Lipina se utká s rezervou Zlína

V neděli 29. září se Frýdek-Místek utká s rezervním týmem Zlína. Ten v posledním zápase zvítězil nad béčkem Slovácka 2:0 a momentálně drží 4. místo v tabulce se ziskem 15 bodů. Frýdek-Místek se nachází na 12. příčce s deseti body. Zápas začíná v tradičním čase 10:15.

V utkání béček zvítězil Zlín

Ševcům k vítězství nepomohl jen dvoumetrový obránce Černín, ale také bleskový gól, který už ve 4. minutě vstřelil Stanislav Petruta. Domácí středopolař se prosadil po centru Číže z levé strany, když zblízka uklidil míč do sítě. Juniorka Zlína nadále dominovala a byla herně aktivnější. Velkou šanci měl Ndiaye, kterého po skvělém vysunutí od Ovesného zastavil brankář Urban, jenž za pomoci obránců zneškodnil i následnou dorážku Ovesného.

Hosté z Uherského Hradiště se však postupně zvedli a začali vyrovnávat hru, přičemž si vytvořili několik příležitostí. Brankář Bachůrek zlikvidoval Okoromiho šanci a Novotného trestný kop zastavila zeď. V závěru první půle opět zahrozili domácí, když Urban vyrazil tvrdou ránu kapitána Kulíška a poradil si i s následnou dorážkou Číže.

Zlínu skvěle vyšel i nástup do druhého poločasu. Po standardní situaci Červinky vrátil kapitán Kulíšek míč před branku, kde nedůsledně pokrytý stoper Jakub Černín zvýšil na 2:0. Hosté však nepřestali bojovat a sympaticky se snažili až do konce zápasu, i když v útoku byli neškodní. Snížit mohl Kopr, ale po centru Olayiwoly ve slibné pozici netrefil míč dobře.

Po hodině hry měl velkou šanci i stoper Onuoha, jehož dorážka po standardní situaci mířila těsně vedle. Ani Ayoola nebyl úspěšný, jeho tutovka se nevešla mezi tři tyče, a navíc musel po deseti minutách na hřišti střídat kvůli obnovenému zranění kolena. V samém závěru měl ještě Okoromi možnost zmírnit porážku, ale brankář Bachůrek znovu skvěle zasáhl. Zlín si tak pohlídal vedení 2:0 a po zápase mohl v šatně slavit. (zdroj: fczlin.com)

Umístění pro nás není až tak důležité, hlavní je, aby kluci pracovali a zlepšovali se. Pokud budou pokračovat v dobré práci, přijdou i výsledky. Věděli jsme, že druhý gól v úvodu druhé půle bude klíčový, a po něm se nám dýchalo a hrálo mnohem lépe. Jsem opravdu rád, že jsme se dokázali revanšovat po domácí porážce s Uherským Brodem a zvládli další derby, tentokrát bez inkasované branky. Výhru jsme si zasloužili o něco více než soupeř, i když nechci říkat, že to byl jednoznačně zasloužený výsledek. Utkání jsme však celkově zvládli velmi dobře. Dali jsme šanci i hráčům, kteří v minulých zápasech tolik prostoru nedostali, a i oni si vedli skvěle. Jen bychom potřebovali více využít otevřené obrany soupeře, abychom mohli hrát ještě lepší fotbal, ale na tom zapracujeme," řekl po utkání trenér Hubáček.

FC Zlín B - 1. FC Slovácko B 2:0 (1:0)

Branky: 4. Petruta, 52. Černín

Sestava ZLB: Bachůrek – Hartman, Hönig, Černín (68. Hamalčík), Slouk, Číž (76. Grygera) – Červinka (76. Bránecký), Kulíšek, Petruta (87. Chytil), Ovesný (68. Průcha) – Ndiaye

Sestava SLB: Urban – Radoičić, Onuoha, Jaja, Milanov – Olayiwola, Kočí, Kudela, Kopr (63. Ayoola, 74. Břečka) – Novotný (90+2. Prachar), Okoromi

Válcovny přivezly tři body z Karviné

Po domácí remíze s Hlubinou chtěli svěřenci Martina Šrámka přivézt body z Karviné. Utkání příliš mnoho šancí nenabízelo. Když už si domácí vypracovali nějaký závar ve vápně, většina střel skončila na bloku pevné lipinské defenzívy. V 61. minutě přišli na trávník Neumann s Rubým, kteří oživili přímočaré akce a toto střídání se ukázalo jako fantastické. V 72. minutě totiž Velička uvnitř vápna posunul míč Patriku Rubému, který prostřelil gólmana Schovance mezi nohy. Rezerva Karviné si posléze nevypracovalo žádnou větší příležitost ke skórování a Frýdek-Místek tak získal velmi důležité a potřebné tři body do tabulky.

„Určitě jsme potřebovali už vyhrát. Minule jsme doma nezvládli zápas s Hlubinou. Dnes nás čekal těžký soupeř a na Karvinou se těžko připravuje, protože člověk nikdy neví, kolik hráčů trenér pošle z áčka. Myslím si, že bylo vidět, že jsme chtěli hrát opatrněji, čekat na své příležitosti, a ne se pouštět do sprinterských soubojů po celých 90 minut. Zaslouženě jsme vyhráli, už v prvním poločase jsme měli několik brejkových akcí, které jsme však nedokázali dotáhnout do konce. Domácí také hrozili, neříkám, že neměli šance, ale byly to spíše tečované střely. Myslím, že v obraně jsme podali dobrý výkon a ty tři body jsme opravdu potřebovali,“ okomentoval zápas Martin Šrámek.

MFK Karviná B - FK Frýdek-Místek 0:1 (0:0)

Branky: 72. Rubý

Sestava STA: Schovanec – Drobek, Egwu, Molitorisz (C), Zedníček (44. V. Vavřík, 81. Alochin), Ojora, Ayaosi, Baumgartner, Boháč (46. Jurga), Guimaraes, Muhammad

Sestava FM: Lasák – Coufal, Velner (C), Makowiecki, Kedroň (61. Neumann), Obuch, Hajnoš (76. Imider), Harušťák, Velička, Hykel (61. Rubý), Gorčica (84. Massaniec)

⚽𝐍𝐚 𝐒𝐭𝐨𝐯𝐤𝐲 𝐩𝐫𝐨 𝐒𝐭𝐨𝐯𝐤𝐮!💸

⬅️Doleva, ➡️doprava nebo Panenku doprostřed🔥?

👉Navazujeme na tradici Válcovenského fotbalu🤍💙. Na každé domácí utkání🏟 se vrací poločasové penalty⚽!

🗞Stačí si zakoupit bulletin, a možná právě Ty🫵 budeš jedním z 5 vylosovaných fanoušků, kteří si o poločase kopnou pokutový kop⚽.