Bialek: Gól v závěru naštve, bod ale bereme

V e l k é M e z i ř í č í - Běžela 50. minuta, když si Daniel Bialek naběhl na centr ze standardní situace Adama Mrkvičky a hlavou uklidil míč do sítě Velkého Meziříčí. Nastartoval tak obrat, který sice nakonec výhru nepřinesl, ale znamenal cenný bod z půdy silného soupeře. Dana pochopitelně ztráty vítězství v poslední minutě mrzela, přesto si ale remízu 2:2 chválil.

Dane, spokojenost s bodem vzhledem k vývoji utkání nebo spíše zklamání vzhledem k tomu, že Velmez srovnával až v poslední minutě?
První poločas byl od nás hrozný, v tom druhým jsme zabrali, a i když to naštve, když soupeř vyrovná v poslední minutě, bod bereme. Byl to těžký zápas, před zápasem bychom bod brali, akorát to naštvalo, že vyrovnání bylo v poslední minutě.

Standardky se nám dařily skvěle, ostatně i ty jsi z ní vstřelil vyrovnávací gól...
Trenér nás připravoval na to, že soupeř má v kádru vysoké hráče a mají výborné standardky. Jsem rád, že jsme dvakrát skórovali právě ze standardek, pomohlo nám to. Bohužel jsem ale také jeden gól ze standardky dostali, což mrzí, ale bod je dobrý.

K tvé trefě ale nemuselo dojít, v závěru první půle jsi tam měl nějaký zdravotní problém?
V závěru první půle byl centr do šestnáctky. Chtěl jsme jít do gólmana, aby nemohl rychle rozehrát. Brankář mi dal koňara, asi jsem to rozchodil u oslavy gólu. (s úsměvem)

Letní deštík přišel vhod?
Mě se hraje lépe v dešti, protože hraju většinou v kolících. A vzhledem k tomu, že jsme první půli běhali většinou bez míče, tak to bylo určitě lepší.

Máme za sebou dvě kola se silnými týmy, na kontě čtyři body, jak si spokojený se startem do sezóny?
Jsem spokojený, i když to mohlo být bodů šest. Ale jdeme dále, hlavně nesmíme mít nosy nahoru a musíme porážet i papírově slabší soupeře. Musíme se soustředit sami na sebe.

Kdo vám dělal z Velkého Meziříčí největší problémy? Byl to Petr Dolejš?
Hodně jsme se připravovali na jejich útočnou čtverku. Z nich jeden, Demeter, nehrál. Dolejš byl asi nejlepším hráč Velmezu. Hodně rychlý, dynamický, měli jsme s ním velké problémy. Ale dal nám jen gól z penalty, takže myslím, že jsme to zvládli.

K pokutovému kopu, byl jsi u něj blízko, co se tam přihodilo? Zprvu to vypadalo na faul na Ríšu Mrozka...
Byl jsem u toho blízko. Asi ho Ríša trochu zatáhl. Je to škoda, také nám tam takovou mohl sudí v první půli písknout. Ale co se dá dělat, takový je fotbal. Musíme se soustředit sami na sebe a ne na rozhodčího.

Jak oslavíš gól?
S kluky si asi půjdeme sednout, probereme zápas. Ale nic velkého to není, až něco dokážeme jako tým, tak to teprve můžeme oslavit.

Pojďme k dalšímu programu. Už ve středu nás čeká pohár ve Frýdlantu, kde jsi půl roku působil. Jak moc je to pro tebe speciální utkání?
Moc se na utkání těším. Doufám, že přijde hodně lidí. Bude to derby a navíc těžký zápas, protože Frýdlant má jeden z nejlepších týmů divize, i v tom, že máme nyní v nohách zápas.

Pohárová utkání jsou i specifická v tom, že papírově slabší soupeř se chce na toho silnějšího vytáhnout...
Přesně tak. Doufám, že to zvládneme a postoupíme. Moc bych si přál, abychom si zahráli proti nějakému ligovému týmu, aby byl ve Stovkách plný stadion a udělali fanouškům radost.