I mladší žáci si již užívají zápasy

F r ý d e k-M í s t e k - Ke svým prvním zápasům po dlouhé pouze nastoupili také naši mladší žáci. U13 vyrazila do Třince, U12 hostila ve Stovkách Vítkovice 1919.

U13 v Třinci vítězná

Původně to vypadalo, že U13 bude mít volný zápasový víkend. Na poslední chvíli však přišla nabídka k uktní od Třince, kterou jsme s radostí přijali. „Hrálo se zároveň na dvou hřištích vždy 7+1. Výsledky 13:4 a 3:3 dávají v součtu naše vítězství 16:7, komentovali utkání naši trenéři. Návrat na hřiště si tak hráči náležitě užili, v neděli si pak doma proti Bílovci vyzkouší také hru na velké hřiště.

FK Fotbal Třinec - MFK Frýdek-Místek 7:16
Branky FM: Tvarůžka 4, Moravec 3, Prepsl 2, Hlavatík 2, Hudeček, Volný, Bojda, Gongol, Meca

U12 zaspala proti Vítkovicím první třetinu

U12 přivítala v neděli dopoledne ve Stovkách tým Vítkovic 1919. A byl to bláznivý zápas, čímž nemyslíme děním na hřišti, ale klimatickými podmínkami. Slunečné počasí totiž rychle vystřídal déšť, který následovala pořádná sprška krup. Počasí se zkrátka měnilo každou minutou a odpovídalo spíše aprílovému. Ale pojďme k fotbalu. Natěšení, možná dlouhá pauza a nerozehranost, těžko říct, co stálo za nepovedenou první třetinou, v níž nabrali Valcíři rozhodující manko. „Mrzí nás první třetina, kterou jsme zaspali a hráli bez nasazení, smutnil trenér Radek Šmíd. V následujících dvou třetinách už jsem však hru vyrovnali, nicméně se nám nedařilo proměňovat šance. „V dalším průběhu utkání jsme si vytvořili řadu šancí, ale bohužel nedokázali jsme z nich vytěžit další branky. Postupnými krůčky chceme jít dále sportovně nahoru, což věříme, že půjde.

MFK Frýdek-Místek - FC Vítkovice 1919 3:8 (1:5,2:1,0:2)
Branky FM: Vyvial, Mucha, Horňák
Sestava FM: Smolík, Stromšík - Mohelník, Janík, Vyvial, Žáčik, Šuhajda, Mucha, Michna, Šištík, Vaculík, Gardoš, Horňák, Galásek, Tsitzas, Schwarcz. Trenéři: Radek Šmíd, Robert Schedling a Ján Balko