Lipina se utká s Novým Městem na Moravě

Vstup do jarní části MSFL se Frýdku-Místku příliš nepodařil, jelikož prohrál na půdě rezervy Zlína. Následující zápas s Hlučínem byl odložen z důvodu úmrtí v kádru soupeře. V neděli 19. března se tak Válcovny utkají s Novým Městem na Moravě, které na podzim porazily 3:1. Výkop v 10:00 hod.

Robert Pištěk k nedělnímu utkání s Novým Městem na Moravě: Čeká nás velice důležité utkání na půdě Vrchoviny. Náš soupeř svá první utkání zvládl a bude chtít body potvrdit také doma. Jedná se o velmi houževnaté mužstvo, které dbá na organizaci a obrovské nasazení. Jejich první utkání jsme viděli na videu a na druhém jsme byli přítomní osobně v Hranicích, takže informací máme dostatek. My se musíme odpíchnout od toho samého co soupeř a to od enormní bojovnosti, které doplníme o herní kvalitu. Jen takto můžeme uspět. Co se týče marodky, minulý týden jsme s počty na trénincích bojovali, ale tento týden se to již otočilo k lepšímu a válčíme v plném počtu. Doufám, že se nic nepokazí a do NMNM odjedeme v plné síle.

Na podzim tři body pro Lipinu

Stejně jako v prvním kole Moravskoslezské fotbalové ligy, kdy se Frýdek-Místek představil doma, tak i tentokrát zkrápěl areál Stovky déšť od samého rána. V pravém anglickém počasí bylo vidět mnoho šancí, ale především čtyři góly, ze kterých hned tři skončily ve svatyni Nového Města na Moravě. Ve 14. minutě otevřel brankový účet Kovařík, ovšem krátce po začátku druhé půle srovnal Duba. Následně se ale vítězným gólem prezentoval Massaniec a klid na kopačky vstřelil Velner. Válcovny tak zvítězily poměrem 3:1. Kompletní report utkání zde.

Robert Pištěk (FK Frýdek-Místek): „Do utkání jsme vstoupili velmi aktivně a vytvořili jsme si mnoho pologólovek v šestnáctce soupeře. Se vstupem do zápasu jsem tedy velmi spokojen. Potom co Kovařík vsítil úvodní branku jsme se dostali do útlumu, přizpůsobili jsme se nižšími tempu a možná jsme se trochu sami uspali. Ke konci poločasu se Vrchovina dostala do několika šancí a o poločasové přestávce jsme se tak snažili kluky opět nakopnout. Do druhé části jsme ale nevstoupili nejlépe, neboť jsme inkasovali už po čtyřech minutách. Naštěstí jsme posléze převzali iniciativu, byli jsme lepším týmem na trávníku a vstřelili jsme dva góly, konkrétně Massaniec a následně o břevno Velner. Tři body rozhodně bereme, ale trochu mě mrzí ta nepovedená pasáž v prvním poločase a začátek druhé půle. To hlavní ale je, že body zůstaly na Stovkách a nyní se už musíme připravit na Hranice a být hlavou v následujícím utkání."

FK Frýdek-Místek - SFC Vrchovina 3:1 (1:0)

Branky: 14. Kovařík, 66. Massaniec, 73. Velner - 49. Duba

Sestava FM: Gergela - Massaniec, Velner (K), Dadak - Hykel, Martiník (87. Khalifa), Rubý (90. Kirschner), Zupko, Nevřela - Konečný, Kovařík (87. Kohut)

Vrchovina na jaře stoprocentní

Po důležité výhře proti rezervě Slovácka 3:1 se Vrchovina představila na půdě Hranic. Už v 7. minutě si po faulu vzal míč Franta Nečas a jeho standardku domácí odvrátili jen na kopačku Matulky. Ten se kousek za malým vápnem trefil přesně - 0:1. Ještě před tím svým centrem vystrašil Novotný gólmana Spurného. Michalův soubor nastoupil v totožné sestavě, jako proti Slovácku a svoje atributy si přivezl i na přírodní trávník do Hranic. Pevná obrana v čele se Šmídou a aktivní hra směrem dopředu.

Domácí se hodně snažili, ale v první půli se prakticky k ničemu vážnému nedostali. Hranice byly hodně důrazné a obrana Vrchoviny čelila mnohým soubojům. Druhá půle pro hosty nezačala vůbec dobře, rychle totiž museli čelit pokutovému kopu. Za faul při průniku do vápna navíc dostal Jakub Novotný žlutou kartu. Domácí kapitán, zkušený Rolinc z penalty k tyči srovnal, nedal Šmídovi žádnou šanci a poslal jej na druhou stranu svatyně - 1:1. Touto brankou vykřesal Hranicím naději.

Jenže hosté ze svého výkonu neslevili. Vycházeli z pevného bloku a po hodině hry, po kombinaci udeřili podruhé. Franta Nečas napřáhl z dobrých 28-ti metrů levačkou po narážečce a opět se nemýlil, jako na Slovácku - 1:2 (teď už byla jeho branka regulérní - pozn. autora). Pět minut před koncem domácí zahrávali PVK, ale Šmída nadvakrát zlikvidoval. Na místě byl včas také v nastavené třetí minutě po další standardce domácích. Po závěrečném hvizdu vypuklo nadšení z další výhry.

Lukáš Michal (SFK Vrchovina): „Odehráli jsme zde v Hranicích opět povedený zápas v příjemném prostředí, leč na velmi těžkém terénu. Hned v úvodu utkání jsme si pomohli gólem ze standardní situace, což nás uklidnilo a dodalo sebevědomí. Hráli jsme opět aktivně a vytvářeli si dostatek šancí, bohužel jsme nepřidali další gól. Když se přišlo z kabiny po poločase dostali jsem branku z penalty na 1:1. Soupeř nás tlačil dlouhými nakopávanými míči. Po hodině jsme přidali druhý gól po krásné kombinaci a střele Fandy Nečase. Jsem rád, že jsme utkání zvládli a ukázali sílu týmu." (zdroj: sfkvrchovina.com)

SK Hranice - SFK Nové Město na Moravě 1:2 (0:1)

Branky: 48. Rolinc (pk) - 7. Matulka, 62. Nečas

Sestava NM: Šmída - Bača, Batelka, M.Ráliš, Novotný - Duda - Nečas, Šteffl (93. D.Ráliš), Vacek (87. Hekerle) - Jícha (71. Sytař), Matulka

Válcovny na rezervu Zlína nestačily

V prvním jarním mistrovském utkání se Frýdek-Místek střetl s rezervou Zlína. Domácí celek vedl po poločase 2:0 díky penaltám Silného. Ve druhé části skóre navýšil Kovinič a Lipina si tak odvezla prohru 0:3. Po úderu do hlavy navíc zkolaboval Marek Kostka. Kompletní report utkání zde.

Robert Pištěk (FK Frýdek-Místek): „První poločas opatrnější z obou stran, kdy jsme věděli, že soupeř na nás naleze, takže jsme měli v plánu hrát jednodušeji a podržet míč nahoře. To se nám ale moc nedařilo. Poté přišly dva okamžiky, ze kterých domácí vytěžili dvě penalty a následné dva góly. Za mě hlavně druhý okamžik byl od arbitra velmi necitlivý. Do druhého poločasu jsme změnili rozestavení a hra se výrazně zvedla. Bohužel jsme naše dvě dobré šance nevyužili a domácí nás potrestali ze standardní situace a následného odraženého míče. Kluky rozhodně nebudu po tomto duelu hanit, ale samozřejmě si musíme zdůraznit některé věci. První zápas se nám personálně sesypal jako domeček z karet.“

FC Trinity Zlín B - FK Frýdek-Místek 3:0 (2:0)

Branky: 28. (pk) a 39. (pk) Silný, 74. Kovinič

Sestava FM: Gergela - Massaniec, Velner (K), Nevřela (46. Blejchař), Kostka (34. Kohut), Barkov, Střelec (74. Němec D.), Martiník, Hykel, Zupko