Dorosty o víkendu nebodovaly

F r ý d e k-M í s t e k - Bodový půst si prožily dorostenecké týmy o uplynulém víkendu. U19 a U17 nevyzrála venku nad Opavou. U18 a U16 se nevydařila klání proti Karviné.

U18: Standardky rozhodly

Béčko Karviné přijíždělo do Stovek jako favorit a svoji roli hosté splnili do puntíku. Bohužel jsme jim to však výrazně ulehčili. Karviná se dostala do vedení po našem rohu, kdy využila rychlý brejk. Poté přidala dvě branky po rohu svém a bylo po utkání. „Karviná byla v utkání favoritem, přesto jsme ji v první půli zbytečně darovali góly. Soupeř se dostal do vedení po našem rohu, kdy využil rychlý brejk. Další dvě branky pak v první půli sám z rohu vstřelil. Za stavu 0:5 po půli už se zápasem těžko něco dělá. Chyběla mi však z naší strany větší zarputilost, větší důraz, alespoň tímto způsobem kvalitnějšímu soupeři hru znepříjemnit. Při zmíněných rozích zakončovali hráči Karviné v podstatě nikým nerušeni, hodnotil trenér Rostilav Pikonský. V tabulce se nacházíme na deváté pozici se ziskem třinácti bodů.

U19 neproměňovala šance

9.k. MSDD-E: MFK Frýdek-Místek - Karviná B 0:8 (0:5)
Sestava FM: Dragon - Račev, Kiš (56. Brettschneider), P. Vyvial (c), D. Foldyna - Rimmel (46. Vicher), Janošec, Hrabec, Büchi - Filipek, Berek. Trenér: Rostislav Pikonský.

U17: Tyčky, břevna a domácí kat

Valcíře porazil opavský Blatný, břevna a tyče. I tak by se dal charakterizovat sobotní zápas v Opavě z pohledu Lipiny. „Bohužel jsme se nedokázali vypořádat s jedním hráčem Opavy, který nám nasázel hattrick,“ narážel na individuální výkon hráče soupeře trenér Karel Orel. Jinak to byl ale poměrně vyrovnaný fotbal, jenže vyjma opavské obrany jsme naráželi i na brankové konstrukce. „Měli jsem i smůlu v zakončení, kdy jsme trefovali břevna, tyčky. Je to škoda, bodovat se zde rozhodně dalo. V tabulce je Frýdek-Místek na 12. místě s šesti body.

9.k. MSDL: SFC Opava - MFK Frýdek-Místek 3:1 (1:0)
Branka FM: D. Němec
Sestava FM: Pracuch - L. Rek, Ševčík (70. Cisovský), V. Němec, Szalbot (46. Berek), Kunčík, A. Kowalczyk, Barčák, F. Kowalzcyk, P. Němec (64. V. Kováč), D. Němec. Trenéři: Karel Orel a Miroslav Onufer.

Poněkud kruté skóre pro U16

Trenéři se v zápase museli obejít bez kapitána a stopera Matyáše Cudzika, což byl samozřejmě pro obranu nemalý zásah. První půle se nesla ve vyrovnaném duchu, ve 30. minutě se bohužel hosté dostali do vedení a nasměrovali se za cestou k výhře. Konečné skóre je však kruté, může za to i posledních deset minut, kdy jsme inkasovali tři góly. „Výsledek je pro nás trochu krutý, byť hosté vyhráli zaslouženě. V zápase jsme sice tahali za kratší konec, soupeř si dokázal vypracovat více šancí. S hosty jsme ale v poli drželi celkem krok. Bohužel jsme se dopustili řady chyby, které Karviná dokázala trestat. Zvláště kolmice za obranu nám dělaly velké potíže, v ofenzivě jsme pak měli být nebezpečnější, hodnotil trenér Kamil Raška.

9.k. MSDD-E: MFK Frýdek-Místek - Karviná B 0:6 (0:1)
Sestava FM: Brus - Jedlička, Žiga, Šimíček (63. Pastucha), Ježík, Hofírek (58. Táborský), Křížek (c), Kuboš (69. Kalina), Bartek, Jeřábek (53. Zelenka), Zezula. Trenéři: Kamil Raška, Milan Šponer a Radek Punda.