Kvalitní prověrky pro mladší dorost

F r ý d e k-M í s t e k - Sobota připravila pro naši U17 a U16 kvalitní měření sil. U16 v Lískovci hostila Opavu. U17 na hlavním hřišti ve Stovkách čelila ligovému Zlínu, v týdnu se pak střetla stejně jako U16 s Opavou.

Solidní výkon U16 proti Opavě

U16 sehrála proti Opavě v Lískovci solidní utkání, byť nebyla kompletní. Několik hráčů totiž hrálo za U17 proti Zlínu. V první půli se hrálo bez branek a ani druhé dějství nebylo na branky o tolik bohatší. Přesto jsme ale dvě viděli. Zápas nakonec skončil remízou 1:1, za Valcíře se trochu šťastně trefil z dálky Honza Křížek. „Až na některé pasáže, kluci odvedli dobrý výkon, škoda jen zranění Romana Žigy, snad bude v pořádku, uvedli trenéři k sobotnímu zápasů.

MFK Frýdek-Místek - SFC Opava 1:1 (0:0)
Branka FM: Křížek
Sestava FM: Řeha (46. Pohludka) - Zezula (70. Šiška), Cudzik (46. Šimíček), Žiga (65. Pastucha), Ježík - Žáček, Křížek, Bartek, Kuboš - Pastucha (46. Kalina), Jeřábek. Trenéři: Kamil Raška a Milan Šponer.

Ligové prověrky U17

S Opavou se v týdnu potkala i U17. V první půli jsme drželi se soupeřem krok. Remízový stav po půli zařídilo duo Králík - Kunčík. V druhém dějství už však diktovala tempo Opava. Do zápasu zasáhli v dresu Valcířů i tři hráči kategorie U16. V sobotu pak na sedmnáctku čekala výzva v podobě ligového Zlína a hlavního hřiště. Sestava trenérů Karla Orla a Miroslava Onufera byla do jisté míry omlazena. Z U16 do zápasu naskočili hned čtyři hráči - Matyáš Cudzik, Lukáš Kunčík, Jiří Míček a Denis Němec. A v zápase se rozhodně neztratili. V první půli jsme se mohli dostat i do vedení, své šance jsme však neproměnili. Hosté naopak dvakrát udeřili. V druhém dějství se pak strhla poměrně přestřelka. Ševci se trefili čtyřikrát, Valcíři třikrát. Skórovali ex-staříčští hráči, dvakrát se trefil Dušan Vlačucha a David Berek.

MFK Frýdek-Místek - SFC Opava 2:4 (2:2)
Branky FM: Králík, Kunčík
Sestava FM: Pracuch (46. Dragon) - Szabolt, Štětínský, F. Kowalzcyk, T. Rek - Barčák (45. Hutyra), Kunčík (46. J. Míček), A. Kowalczyk, Cisovský (35. Hlosta) - Králík, P. Němec. Trenéři: Karel Orel a Miroslav Onufer.

MFK Frýdek-Místek - Fastav Zlín 3:6 (0:2)
Branky FM: Vlačuha 2, Berek
Sestava FM: Dragon (46. Pracuch) - Szabolt, Štětínský, F. Kowalczyk, L. Rek - J. Míček (D. Němec) - Kunčík (46. Cudzik), Berek, A. Kowalczyk - Králík, Vlačuha. Trenéři: Karel Orel a Miroslav Onufer.