Přehled utkání v týdnu od 3. do 9.6.2019

Přehled utkání všech týmů MFK Frýdek-Místek v týdnu od 3. do 9. června 2019.

muži - MFK Vyškov 2:0 (1:0) - branky FM: Mozol, Varadi z pk

SK Líšeň - starší dorost U19 2:1 (2:1) - branka FM: L. Maceček
Sestava FM: J. Málek - Koval, Bányácski, L. Maceček, Procházka - Pavela, Strouhal, Packo, Psota (71. Želazko) - D. Maceček, Křenek.
Herně vydařené utkání, bohužel však s nepříznivým výsledkem. Nedařilo se nám proměňovat vytvořené šance. Domácí jsme v závěru dostali pod velký tlak, vyrovnat se nám však i kvůli zmiňenému neproměňování šancí nepovedlo.

SK Líšeň - mladší dorost U17 2:2 (2:1) - branky FM: Zrůnek, Brojač
Sestava FM: Rusek - Hammer, M. Merta, Rakovcij, Brojač (78. Hodula), J. Mikulenka, Marciňa, Zrůnek, Kolář, Siedlok, Cempírek. Trenéři: Karel Orel a Miroslav Onufer.
První poločas nám vůbec nevyšel, hráli jsme pasivně, soupeř nás přehrával v nasazení, fotbalové agresivitě a tudíž jsme se velmi těžce prosazovali na útočné polovině hřiště. Líšeň nás za to potrestala dvěma góly, kdy první jsme jim darovali po vlastním nedorozumění mezi stoperem a brankářem a druhý kdy jsme nechali hlavičkovat zcela osamělého hráče na malém vápně. Těsně před poločasem se nám podařilo snížit po centru Siedloka, kdy hezky prsama skóroval Zrůnek. Druhý poločas už byl z naší strany o něčem jiném. Vytvořili jsme si velký tlak, vyrovnali jsme Brojačem na 2:2 a měli jsme ještě 2, 3 velké šance utkání rozhodnout. Ale Cempírek, ani Brojač se v nich tváří v tvář gólmanovi nedokázali prosadit.

MFK Havířov - starší dorost U18 6:1 (2:1)branka FM: V. Procházka
Sestava FM: D. Majer (76. Müller) - Hammer (62. Račev), Šostý, Bányácski, V. Procházka (79. Rimmel) - Želazko, Psota (52. Hodula), Rakovcij (62. Plucnara), Pavela - M. Míček, Chýlek. Trenéři: Lukáš Čerňák a Petr Schmidt.

MFK Havířov - mladší dorost U16 1:5 (0:5) - branky FM: 10. Kavka (Jurga), 14. Büchi (Šeba), 18. Šeba (Březina), 25. Jurga (Šeba), 37. Hrabec (Šeba)
Sestava FM: Müller - Vyvial (41. Plucnara), Büchi, Střižík, Březina (41. Račev) - Kulhánek, Klimeš, Hrabec (41. Rimmel), Jurga - Kavka, Šeba. Trenéři: Kamil Raška a Milan Šponer.
Vše podstatné se tentokrát odehrálo v prvním poločase, kdy jsme opět předvedli velmi kvalitní výkon. Kombinační hrou jsme si vytvářeli brankové příležitosti, které jsme i většinou proměnili. V druhé půli už trošku z naší strany chyběla potřebná kvalita, a tak se soupeři podařilo alespoň výsledek zkorigovat.

Slezský FC Opava - starší žáci U15 2:0 (1:0)
Sestava FM: Folta - Šponer, Ševčík, Bartek, A. Kowalczyk - Veselý (52. Sušeň), Pešek (36. Barčák), M. Mikulenka, Maléř - M. Málek, Stareček (48. Králík). Trenéři: Lubomír Macíček a Miroslav Poledník.
V přímém souboji o čtvrté místo jsme doplatili na neproměňování vyložených šancí, kdy za první poločas jsme šli třikrát sami na brankáře. V utkání, které bylo hrané za velkého vedra, jsme nebyli horší tým, právě naopak. Kluci odvedli dobrý výkon, ale bohužel díky naši lehkovážnosti v zakončení jsme nemohli pomýšlet na lepší výsledek. V neděli budeme mít možnost tento výsledek odčinit v posledním kole.

Slezský FC Opava - starší žáci U14 2:0 (1:0)
Sestava FM: Dragon - Pikonský, Cudzik (31. D. Němec), Kuboš (48. Ježík), Jedlička (60. Šimíček), Hlosta, Švrček, V. Míček, Rašovský, Křížek, Žiga. Trenéři: Radek Šmíd a David Stachovec.

mladší žáci U13 - Memoriál Petra Langra - (4. místo)
Druhý ročník mezinárodního turnaje mladších žáků za účasti: 1. SK Prostějov, MFK Frýdek-Místek, FK Pohronie-Žiar nad Hronom, MFK Skalica, MŠK Fomat Martin, FC Fastav Zlín, MFK Vítkovice, FC Nitra, FC ViON Zlaté Moravce, FC Baník Ostrava, FK Inter Bratislava, FK Viktoria Žižkov.
Výsledky FM: - 1. SK Prostějov 1:0 (branka FM: Foldyna), - MFK Skalica 3:3 (Nalewajka, Táborský, Foldyna), - FK Pohronie-Žiar nad Hronom 5:0 (Michalík 3, Foldyna 2). Skupina o 1. -6. místo: FM - MFK Vítkovice 1:0 (Táborský), - FC Fastav Zlín 0:2, - FC Baník Ostrava 2:3 (Volný, Michalík), - FC ViON Zlaté Moravce 0:5. Celkově 4. místo.
Sestava FM: Šimeček, Maruchnič - Grygar, Matula, Tománek, Teichmann, Táborský, Kabát, Šmondrk, Michalík, Foldyna, J. Míček, Stryja, Volný, Vrobel, Nalewajka. Trenér: Petr Vokoun.
Jsme rádi, že jsme se mohli zúčastnit kvalitního turnaje, kdy se hrálo již na velké hřiště. Kluci tak odehráli v Prostějově sedm těkých utkání. Bohužel ve finálové skupině nám už pomalu začaly ubývat síly a nenavázali jsme tak na kvalitní výkony z předešlého dne. I tak si hráči zaslouží pochvalu za reprezentaci našeho klubu. Šimon Šimeček se navíc stal nejlepším brankářem turnaje.

starší žáci U15 - Slezský FC Opava 1:2 (0:1) - branka FM: M. Mikulenka z pk
Sestava FM: Folta (36. Dragon) - Šponer, Ševčík, Bartek, Maléř - Veselý, Pešek (69. L. Rek), Barčák (44. Sušen), M. Mikulenka - Králík (36. Stareček), M. Málek. Trenéři: Lubomír Macíček a Miroslav Poledník.
Dnes jsme se utkali v přímém souboji se Slezským FC o 4. místo v konečné tabulce starších žáků U15. Zápas to byl vyrovnaný, ale rozhodlo o naší porážce neproměňování gólových příležitostí. Soupeř hrál trpělivě a čekal na svou šanci. To se jim povedlo ze dvou rychlých protiútoků. I přes porážku v tomto zápase musíme kluky za předvedené výkony, reprezentaci našeho klubu, a umístění na pěkném 5. místě klubů z celé Moravy, pochválit a popřát ještě hodně takových výkonů a úspěchů v přechodu do dorostenecké kategorie.

starší žáci U14 - Slezský FC Opava 2:1 (0:0) - branky FM: 36. D. Němec 1:0 (Hlosta), 45. Švrček 2:0 (Rašovský)
Sestava FM: Pracuch - Kunčík (64. Šimíček), V. Míček, Cudzik, Jedlička (36. Pastucha) - Kováč (45. Pikonský), Hlosta, Křížek, Kuboš (36. D. Němec) - Švrček (45. Žiga), Rašovský (54. Ježík). Trenéři: Radek Šmíd a David Stachovec.
Poslední zápas sezony jsme zakončili výhrou, ale sami víme, že nás čeká spousta práce do další kategorie.