Hloch: Stovky jsou fakt krásný stadion

V sobotním odpoledni zavítal do Stovek ambiciózní tým z Velkého Meziříčí. Vstup do utkání se však hostům z Vysočiny příliš nepovedl. Stačila chvilka nepozornosti, zaběhnutí Hykela za obranu soupeře a po faulu na něj se už ve 3. minutě kopala penalta. Tu následně s přehledem proměnil nejlepší střelec Valcířů Adam Varadi.

„Ten začátek jsme měli výborný a brzký gól nás měl spíš uklidnit. Bohužel se tak nestalo. Nevím proč, ale úplně zbytečně jsme vypadli z tempa. Asi je ta tíha na nás trochu znát. Herně to sice z naší strany ještě není ono, ale důležité je, že jsme dokázali zvládnout oba úvodní těžké zápasy. Teď se musíme na hřišti více uklidnit, abychom měli zápas dříve pod kontrolou a nemuseli se tak se soupeřem přetahovat do poslední minuty,“ řekl krátce po zápase obránce Valcířů Pavel Hloch, který do Lipiny zavítal v zimním přestupním období z Kroměříže.

Nepřišel tedy ten gól moc brzo? Neublížil nám spíše?

To si nemyslím. Spíš bych řekl, že pro nás bylo hodně důležité vstřelit brzký gól. Aby šel soupeř do kolen, jenže k tomu jsme jim měli přidat druhou branku. Mohl to být daleko klidnější zápas. Ale ať tak nebo tak, hlavní je, že se nám podařilo získat ty důležité tři body.

Druhý gól přišel až ke konci utkání. Jak se hraje vlastně v defenzívě, když vedete 1:0, hra se moc nedaří a vy víte, že nesmíte udělat nějakou zbytečnou chybu, která by dovolila soupeři vyrovnat?

Já to takhle na hřišti nevnímám. Jakmile se foukne do píšťalky, tak jste na hřišti od toho nedostat gól. Nemůžete nad tím přemýšlet, co by kdyby, pak uděláte chybu a ten gól by mohl skutečně přijít. Samozřejmě nebylo to pro nás jednoduché utkání, jelikož Velké Meziříčí má svou kvalitu.

Co zápas ve druhé půli rozhodlo podle vás? Byl to i důrazný pohovor, který k mužstvu měl v poločase trenér Žižka?

Je jasné, že v poločase to v kabině neprobíhalo v klidném duchu, ale trenér měl právo nám říct, že s naší hrou spokojený rozhodně není. I my si to pak mezi sebou vyříkali, všichni jsme chtěli utkání zvládnout. Snad nějaké zlepšení na nás vidět bylo, za tři body jsme fakt moc rádi.

Čeho si vážíte více…šesti získaných bodů nebo dvou čistých kont?

Já si myslím, že dohromady je to takto příjemné oboje. Ale i kdybychom někde vyhráli 3:2 a dostali ty dva góly, tak vždy je příjemnější, když získáte tři body.

Ve Stovkách jste se poprvé představil jako hráč Lipiny. Jak se vám premiéra zamlouvala?

Je to velmi krásný fotbalový stánek. Mně se to tady líbilo už jako hráči soupeřova mužstva. Fakt krásný stadion, jde vidět, že lidé tady fotbal mají rádi. Když jich bude chodit stále víc a víc, budeme za to všichni rádi. I za dnešek chceme poděkovat kotli za jejich podporu.