Duda: Chci být týmu co nejvíce prospěšný

Po třech zápasech se záložník Lukáš Duda znovu objevil v základní sestavě Valcířů. Tentokráte jej trenéři postavili do středu zálohy a on se jim odvděčil tím nejlepším způsobem. Proti Dolnímu Benešovu totiž jednou skóroval a dvakrát na gól přihrával.

Lukáši, pro vás to bylo asi nevydařenější utkání ve frýdecko-místeckém drese, navíc se vysoko vyhrálo…

Chtěli jsme na soupeře vletět hned od začátku, což se nám myslím i povedlo. Hlavně těch úvodních dvacet minut hovořilo za vše. Pak jsme v tlaku pokračovali, výsledek i naše hra byla solidní, takže určitě panuje spokojenost.

Trenér Žižka po utkání mluvil, že jste takový zápas, kdy vyjde doslova skoro vše, už notně potřebovali…

Já bych to tak až neřekl. Chtěli jsme si zápas užít asi jako každý jiný. Dnes to prostě vyšlo, asi to bylo i tím 1. májem (smích).

Navíc kořením fotbalu jsou branky a těch jste dokázali Benešovu nastřílet hned šest…

Přesně tak. Navázali jsme na naše výhry z předchozích kol, akorát nám to tam tentokráte padalo. 

Jde vidět, že jste na soupeře byli maximálně připraveni, ale přesto, překvapil vás Dolní Benešov v něčem?

Moc ani ne, možná nás trochu zaskočili v závěru zápasu, kdy tam byly nějaké závary před naší bránou. Ale vše jsme ustáli, k ničemu vážnému jsme hosty nepustili.

Na mě přesto jejich hra působila takovým odevzdaným dojmem…

Tak jako když jim dáte během dvaceti minut tolik gólů, tak to žádný tým nepovzbudí.

Dnes jste nastoupil po nějaké době znovu v základní sestavě, navíc ve středu pole. Sedí vám tento post více, než hra na kraji zálohy?

Beru to tak, že jsem spíš takovým univerzálem, takže mě je úplně jedno, jestli hraji z kraje nebo uprostřed. Pro mě je spíš hlavní, abych byl mužstvu prospěšný a podal nějaký standardní či nadstandardní výkon.

Na jaře jste neprohráli již osm utkání v řadě, znovu navíc tým neinkasoval. Jak vy vnímáte tuhle krásnou sérii?

Je to nádhera (smích).

Zažil jste již něco podobného ve své kariéře?

Tolik výher asi ano, ale ty nuly vzadu, to zažíváme snad všichni vůbec poprvé v kariéře. Jde vidět, že tým máme dobře poskládaný, v obraně to klukům šlape. Snad v tom budeme pokračovat i nadále.

Může už v tom sehrávat u našich soupeřů určitá role psychiky? Že jdou na tým, kterému se daří, navíc neinkasuje?

Asi možná i jo. Každý, kdo se podívá na tabulku a sleduje ji, tak může mít před naším vzájemným zápasem v hlavě fakt, že jde na mužstvo, které šlape.

Za zmínku určitě stojí také fakt, že do Stovek si našlo cestu zase o několik desítek diváků více…

To je nádhera a my děkujeme každému fanouškovi, který na náš zápas přijde. Snad se ty návštěvy ještě budou zvyšovat, však doma ještě hrajeme proti takovým celkům jako je Líšeň, Vyškov či Petřkovice.

Valcíře nyní čeká sobotní zápas v Hulíně, co k našemu nejbližšímu soupeři?

Do Hulína si chceme jet pro tři body, ale hlavním cílem pro nás všechny opět bude, abychom si utkání s nimi užili, stejně jako tomu bylo s Dolním Benešovem.