Lipina chce tři body s Rosicemi

Válcovny se v 5. kole utkají s Rosicemi. V posledních šesti vzájemných zápasech ovšem Frýdeckomístečtí nedokázali zvítězit ani jednou, poslední tři skončily remízou. Lipina je aktuálně na 8. pozici se šesti body, Rosice jsou na 14. místě se čtyřmi body. Výkop utkání je v neděli 1. září od 10:15.

Kanonáda ve Znojmě

Ve 4. kole zavítaly Válcovny na hřiště Znojma a zápas začaly skvěle. Hned v úvodu otevřel skóre Velner, avšak domácí brzy srovnali zásluhou Abdellaouiho. Ještě před poločasem si však Lipina vzala vedení zpět, když Hajnoš přesně zakončil. Druhá půle začala stejně dobře jako ta první – po několika desítkách vteřin zvýšil Obuch. Jedinou kaňkou na jinak výborném výkonu byla červená karta Hykela, ale Frýdek-Místek završil kanonádu v 84. minutě gólem Veličky. Lipina si tak odvezla zasloužené vítězství 4:1.

„Opět strašně náročný zápas v tropickém počasí. Po čtyřhodinové cestě autobusem a středečním poháru to kluci zvládli bravurně. Proti těžko čitelnému soupeři jsme předvedli dominantní výkon s překrásnými brankami. Hráči jsou docela pokopaní a dva jsou mimo na delší čas. Kluci se už ale těší konečně na domácí utkání a fanoušky,“ řekl po utkání trenér Martin Šrámek.

1.SC Znojmo FK - FK Frýdek-Místek 1:4 (1:2)

Branky: 12. Abdellaoui – 8. Velner, 45+2. Hajnoš, 46. Obuch, 84. Velička

Sestava ZNO: Ryšavý – Carneiro Rodrigues (K), Silas, Dias Teixeira (60. Nwachukwu), Abdellaoui (60. Boni), Carungal, Koukal, Samper Caimanque (77. Kaba), Fereira Viegas, Sylla (77. Ndoye), Mendes

Sestava FM: Lasák – Massaniec, Velner (K), Makowiecki, Neumann, Kedroň (74. Harušťák), Obuch (82. Coufal), Bialek (82. Michlík), Hajnoš (62. Velička), Hykel, Gorčica

Rosice slaví první výhru

Slovan se ve 4. kole utkal doma s rezervou Slovácka. O první branku Rosic se ve 35. minutě postarala dvojice Koláčný a Fila, kdy Koláčný vystřelil zpoza velkého vápna, brankář hostů míč vyrazil pouze před sebe a Fila jej dorazil do odkryté brány, čímž otevřel skóre na 1:0.

Hosté byli nebezpeční zejména díky Kozákovi a Ceciliovi. Gólman Vychodil však oba hráče s ligovými zkušenostmi dvakrát dokázal vychytat. Do konce prvního poločasu se už nic zásadního neudálo, a tak se do šaten šlo za stavu 1:0 pro domácí.

Druhý poločas pokračoval v podobném duchu. Soupeři se jen zřídka dařilo prolomit dobře organizovanou obranu Rosic. Obránci Rimovisc a Kulík si skvěle poradili s nákopy soupeře. Naopak Rosice byly nebezpečné směrem dopředu, kdy hlavička Goje mířila jen těsně vedle brány. Po ruce Cecilia v malém vápně byla v 60. minutě nařízena penalta, kterou s jistotou proměnil Koláčný a zvýšil na 2:0.

V 79. minutě došlo k ojedinělé chybě domácí obrany, kdy Slovácko po dobré kombinaci proniklo po levé straně, míč se dostal do vápna ke Kozákovi, který zakončil do protipohybu brankáře Vychodila – 2:1.

Hosté se však dlouho neradovali. V 82. minutě si po rohovém kopu našel míč ve vápně Matula a zvýšil na konečných 3:1.Rosice si do konce zápasu udržely vedení a mohly oslavit první vítězství v novém ročníku MSFL.

FC Slovan Rosice - 1. FC Slovácko 3:1 (1:0)

Branky: 35. Fila, 60. Koláčný, 82. Matula - 79. Kozák

Sestava ROS: Vychodil – Rimovičs, Kulík, Nečas, Koláčný (C), Fila (88. Rajčinec), Mazuch, Sedláček (76. Kršák), Goj (90+1. Kos), Oulehla, Matula (88. Dobrovodský)

Sestava SLO: Urban – Onuoha, Radoičic, Jaja, Kudela (C), Milanov, Olayiwola (63. Kopr), Novotný, Okoromi, Kozák, Cicilia (77. Kočí)