Dorosty stoprocentní v Přerově

F r ý d e k-M í s t e k - Před pondělním přerušením soutěží se dostaly do hry pouze dva naše dorostenecké týmy. Celky U18 a U16 v sobotu odcestovaly v rámci 10. kola Moravskoslezské dorostenecké divize do Přerova a zpátky domů dovezly plný počet bodů.

U18: Skvělý Dragon a trestající Hrabec

Na Valcíře čekal v sobotu soupeř, který doposud na domácí půdě ještě neprohrál. Ze čtyř domácích utkání Přerov tři vyhrál a jednou remizoval. Jak tato konstelace naznačuje, čekal nás tvrdý oříšek. Soupeř měl dobrý start, ale po pár minutách si hra vyrovnala a postupem času jsme začínali získávat převahu. „Začátek se povedl více soupeři, pak jsme převzali otěže zápasu my. Nicméně, měli jsme hodně ztrát a v některých chvílích soupeře špatně dostupovali, komentoval první půli trenér Rostislav Pikonský. Ač to opticky vypadalo, že máme blíže k vedení, domácí byli nebezpeční. Dokonce orazítkovali břevno, na které musel míč vytěsnit brankář Dragon.

V druhém dějství rozhodla chyba domácích, kterou chladnokrevně potrestal Simon Hrabec. Pak přišly chvíle Jirky Dragona, který nás v několika situacích výrazně podržel. Pomohli mu však i spoluhráči, kteří v našem vápně bojovali na hranici sebeobětování. Zdárně jsme přežili i mešní závěrečnou šarvátku. „Ve druhé půli jsme dokázali využít zaváhání Přerova v obraně a šli do vedení. To se nám nakonec povedlo udržet i přesto, že soupeř měl několik velkých šancí. Pomohl nám ale i kousek štěstí a především Jirka Dragon v bráně, který nás několikrát podržel. S výhrou spokojenost, škoda jen, že si někdy věci sami komplikujeme, posteskl si trochu kouč, ale spokojenost výrazně převažovala. Před nucenou pauzou držíme v tabulce osmé místo se ziskem deseti bodů.

10.k. MSDD-E: Přerov - MFK Frýdek-Místek 0:1 (0:0)
Branka FM: Hrabec
Sestava FM: Dragon - Filipek, Ševčík, Klíma (c), Račev - F. Janošec (67. Rimmel), Hrabec (85. Vicher), Berek, Králík (65. Büchi) - Siedlok, Střížík. Trenér: Rostislav Pikonský.

U16: Denis Němec naděloval

Jak bylo zmíněno, týmy U17 a U19 své zápasy neodehrály, jelikož byly v plánu v pondělí. U16 se tak, stejně jako v Memoriálu Vlastislava Marečka, sešla v takřka nejsilnějším složení a bylo to znát. Už v šesté minutě načal střelecký účet, pod který se nakonec podepsal hattrickem, Denis Němec. Domácí sice rychle vyrovnali, ale odpověď byla blesková a drtivá. Během jedné minuty jsme vstřelil dva góly, což byl pro domácí těžký psychologický moment. Přerov sice ještě dokázal snížit, ale jiskřičky naděje uhasil gólem v závěru půle Viktor Kováč.

V druhém dějství už jsme hru kontrolovali a přidali ještě jeden gól, který ustanovil skóre na 5:2 pro naše barvy. „Utkání jsme měli víceméně pod kontrolou. Zejména díky hráčské kvalitě, kterou jsme pro zápas měli k dispozici, hodnotil trenér Kamil Raška. Třetí výhra v sezóně nás posunula na 10. pozici.

10.k. MSDD-E: Přerov - MFK Frýdek-Místek 2:5 (2:4)
Branky FM: D. Němec 3, V. Míček, V. Kováč
Sestava FM: Pohludka - Jedlička, V. Míček (c), Žiga, Ježík - Zezula (77. Jeřábek), Křížek, Kuboš (73. M. Bartek), Hlosta (64. Šimíček) - D. Němec, V. Kováč (80. Hofírek). Trenéři: Kamil Raška a Milan Šponer.