Bialek: Kluci nevypustili ani jeden souboj

F r ý d e k-M í s t e k - Po karetním trestu naskočil Dan Bialek opět do základní sestavy a Valcířům pomohl proti Hlučínu svým výkonem ke třem bodů. Lipina zvítězila v posledním domácí utkání 2:0 a zlomila nepříznivou sérii tří zápasů bez prohry. V týmu i u Dana tak vládla dobrá nálada a spokojenost.

Po karetním trestu návrat do sestavy, čisté konto, tři body, asi velká spokojenost?
Určitě. Na zápas jsem se hodně těšil, protože jsem v Hlučíně hrál. Bylo to zpestřené ještě tím, že jsem minulý týden nehrál, tak jsem se po dvou týdnech těšil. Musím říct, že velká spokojenost, i když jsme přestáli velké šance soupeře.

Jsi mě trochu předběhl s působením v Hlučíně, takže byla zvýšená motivace v kabině?
Chlebíčky nebo nějaký jiný prezent do kabiny určitě bude. Kluci si to za výkon zasloužili. (s úsměvem)

Nějaké hecovačky s klukama z Hlučína byly?
Kádr se tam za posledních pět let skoro nezměnil. Je tam plno kluků, které znám. Psali jsem si, hecovali jsme se...

Jiskřilo se na hřišti?
Musím říct, že občas trochu ano. Ale po zápase jsme si podali ruce a bylo to v pohodě.

Oddechla si kabina, že se po třech zápasech bez bodu povedlo zvítězit?
Určitě. Viděl jsem na klucích, že jsou hodně motivovaní. Nevypustili ani jeden souboj, to můžu potvrdit.

Hlučín byl v první půli hodně aktivní, pomohl výrazně náš úvodní brzký gól?
První gól nám hodně pomohl, bylo také důležité, že jsme dokázali do konce půle přidat ještě druhý. Mohli jsme vstřelit i třetí a bylo by po utkání. Takhle to bylo po poločase 2:0, což je ošidný výsledek. Ale zvládli jsme to, nic jiného než tři body, jsme nechtěli.

Bereš jako zlomový okamžik proměněnou penaltu Adama Varadiho? Pak už Hlučín zdaleka tak nebezpečný nebyl...
Dalo nám to klid, pomohlo to. Hlučín pak více nakopával míče, nebyla to jeho hra. Řekl bych, že v těchto chvílích jsme byli i lepší, měli jsme několik dobrých brejkových situací.

Já se ještě vrátím k domácímu utkání s Otrokovicemi a tvojí červené kartě. Jak těžko si ji kousal, navíc po dvou žlutých v krátkém minutovém rozmezí?
Bylo to navíc ještě úplně v závěru utkání...

Byla první v kariéře?
Musím se přiznat, že jak jsem začínal s fotbalem a byl na hostování ve Frýdlantě, tak jsem dostal snad tři červené za půl roku. Kluci mě tam za to musí nesnášet doteď. (smích) První ve Frýdku a doufám, že poslední. Byla ta blbost, navíc jsem klukům nemohl pomoci ve Vyškově.

Frýdek-Místek v aktuální sezóně MSFL by se dal rozdělit na dva týmy. V tabulce doma jsme na druhé pozici, v tabulce venku předposlední. Čím si vysvětluješ, že na hřištích soupeřů to nejde?
Před zápasem jsem se na to právě díval. Neumím si to vysvětlit. Chceme hrát pořád stejně, chceme hrát svoji hru, vnutit ji soupeři. Doma nám to padá skoro ze všeho, venku se ani přes šance nedokážeme tak prosadit. Také dostáváme hloupé góly. Možná je to o prvním gólu, protože venku se nám jej vstřelit nedaří. Věřím, že na jaře to bude lepší a budeme vyhrávat i venku.

Tak ještě bude tento rok jedna šance, v Dolním Benešově. Trenér zmiňoval, že jste měli za cíl z posledních dvou utkání získat čtyři body. Takže pro bod nebo pro tři?
Za mě šest bodů, takže pro tři!

Do konce zbývá pouhé jedno utkání, takže můžeme trochu bilancovat. Jak jsi viděl podzim?
Myslím si, že nás hodně nakopl první zápas s Kroměříži, která je hodně silná. Začali jsme si věřit, vyhrávat, hráli jsme týmově. Pak přišla bohužel nepříjemná série, zápas v Petřkovicích, byl hodě špatný...Musíme se zase dostat na vítěznou vlnu a vystoupat tabulkou ještě výše.

Hodnotíš tedy podzim kladně nebo myslíš, že to mohlo být o kousek lepší?
Mám smíšené pocity. Mohli jsem být výše, na druhou stranu i níže...Jedeme si pro tři body do Benešova a uvidíme, jak na tom po podzimu budeme.


REPORT: MFK F-M - HLUČÍN 2:0
ŽIŽKA: UTKÁNÍ JSME ZVLÁDLI