Lipina na závěr podzimu vítězná. Dolní Benešov přehrála 2:1

Valcíři v posledním utkání podzimní části přivítali ve Stovkách výběr Dolního Benešova. Duel nabídl tři branky. Všechny padly v prvním poločase. Lipina svého soupeře přehrála poměrem 2:1 a v tabulce MSFL tak přezimuje na 12. příčce.

Lipina nastoupila do posledního podzimního utkání netradičně v červených dresech, ve kterých hrála i předchozí zápas, v němž vyhrála v Jihlavě 3:2. Do duelu s Dolním Benešovem vstoupila aktivně a hned ve 2. minutě zahrávala první rohový kop, byť z něj neohrozila branku soupeře. Ani ne o pět minut později to vypadalo na to, že se do velké šance dostane Marián Kovařík, ale přihrávka od Lukáše Raaba byla příliš dlouhá. Domácí příznivci však na první branku příliš dlouho nečekali. Dočkali se jí už ve 13. minutě, kdy se po rohovém kopu dostal k zakončení Marián Kovařík. Následně se míč dostal k Lukáši Raabovi, který si počínal velmi pohotově a poslal svůj tým do vedení 1:0. Lipina tak z aktivní hry vytěžila úvodní branku střetnutí. Poté však její hráči poněkud polevili, takže se do hry dostali také hosté z Dolního Benešova. Žádnou větší šanci si ale nevytvořili. Ve 35. minutě pak unikl po pravé straně David Kučera, který svým centrem našel v pokutovém území Mariána Kovaříka a ten hlavou zvýšil vedení valcířů na 2:0. Brankář Chvěja na jeho hlavičku umístěnou k tyči nedosáhl. Když už to vypadalo, že si domácí celek odnese do šaten dvougólový náskok, udeřili poprvé v utkání také hosté z Dolního Benešova. V nastavení prvního poločasu přišel do pokutového území Lipiny přízemní centr z pravé strany. Míč proletěl až k Tomáši Gebauerovi, který se trefil přesně k levé tyči a snížil na 2:1.

Po změně stran měli optickou mírnou převahu hosté, ovšem do žádných velkých šancí je valcíři nepustili. Bylo znát, že jsou si vědomi jednogólového vedení. To mohl v 62. minutě navýšit Bidje Manzia. Marián Kovařík nevypustil souboj u rohového praporku, kde vybojoval míč a následně vybídl ke skórování Manziu, který však ve stoprocentní šanci nedokázal překonat brankáře Chvěju v brance Dolního Benešova. Bravurní zákrok hostujícího gólmana držel Dolní Benešov dál ve hře. Ve zbývajících minutách už se Lipina soustředila především na udržení jednogólového náskoku. A to se ji bez větších potíží povedlo. Podzimní část tak zakončila výhrou nad Dolním Benešovem poměrem 2:1. V tabulce si tak polepšila na 18 bodů a posunula se na 12. místo.

„Nejprve bych chtěl říct, že vím, že Lipina je zvyklá doma hrávat v modrobílých dresech, ale s kluky jsme se domluvili, že nastoupíme ve stejných jako v Jihlavě. A vyšlo to. Opět nám přinesly tři body, tak věřím, že nám to fanoušci odpustí,“ poznamenal s úsměvem trenér Lipiny Robert Pištěk.

„Opět se hrálo o šest bodů. První poločas jsme výsledkově zvládli, i když herně se mi to tolik nelíbilo, protože jsme dali úvodní gól a po něm jsme zpohodlněli. Druhý gól jsme vstřelili po ojedinělém brejku, kdy Kučera odcentroval z levé strany a Kovařík zvýšil na 2:0. Pak jsme ale usnuli a soupeř nás potrestal brankou snad ve 47. minutě, takže jsme byli trochu skleslí,“ přiznal Pištěk.

„Ke druhému poločasu ale kluci přistoupili velmi dobře. Opticky měl soupeř sice více míč na kopačkách, ale my jsme přecházeli do protiútoků. Obrovskou šanci měl Manzia, ale neproměnil ji. V závěru už jsme to ukopali a bereme všechny tři body,“ dodal.

FK Frýdek-Místek – FC Dolní Benešov 2:1 (2:1)
Branky: 13. Raab, 35. Kovařík – 45+1. Gebauer
ŽK: 69. Hykel (FRM), 79. Kovařík (FRM), 89. Manzia (FRM) – 40. Kubík (DBE), 73. Koňařík (DBE)

FK Frýdek-Místek: Květon – Vrbka, Blejchař, Velner (C), Kučera (46. Konečný), Barkov, Vengřinek, Manzia (90+1. Maléř), Raab, Kovařík, Hykel
Náhradníci: Gergela – Juříček, Konečný, Šponer, Tamajka, Maléř

FC Dolní Benešov: Chvěja – Koňařík (74. Wybraniec), Massaniec, Rubý, Moravec (C), Blahuta, Gebauer (79. Latka), Labuda, Karčmář, Kubík, Rončka (61. Skroch)
Náhradníci: Wojatschke, Sobek, Vrána, Wybraniec, Skroch, Latka

Rozhodčí: Kotala – Vejtasa, Kostelník