Devatenáctka porazila Spartu!

O naprosto senzační překvapení se postarala frýdeckomístecká kategorie U19. V 1. kole celostátní dorostenecké ligy hostila loňského vítěze a účastníka Ligy mistrů Spartu Praha. O jedinou branku se postaral Filip Holuj. Mladší Valcíři tak zvítězili 1:0.

Dvakrát odkládané utkání se Spartou nakonec dopadlo pro frýdeckomístecký fotbal skvěle. Starší dorost U19 pod vedením Romana Vojvodíka a Romana Šimánka vlétl do zápasu velmi aktivně a ve 14. minutě se narvaný areál Stovek mohl radovat z gólu Filipa Holuje. V závěru první půle sice Sparta ukázala své kvality, jednou pomohla Válcovnám tyč, jindy končilo plno střel mimo bránu nebo v rukou bezchybného Arsenije Vavška. Těsně před poločasem byl navíc vyloučen hostující Patrick Slanina.

Domácí borci byli před velkou diváckou návštěvou na věhlasného soupeře velmi namotivováni. „Hráli jsme neuvěřitelně disciplinovaně a za svou práci jsme byli odměněni,“ řekl k utkání trenér Roman Vojvodík. Ve druhé půli bylo znát oslabení soupeře, který ale i nadále marně dobýval domácí svatyni. Frýdeckomístečtí mladíci nakonec dokázali dotáhnout zápas do vítězného konce a mohly propuknout oslavy. „Smekáme před kluky za dnešní výkon. Sparta se neporáží každý den a my jsme za vítězství šťastní. Tohle je odměna pro všechny trenéry mládeže v našem klubu. Jejich práce má smysl a patří jim poděkování,“ dodal Vojvodík.

FK Frýdek-Místek U19 - AC Sparta Praha U19 1:0 (1:0)

Branky: 14. Holuj

Sestava FM: Vavško - Nalewajka, Cudzik, Křížek (80. Míček), Andrijak, Holuj (89. Golich), Jedlička (80. Bartek), Hlosta, Němec D. (64. Žáček), Harušťák (K), Tomeček L.

Sestava SPA: Rodriguez - Cettl (46. Diviš), Vaněk (K), Feit, Tesař (67. Sandev), Tošnar, Vitarigov (84. Boháč), Liška (67. Kačer), Novák (76. Kotrba), Říha, Slanina

Následně byl na programu také zápas kategorie U17. Tady už pražský soupeř prokázal své kvality také výsledkově. Už po první půli vedla Sparta o tři branky díky dvěma gólům Brabce a jedné trefy Vaňkáta. Ve druhé části se hosté trefili opět třikrát. Jiří Brabec zkompletoval hattrick, o zbývající dvě branky se postaral Pavlo a Havrlík z pokutového kopu. Frýdeckomístecká sedmnáctka tak podlehla 0:6.

„I přes jednoznačný výsledek musím kluky pochválit za odvážný výkon. Vím, že to zní zvláštně, ale bohužel kvalitní soupeř řešil své šance velmi efektivně. My jsme bohužel naše příležitosti neproměnili a výsledek je takový jaký je. Chceme se poučit z každého zapasu,“ ohodnotil zápas trenér Radek Šmíd.

FK Frýdek-Místek U17 - AC Sparta Praha U17 0:6 (0:3)

Branky: 26., 34. a 90. Brabec, 13. Vaňkát, 67. Pavlo, 70. Havrlík (pk)

Sestava FM: Martinák - Dluhoš, Volný (K), Hlavatík (58. Mucha), Jílek (75. Mikulenka L.), Tvarůžka, Végh Fr., Meca, Michna (46. Vrobel), Végh Fi. (46. Gróff), Tomeček D. (58. Masopust)

Sestava SPA: Franc - Střeska, Mikuš, Vodolán, Duška, Port (58. Jeřábek), Havrlík (K), Havelka (58. Topič), Kaczmarek (58. Pavlo), Vaňkát (46. Hrubý), Brabec