80. Marciňa z pk
Sestava FM: Müller - Vyvial (71. Prokel), Březina, Büchi (52. M. Merta), Račev - Rimmel (41. Cempírek), Jurga, Klimeš, Plucnara (41. Marciňa) - Šeba, Střižík.
ČK: Cempírek.
Na Valašsku jsme předvedli nepřesvědčivý výkon, kdy jsme se nedokázali vyrovnat s rozměry vsetínské umělky, v soubojích jsme nebyli dostatečně důrazní, často jsme chybovali, a tak přišel trest v podobě dvou soupeřových branek. V závěru utkání se nám sice podařilo vyrovnat, ale bod ze hřiště posledního Vsetína bereme jako ztrátu.

ŽÁCI

starší žáci U15 - FK Hodonín 2:0 (0:0) - branky FM: 51. M. Mikulenka z pk, 55. Maléř (M. Málek)
Sestava FM: Dragon - Šponer, Ševčík, Vykopal, A. Kowalczyk (13. Bartek) - Kaňák, Veselý (61. Sušeň), M. Mikulenka, Maléř - Stareček (68. F. Kowalczyk), M. Málek. Trenéři: Lubomír Macíček a Miroslav Poledník.
V zápase proti Hodonínu jsme nastoupili na hlavním hřišti ve Stovkách a byla znát nervozita, která klukům jakoby svazovala nohy. Během krátké chvíle jsme soupeři připravili tři brankové možnosti, které nevyužil. To nás semklo a začali jsme soupeře přehrávat a dostávat se do šancí, ale nedařilo se je proměnit. To se nám povedlo až ve 2. půli, kdy nařízenou penaltu proměnil M. Mikulenka a o chvíli později po pěkné kombinační akci vstřelil druhý náš gól Ondra Maléř. Zápas už jsme dohráli s míčem pod naší kontrolou.

starší žáci U14 - FK Hodonín 3:1 (3:1) - branky FM: 8. V. Míček 1:0 (Rašovský), 15. Cudzik 2:0 (Hlosta), 18. 2:1, 19. Michalík 3:1 (Rašovský)
Sestava FM: Dudek - Kunčík, Cudzik, V. Míček, Jedlička - Kováč, Hlosta, Křížek (45. Žiga), Michalík (36. D. Němec) - Švrček (52. Pastucha), Rašovský (55. Pikonský). Trenéři: Radek Šmíd a David Stachovec.
V tohle zápase jsme dominovali, ale ve druhém poločase nám chyběla větší chuť a klid v zakončení. Je to škoda, protože šance jsme si vytvořili, ale bohužel nebyly dotáhnuté do konce.

TJ Staré Město - starší žáci Future U15 8:1 (x:x) - podrobnosti nehlášeny

TJ Staré Město - mladší žáci Future U13 1:6 (x:x) - podrobnosti  nehlášeny

mladší žáci U12 - O pohár hejtmana Zlínského kraje (9. místo)
Výsledky FM: - FC Baník Ostrava 0:1, - 1. FC Slovácko 0:1, - AS Trenčín 0:1, - MFK Vítkovice 1:0, - HS SK Kroměříž 0:0, - FC Vsetín 3:1, - FC Fastav Zlín 0:4, - SK Sigma Olomouc 0:6, - Dukla Bánská Bystrica 0:2, - MŠK Púchov 1:2.

FC Heřmanice - starší žáci Future U15 0:6 (0:4) - branky FM: Pracuch 2, Nalewajka 2, Foldyna, Zezula
Sestava FM: Šimeček - Barčák, Táborský, Teichmann, Rek - Prachuch, J. Míček, Foldyna, P. Němec - Zezula, Nalewajka. Střídali: Roman, Šmondrk, Karas, Vrobel. Trenéři: Robert Schedling, Petr Vokoun a Ján Balko.

FC Heřmanice - mladší žáci Future U13 0:10 (0:6) - branky FM: Maruchnič 3, Šmondrk 2, Čapčuch 2, Molitor 2, Matula
Sestava FM: Strack - Rodek, Vrobel, Šmondrk, Roman, Karas, Molitor, Tománek, Matula, Čapčuch, Deingruber, Kabát, Máté, Maruchnič, Grygar. Trenér: Petr Vokoun.

starší žáci U15 - FC Fastav Zlín 1:0 (1:0)branka FM: 18. Stareček
Sestava FM: Dragon - Šponer, Pešek, Vykopal, Maléř - Sušeň (56. Ševčík), Veselý, M. Mikulenka, Kaňák - M. Málek (68. F. Kowalczyk), Stareček (49. Bartek). Trenéři: Lubomír Macíček a Miroslav Poledník.
V dnešním utkání se nám podařilo vrátit Zlínu týden starou porážku. V prvním poločase jsme hráli aktivně a dařilo se nám vytvářet brankové příležitosti. V obranné činnosti jsme se vyvarovali chyb a naopak v 18. minutě po krásné akci šli do vedení. Ve druhém poločase se hra přelévala z jedné strany na druhou. S přibývajícím časem si soupeř vytvořil převahu a naši kluci vyráželi k rychlým protiútokům, které se nám nepodařilo zakončit. Za dnešní zodpovědný výkon chceme všechny kluky pochválit a velice si ceníme této těsné výhry.

starší žáci U14 - FC Fastav Zlín 3:2 (2:1)branky FM: 8. D. Němec (Švrček), 28. Rašovský (Hlosta), 63. Křížek (Hlosta)
Sestava FM: P. Dudek (36. Řeha) - Kunčík, V. Míček, Cudzik, Jedlička - V. Kováč (21. Michalík), Hlosta, Křížek, D. Němec (36. Pikonský) - Švrček (53. Pastucha), Rašovský (63. Žiga). Trenéři: Radek Šmíd a David Stachovec.
V krátké době jsme porovnávali síly s timto soupeřem, a i podruhé jsme zvítězili. Dnes to však nebyl z naší strany tak přesvědčivý výkon, jako v prvním utkání. Spousta pokažených přihrávek nám dělalo starosti v útočné fázi.

PŘÍPRAVKA

ročník 2008 - Sedliště (pondělí 29. 4. - hř. Stovky, 17.00 h) okres

ročník 2010 - ?? (středa 1. 5. - hř. Stovky, 9.00 h) okres

ročník 2011 - ?? (středa 1. 5. - hř. Stovky, 9.00 h) okres

ročník 2012 - FC Poruba (čtvrtek 2. 5. - hř. Stovky, 17.00 h) PU

turnaj ročník 2009 (pátek 3. 5. - hř. Raškovice, 16.00 h) okres

ročník 2009 - turnaj v Petřkovicích (sobota a neděle 4.-5. 5. - hř. Petřkovice, 9.00 h)

ročník 2011 - turnaj ve Frýdku-Místku (sobota 4. 5. - hř. Stovky, 9.00 h)