Lipina hrála fotbal, který se musel líbit.

Svěřenci Karla Orla chtěli v 5. kole MSFL navázat na předchozí vítězství, kterého dosáhli na hřišti Otrokovic. V duelu proti Uherskému Brodu sice měli stálou územní převahu, ale na tři body to tentokrát nestačilo. Dvakrát museli dotahovat náskok soupeře. Bod za remízu nakonec zachránil v poslední minutě proměněnou penaltou Lukáš Raab.

Od úvodních minut byli hráči Lipiny aktivnější než jejich soupeř. Fotbalisté Uherského Brodu se soustředili především na to, aby koncentrovaně bránili. Přesto si valcíři první slibnou příležitost vytvořili už v 5. minutě. Po rohovém kopu se dostal k odraženému míči Lukáš Raab, ale nepřekonal Filipa Jíchu v brance Uherského Brodu. To hosté se střelecky prosadili hned ze své první šance. Po rychlém protiútoku se do zakončení dostal Jan Michalec, který obstřelil Josefa Květoně a poslal Uherský Brod do vedení 1:0.

Lipina však na inkasovanou branku bleskově odpověděla. A sice hned po dvou minutách, kdy si na rohový kop naběhl Marián Kovařík. Jeho hlavička sice orazítkovala levou tyč Jíchovy brány, jenže brankář Uherského Brodu si míč následně nešťastně srazil do sítě, takže bylo vyrovnáno 1:1.

V následujících minutách drželi valcíři takřka neustále míč na svých kopačkách. Soupeři toho moc nepovolili. Jenže herní převahu nedokázali gólově zužitkovat. I když pět minut před koncem prvního poločasu se po nádherné přihrávce za obranu dostal do samostatného úniku David Kučera. Zvolil technické zakončení, ale jeho střela letěla těsně nad branku Filipa Jíchy. Po prvním poločase tak šla obě družstva do šaten za nerozhodného stavu 1:1.

Po změně stran se obraz hry zvlášť nezměnil, i když první brankovou příležitost měli hosté. V 52. minutě musel Josef Květon vytáhnout povedený zákrok proti střele z přímého kopu. Technický pokus mířil do pravé šibenice Květoňovy brány. Ten se ale zaskvěl bravurním zákrokem. O tři minuty později už ale inkasoval. Na pas Vílema Gettlera si naběl Václav Pavlíček a nedal Květoňovi šanci. Hosté znovu vedli, tentokrát 2:1.

S přibývajícím časem se začala vkrádat nervozita na kopačky hráčů Lipiny. Ti sice zamkli svého soupeře na jeho vlastní polovině, ale chyběl jim větší klid ve finální fázi. A deset minut před koncem mohlo být pro valcíře ještě hůře. To když unikl střídající Jiří Švrček a řítil se sám na Květoně. Gólman Lipiny jej však vychytal. A to hned dvakrát. První pokus i následnou dorážku. V závěrečných minutách už možná někteří nevěřili tomu, že by valcíři dokázali ještě srovnat, ale v poslední minutě se přece jen dočkali. Po zákroku na Mariána Kovaříka nařídil hlavní rozhodčí penaltu. Míč si následně postavil na značku pokutového kopu Lukáš Raab a přesnou střelou k tyči vyrovnal na 2:2 a zachránil tak alespoň bod pro Lipinu. Obě družstva si tak do tabulky připsala bod za remízu 2:2.

„První poločas nám herně vyšel. Vytvořili jsme si i další příležitosti ke skórování, ale bohužel nám to tam nespadlo. Brod má taktiku zaměřenou na defenzivě a podnikání rychlých útoků, v čemž jsou velice silní. Dneska to potvrdil, protože oba góly jsme dostali z těchto situací. Ztratili jsme míč na soupeřově polovině a následně jsme inkasovali,“ uvedl Karel Orel, trenér FK Frýdek-Místek. „Vzhledem k tomu, že jsme vyrovnali v poslední minutě, musíme být se ziskem jednoho bodu maximálně spokojení. Má pro nás cenu zlata. V naší situaci ho musíme přijmout a brát s pokorou,“ dodal lodivod Lipiny.

FK Frýdek-Místek – ČSK Uherský Brod 2:2 (1:1)
Branky:
13. Kovařík, 90+2. Raab (pen.) – 11. Michalec, 55. Pavlíček.
Rozhodčí: Jakub Rosický – Daniel Marek, Jan Mayer.
ŽK: 45+1. Konečný (FRM), 85. Velner (FRM), 88. Kovařík (FRM) – 73. Pavlíček (UBR), 90+2. Kratochvíl (UBR)
Diváci: 193.

FK Frýdek-Místek: Květon – Blejchař, Velner (C), Vrbka (78. Křenek), Juříček, Vengřinek (84. Střižík), Kučera, Konečný, Barkov, Raab, Kovařík.
Náhradníci: Gergela – Klimeš, Kováč, Křenek, Šponer, Střižík

ČSK Uherský Brod: Jícha – Flasar, Gettler (88. Jaroněk), Josefík (C), Košák (34. Lorenc), Malenovský, Michalec (79. Švrček), Nevařil, Pavlíček, Venený, Vrága.
Náhradníci: Kratochvíl – Jaroněk, Lorenc, Švrček, Váňa