(aktual.) U8 reprezentovala na Ondrášovce

F r ý d e k-M í s t e k - 8. a 9. června se naše U8 zúčastnila pod vedením trenérů Davida Tarkoše, Romana Konečného a Karla Hrůzka finálového turnaje Ondrášovka Cup. Neoficiální Mistrovství České republiky této kategorie se konalo v Chomutově a Valcíři si odvezli řadu fotbalových zážitků a také cenu pro nejlepšího brankáře.

Cesta na finálový turnaj v Chomutově vedla přes podzimní kvalifikační turnaj, který Valcíři zvládli a mohli se těšit na dvoudenní zapolení i před kamerami České televize. Patronát nad turnajem převzali vicemistři Evropy z roku 1996 Petr Kouba a Karel Poborský, což byl pro všechny účastníky zážitek sám o sobě. Ostatně nejlepší brankář finálového turnaje, kterým byl frýdecko-místecký Ondřej Sura, přebíral tuto cenu právě od legendarního gólmana Petra Kouby.

Ale pojďme pěkně od začátku. První den byl tradině věnován soubojům v základní skupině. Naši fotbalisté se nakonec do bojů o nejvyšší příčky neprobojovali. "V nádherném zázemí chomutovského stadionu jsme se cítili opravdu velmi dobře, jen to sobotní ráno pro nás nezačalo moc dobře," začal s hodnotícími slovy jeden z trenérů frýdecko-místeckých benjamínků David Tarkoš. "Našim prvním soupeřem byli kluci z Mladé Boleslavi. Naši hráči tak přišli do konfrontace s dynamickým, rychlostním a důrazným fotbalem, takže konečný výsledek 0:7 pro našeho soupeře hovořil za vše," dodal Tarkoš.

Ani ve zbývajících čtyřech duelech základní skupiny mladí Valcíři nebodovali. "Byly to ale pěkné zápasy. Kluci si mákli na dno svých sil, bylo na nich vidět, že po posledním zápase toho měli plné zuby. A to nás čekalo pokračování v neděli, kdy jsme byli zařazeni do Bronzové skupiny," pokračuje David Tarkoš.

Výsledky MFK FM v základní skupině: - Mladá Boleslav 0:7, - Petřín Plzeň 0:5, - Sedlčany 5:8 (Nábělek 2, Koždoň, J. Tarkoš, Morys), - Benešov 2:5 (O. Konečný, Kuboš), - Zbrojovka Brno 3:6 (Koždoň, Morys, Horák).

Úvodní střetnutí druhého hracího dne začínalo již v 8.30 hodin. "Hned po příchodu na stadion na nás čekalo nemilé překvapení. Organizátor turnaje oslovil totiž všechny zúčastněné a zjišťoval zdravotní stav všech týmů a hráčů. Došlo zde k podezření na salmonelu z jídla podávaného všem celkům a stav pro pokračování turnaje nebyl rázem moc příznivý. Po poradě všech vedoucích a zajištění potřebné zdravotní péče bylo nakonec rozodnuto, že se turnaj předčasně rušit nebude a šlo se tedy dále na věc. U nás se menší komplikace objevily u čtyřech hráčů, naštěstí vše dopadlo dobře a po poradě s rodiči jsme mohli odehrát další zápasy finálového turnaje," prozradil menší komplikace při nedělním ránu trenér týmu.

Výsledky FM v bronzové skupině: - Hranice 5:4 (Koždoň 2, Nábělek, Kuboš, Horák), - Motorlet Praha 7:4 (Koždoň 3, Morys 2, J. Tarkoš, Horák), - Kutná Hora 0:3 (Meca), - Karviná 4:1 (Nábělek 3, Ščensný), - Chomutov 4:5 (Nábělek 2, Koždoň, Morys), - Třinec 5:2 (Koždoň 2, Nábělek, J. Tarkoš, O. Konečný).

"Kluci předvedli v neděli úžasný výkon a dokázali se po tom sobotním neúspěchu hodně rychle otřepat. Tým na hřišti neuvěřitelně spolupracoval, začal si více věřit. Kluci zjistili, že proti nim také hrají jen kluci, kteří se rádi baví fotbalem, a že dokáží, pokud všichni drží za jeden provaz, potrápit jakéhokoliv soupeře," těšilo Tarkoše. 

Nedělní bilance čtyř vítězství a dvou porážek znamenala, že mladí Valcíři skončili ve finále Ondrášovka Cupu na pěkném 20. místě. "Tímto bychom chtěli poděkovat všem hráčům, jejich rodičům a fanouškům za úžasnou podporu a dále pak také našemu dopravci z Rožnova pod Radhoštěm, panu Frydrychovi, který nás v pořádku dopravil tam i zpět. Já i s kolegy trenéry doufám, že zkušenosti z tohoto turnaje posunou tým zase o nějaký ten krůče dopředu," zakončil David Tarkoš.

CELKOVÉ POŘÁDÍ ONDRÁŠOVKA CUPU 2019 (kategorie U8)
1. AC Sparta Praha, 2. SK Slavia Praha, 3. Mostecký FK, 4. SK Benešov, 5. Spartak Choceň, 6. Sparta Kolín, 7. FC Vysočina Jihlava, 8. FK Mladá Boleslav, 9. FC Hradec Králové, 10. FC Zbrojovka Brno, 11. SK HS Kroměříž, 12. Slovan Liberec, 13. FC Sparta Brno, 14. Bohemians Praha, 15. SK Sigma Olomouc, 16. Petřín Plzeň, 17. Tatran Sedlčany, 18. Junior Chomutov, 19. MFK Karviná, 20. MFK Frýdek-Místek, 21. Sparta Kutná Hora, 22. FK Fotbal Třinec, 23. Motorlet Praha, 24. SK Hranice.

SESTAVA MFK FM: Ondřej Sura, Jakub Tarkoš, Patrik Honsa, Samuel Jan Koždoň, Ondřej Konečný, Matyáš Nábělek, Cyril Morys, Nicolas Horák, Martin Kuboš, Lukáš Nábělek, Jakub Ščensný. Trenéři: David Tarkoš, Roman Konečný a Karel Hrůzek.

Více fotografií z turnaje najdete v odkaze ZDE

Fotogalerie